Connect with us

Kerítésen innen

Nem lehet tovább a tanár-béremelések ügyében Brüsszelre mutogatni

tanát béremelés,
Megosztás

A kormány a jövő héten tárgyalja a tanár-béremelések kérdését, amelyben az elmúlt napokban komoly káosz mutatkozott. Gulyás Gergely 700 ezer bruttóról, míg Pintér Sándor a sokkal szerényebb 10% -ról beszélt, ez is mutatja, micsoda kavarodást okozott kormánykörökben, hogy Brüsszel feloldotta az eddig parkoltatott milliárdok egy részét.

Merre van az előre? (Majd a főnök megmondja)

Az Európai Bizottság szerdai döntését a kormány a jövő heti kormányülésen a tanár-béremeléssel kapcsolatosan is értékelni fogja, és ezt követően tájékoztatja a közvéleményt, írta a kormány a Népszava kérdésére.

Szinte biztosan ezzel összefüggésben hívta tárgyalni jövő csütörtökre Maruzsa Zoltán államtitkár a pedagógus sztrájkbizottság képviselőit, hiszen ők is éppen a napokban ismételték meg sztrájk követeléseket.

tanár béremelések,

Kép: MTI/Rosta Tibor.

Kapcsolódó

Mennyi az annyi?

A PSZ alelnöke, Gosztonyi Gábor  azt mondta a lapnak, szerinte van miről tárgyalni, különösen azután, hogy az elmúlt napokban egymásnak ellentmondó információk jelentek meg a kormány részéről a pedagógusoknak ígért béremelésről. Pintér Sándor belügyminiszter először 10 százalékos emelést helyezett kilátásba januárra, ezzel szemben Gulyás Gergely kancelláriaminiszter szerdán a Blikknek arról beszélt, ha Magyarország megkapja az eddig visszatartott kohéziós források egy részét, mintegy 10,2 milliárd eurót  ebből 2024. január elsejével a diplomás átlagbér 72 százalékára emelik a pedagógusok bérét, ami megközelítőleg bruttó 700 ezer forintos átlagbért jelentene. A jelenlegi átlagbér bruttó 450-460 ezer forintra tehető.

Nagy Erzsébet a PDSZ  ügyvivője arra hívja fel a figyelmet, hogy a tanár béremelések nagyobb arányú ütemezését a költségvetésben is fel kellene tüntetni, ez azonban mindmáig nem történt meg.

Szerző