Egészségünkre!
Vádemelés egy korrupt, megvesztegethető orvos ellen – Pénzért írt fel erős nyugtatókat

Egy orvos, az asszisztense és két beteg ellen emeltek vádat pénzért felírt erős nyugtatók, illetve hálapénz miatt – tudatta a Pest Vármegyei Főügyészség.

Közel 2.000 hamis recept
A vád szerint a Ráckevei járás egyik településén egy gyógyszerfüggő férfi és felesége rendszeresen kérte a háziorvost, hogy saját, illetve felesége nevére írjon fel erős nyugtató-, valamint altató gyógyszereket, amelyekért cserébe pénzt ajánlott. A szakember tudomásával és hozzájárulásával az asszisztense 2022 januárja és 2023 áprilisa között mintegy 500-500 esetben a férfi, illetve a felesége nevére írt fel erős, vényköteles nyugtatót. További mintegy 1000 alkalommal a gyógyszerfüggő férfi rokonai nevére írtak fel ilyen gyógyszereket, ám azokat is a férfi használta fel.
Nem ingyen
A gyógyszerek felírásáért a férfi rendszeresen fizetett, esetenként az asszisztensnek is. Az esetek egy részében a gyógyszerfüggő férfit felesége is elkísérte és részt vett a megbeszélésekben és a pénz átadásában.
A háziorvos másik hét betegétől is fogadott el hálapénzt receptfelírásért, beutalóért, vizsgálatért, illetve igazolásért.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat által felderített ügyben a Pest Vármegyei Főügyészség az orvos és asszisztense ellen többrendbeli, minősített vesztegetés elfogadása, a gyógyszerfüggő beteg és felesége ellen üzletszerűen elkövetett vesztegetés miatt emelt vádat – közölték.
Kitekintő
Fotó: pexels.com
Dr. Debora A. Paterniti és a Kalifornia Egyetem munkatársai szúrópróbaszerű vizsgálatot végeztek a klinikusok viselkedését illetően antidepresszáns terápia kérése esetén. Előre felkészített betegek 199, nem indokolt esetben kértek antidepresszánst Sacramento és Rochester városában található rendelőkben 2003 és 2004 között: fáradtságra, csukló-, vagy gerincfájdalmakra panaszkodtak. Az eseményekről hangfelvétel készült, mely alapján elemezték azokat a stratégiákat, amiket az orvosok az elutasítás során alkalmaztak. Elutasítás 88 esetben történt, ebből a vizsgálat 84-re terjedt ki. 53 esetben a szakember megértést mutatott és megkérdezte a beteget, honnan hallott az adott gyógyszerről, miért gondolja, hogy az segíthetne;, majd tanácsadó, vagy mentális specialista segítségét ajánlotta fel. 26 esetben más egészségügyi megközelítést javasoltak, leginkább az antidepresszáns helyett altatót, illetve az állapot kivizsgálásának hátterében álló elváltozást (pl. pajzsmirigy-betegség) tárták volna fel. Öt esetben az orvos egyszerűen magyarázat nélkül utasította el a kérést. A vizsgálat szerint azok a betegek számoltak be nagyobb elégedettségi szintről, akik esetén a rendelőkben betegközpontú módszert alkalmaztak és megértőnek mutatkoztak az elutasítás során is.
Szerző
Friss
- A számolás nehézségei, avagy mennyi is az annyi a költségvetésben? – Aki így számol, azt nem érheti gáncs.
- Magyar György: a jogállamiságot semmibe vevő hatalom kinevezettjeit lehet-e nem jogállami eszközökkel kiebrudalni?
- ‘Nem az ország van támadás alatt – hanem a hatalom hazugságai’ – írta egy hozzászóló a legújabb Orbán-hírre
- Momentumos politikus: ‘magamat és az elmúlt közel egy évtizednyi aktivitásomat köpném szembe, ha gátolnám, nem pedig segíteném ezt a változást’
- Holoda Attila: ‘ordas nagy hazugság, hogy amennyiben nem lesz orosz gáz, akkor duplájára, sőt három és félszeresére emelkednek a lakossági energiaárak’
- Reakció a BM-retorzióra Laponyi rendőrrel szemben: ‘…legalább mindenki tudhatja, azon kevesek egyike a rendörök között, akinek még van gerince’
- Ágoston László: nem lehet könnyű ma erdélyi Fidesz-szavazónak lenni
- A szint, amikor egy nyomorult használt zsebkendőért kell ‘lehajolnia’ a kormány-propagandistáknak….
- Az idő fogságában, avagy a baloldaliak dilemmája
- Mi az a „jó-féle” dopamin?