Kerítésen innen
Vajon mit „szívott” Novák Katalin mielőtt felszólat az ENSZ-ben
Novák Katalin magyar köztársaságielnök az ENSZ-ben elmondott beszédében összekeverte a szezont a fazonnal.
Novák Katalin magyar köztársaságielnök az ENSZ-ben elmondott beszédében összekeverte a szezont a fazonnal, olyan volt mint az a vizsgázó, aki semmi konkrétumot nem tud a tárgyából, ezért úgy dönt mindent elmond a világról amit tud az sem érdekli mi igaz, és mi nem.
„Erős” felütés
„Az egyetlen üzenetem, melyet a mai napon az önök számára hoztam, annyi, hogy mindaddig nem tudjuk hatékonyan támogatni a nőket, amíg nem vesszük figyelembe, hogy a legtöbbjük – a legtöbbünk – édesanya vagy egy adott ponton az lesz”
– mindezt az MTI beszámolója szerint Novák Katalin mondta hétfőn az ENSZ Nők Helyzetével Foglalkozó Bizottságának éves ülésén New Yorkban, kettő nappal nőnap előtt.
A magyar köztársasági elnök ezután folytatta a nőnap és az anyák napja mixelését, amikor úgy fogalmazott, hogy
„a nőknek megadatott a kiváltság, hogy életet adjanak, ezért lehetővé kell tenni a lányoknak és nőknek szerte a világban, hogy saját maguk hozzák meg döntéseiket, és ne kényszerítsük őket az anyaság és a szakmai karrier közti választásra”.
Majd elmondta, hogy „a nyugati világban a nőknek már hasonló esélyük van az érvényesülésre, mint a férfiaknak”, és „az oktatásban, a karrierben, a munkahelyi előrelépésben az érdemi különbséget az jelenti, hogy vállalunk vagy nem vállalunk gyermeket”.
Hogy úgy van!
„Irányíthatunk hadsereget, kormányozhatunk államokat, de a legfontosabbak és igazán nélkülözhetetlenek mégis a saját családunk számára vagyunk. Ott, és csak ott vagyunk pótolhatatlanok.”
De itt még nem ért a végére a magyar köztársasági elnök, aki úgy folytatta, hogy
„a hagyományos család, amely a zsidó-keresztény kultúra alapját adja, támadások kereszttüzében áll, ezért meg kell védenünk a családot és a családi értékeket (…)„soha nem látott erők dolgoznak azon, hogy a családokat szétszakítsák és eltántorítsák a fiatalokat a gyermekvállalástól. (…) Értékeink az idő múltával sem változnak”.
Sőt, az MTI beszámolója szerint Novák ezután arról beszélt, hogy az anyából, apából és gyerekekből álló családok „célkeresztbe kerültek”, illetve
„sokan lenézik azokat, akik a gyermeknevelésben teljesednek ki (…) sokan támadják a családközpontú magyar modellt és meg akarják akadályozni, hogy magunk döntsünk arról, hogyan neveljük a gyermekeinket”,
Majd jött a szokásos megnyugtató válasz, hogy:
„meg fogjuk védeni gyermekeinket, kultúránkat és a hagyományainkat”.
Írta a 444.
Friss
- ‘Sulyok Tamás ma végleg elvesztette köztársasági elnök jellegét’ – Aki esetleg nem tudná, Ő a magyar köztársasági elnök
- Lázár János tíz vállalásából kettő teljesül április 1-jére – Értik: ‘április 1-re’
- Debrecen vezetésének prioritása: az ételosztás és Bruti fellépése nem támogatandó
- ‘A rafkós külföldiek’ visszaélnek Orbán Viktor bizalmával – Emberismeretből erős 1-es!
- ‘Közmunkások jelenléte kötelezően ajánlott’ – kommentelték Orbán, a sámli és a testőrök országjárását
- Havas Henrik utánajárt, Zebra nuku, de emu van Kisorosziban
- Magyar György: a nemzetvezető viselje a felelősséget azért, hogy ilyen országot teremtett
- Rogán-válasz a gyémántos táska-sztorira: ‘…nagy bátorság egy kismamát ócsárolni!’
- Bíróság: Marine Le Pen bűnös közpénzek sikkasztásában – Ez politikai karrierje végét jelentheti, de Orbán kiállt mellette
- Ki itt a hülye? – Magánlevél a választókhoz bizonyos közügyek tárgyában