Connect with us

Kerítésen innen

Zavar Nacsa Lőrinc fejében – Mi a célja a vallásturizmusnak?

vallásturizmus
Megosztás

A vallásturizmus missziója, hogy felekezeti hovatartozásra, nemre és korra való tekintet nélkül lehetőséget teremtsen a találkozásra Istennel, egymással és önmagunkkal – jelentette ki a Miniszterelnökség (ME) Nemzeti Vallásturizmus Intézkedési Terv megvalósításához szükséges intézkedések koordinációjáért felelős miniszteri biztosa pénteki videós köszöntőjében–írja az MTI.

Hogy is van ez?

Nacsa Lőrinc az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem új vallásturisztikai képzésének ünnepélyes elindítása alkalmából arról beszélt, hogy Magyarország megannyi, a zsidó-keresztény kultúra szerves részét képező, épített örökséggel büszkélkedhet, ahol a látogatók élő közösségekkel is találkozhatnak. Emlékeztetett: a kormány az elmúlt időszakban folyamatosan újította és újítja fel a vallásturisztikai helyszíneket az anyaországban és a határon túli területeken egyaránt. Aláhúzta: meggyőződésük szerint ez a munka nem a múltat, hanem a jövőt szolgálja.

Az új vallásturisztikai képzésben résztvevők feladata kettős: egyrészt bemutatni a helyszínt, az épületet, az épített örökséget, másrészt a keresztény hitből fakadó missziós lelkülettel rávilágítani arra, hogy ezek az épületek nem öncélúan, hanem a „feljebbvaló dicsőségét hirdetve” állnak helyükön

– mondta, de akkor hogy is van az, hogy felekezeti hovatartozásra való tekintet nélkül lehetőséget teremtsen a találkozásra Istennel, kik lehetnek azok a felekezet nélküli keresztények?

A KDNP-s politikus ilyen kicsinyes ellentmondáson, mint ami két mondata között feszül, nem akadt fenn, zavartalanul folytatta eszmefuttatását: Szavai szerint a vallásturizmus tehát nem múzeumok, hanem élő közösségek és a hozzájuk kapcsolódó ismeretek elmélyítéséhez, összefoglalásához nyújt segítséget az Egri Főegyházmegyével és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemmel közösen megalkotott, most induló, szakirányú vallásturisztikai szakemberképzéssel is.

Kapcsolódó

vallásturizmus

Szerző