A profi bűnözők már a szalonban vannak, nem a spájzban, az már üres – kommentelték Polt tájékoztatását
Megosztás
Emlékeznek még a Microsoft-botrányra, közelebbről annak a magyarországi politikai körhöz kapcsolhatóságára? A csalássorozat lényege: állami szervek úgy vásároltak Microsoft licenceket, hogy közbeiktattak pár megbízható közvetítő céget, amiknél óriási (40 százalékos) profit keletkezett.
Emlékeznek még a Microsoft-botrányra, közelebbről annak a magyarországi politikai körhöz kapcsolhatóságára? A csalássorozat lényege: állami szervek úgy vásároltak Microsoft licenceket, hogy közbeiktattak pár megbízható közvetítő céget, amiknél óriási (40 százalékos) profit keletkezett. Egy 2014-es email tanúsága szerint a magyar kormány, sőt még a miniszterelnök is tudott erről. A Microsoft az USA-ban belement, hogy több mint 25 millió dollárt fizessen, beleértve a Microsoft Magyarország elleni 8,75 millió dolláros bűnügyi bírságot, amiért megsértette a vesztegetés elleni szövetségi törvényt.
Hadházy Ákos próbál 2019 óta választ kapni arra, hogy akkori feljelentése nyomán mire jutott a havi rendszerességgel fizetését tőlünk, a köztől felvevő „nemzeti” ügyészség. Polt levelét megírta…..
„Na, Polt Péter válaszából kiderült, hogy négy év(!!) után sincsen gyanúsítottja a Microsoft-ügynek, az egyik legjobban dokumentált és legprimitívebb, de a kormány legmagasabb szintjéig érő csalássorozatnak.
A legszebb az egészben, hogy az Országos Rendőr-főkapitányság is az elkövetők között van.
Az ügy azért jól dokumentált, mert az FBI már rég lezárta az ügyet és a Microsoft be is vallotta: közvetítőkön keresztül dupla áron vették magyar állami szervek a szoftvereket és horribilis áron vettek hozzá műszaki támogatást. A hasznot pedig kormányzati szereplők megkenésére fordították.
Polt válaszából kiderült, hogy már tanúmeghallgatások és lefoglalások is voltak, de gyanúsított nincs
Az ügyészség feltűnően szabotálja az ügyet, évekig vártak például az FBI iratok fordítására.
A nyomozás csiga-, de inkább tetűlassú, az EU csalás elleni hivatala, az OLAF közben már régen lezárta az ügyet (mivel a túlárazott szoftvereket a piszkos Brüsszel pénzéből vették).
Az eset amúgy jól mutatja, hogy miért nem pótolja az Európai Ügyészséget az a lehetőség, hogy elvileg meg lehet támadni a bíróságokon a nyomozásokat megtagadó határozatokat:
Poltnak a megtagadáson kívül ezer lehetősége van a nyomozás elszabotálására.”
A kommentekből….
„…nem kell meglepődni, ….amíg ez a kormány van hatalmon, amíg Polt a főügyész, addig az „ál-eljárások/nyomozások” kapcsán nem fognak felelősöket találni. Nyilvánvaló a fél világ számára, (kivétel a fidesz szavazók)hogy mi történt..!!!”
„Az ország elleni unios eljárás sem jelent semmit, a jogi és erkölcsi felelősség szinte lenullázodott. Ez az, ami valóban még a holdról is látszik.”
„Profi bűnözők már a szalonban vannak, nem a spájzban , az már üres.”
„Valaki csak aláírja a megszüntető határozatokat. Azt kell személysen perelni. Ha vétett és felmerül a szándékosság, akkor bűnpártolás.”
„Ez az ember érdemli meg a legnagyobb jachtot. (jacht = a gazdagodás mérőszáma a Fidesznél)”
„Polt is zsarolhato vmivel, ennek a rendszernek a szemelyi fugges a lenyege.”
„Én a konkurens „nemzetközi” szoftvergyártókkal mennék az EU-s bíróságra, mivel itt sem érvényesül az uniós jog.. Itthon felesleges már bármivel próbálkozni, viszont „kívülről” jött ügyekkel lehet más a helyzet jogilag. Ugyanez érvényes a korrupcióra. Ezek nemzetközileg is lopnak és talán egyszer kívülről jön vissza egy ügy, ami más ország vagy az EU saját hatáskörben vizsgál.. Remélem látom még pórázon ezt a hazaáruló maffiózót amúgy”
„Majd az Integritás Hatóság kibogozza a szálakat?”
Jó hír - rossz hír: Mészáros-ügyben vizsgálat indult - Az Integritás -az „antikorrupciós“- Hatóság végzi