Connect with us

Kerítésen innen

Aki ökölbeszorított aggyal várta, annak jó hír: már a spájzban van az új honvédségi sportreality, hiszen ’ember kell a vasra’

Aki ökölbeszorított arccal várta, annak jó hír: látótávolságban a honvédségi sportreality, hiszen 'ember kell a vasra'
Megosztás

Éppen, hogy csak túlvagyunk, a 6 részes „akciódús katonás” sorozat, a S.E.R.E.G bemutatóján, máris jön az újabb „becserkészés-kísérlet”, hogy végre elég fiatal érezze úgy, hogy a katonásdi jó dolog és bezupáljon a hadseregbe „hontvédeni”. Januárban indul a Kiképzés című reality.

Kiképzés

A Honvédelmi Minisztérium és a TV2 közös fejlesztésű formátumában, a Magyar Honvédség állományából választott négy kiképző vezetésével civil versenyzők katonai megmérettetésekben küzdenek meg egymással. A TV2 közleményben tudatta, hogy

január 27-én lesz látható először A Kiképzés című honvédségi sportreality-jének első epizódja. A műsornak Stohl András lesz a műsorvezetője.

A Kiképzésben az előzetesen kiválasztott legjobb 24 játékos (férfiak-nők), négy csapatot alkotva, katonai kiképzésen alapuló csapatversenyen mérkőznek meg egymással, saját fizikai és mentális határaikat feszegetve. A műsor lényege, hogy a szereplők a négy kiképző vezetésével végrehajtják a kifejezetten a műsorhoz fejlesztett feladatokat, amelyekben megjelennek a Magyar Honvédség haderőnemei, eszközei, képességei és ezek helyszíne: egy-egy laktanya, gyakorlótér, repülőbázis. Ahelyett, hogy ki a legerősebb vagy leggyorsabb, sokkal lényegesebb lesz, hogy a játékosok közössége valódi egységgé kovácsolódva oldjon meg különféle összetett katonai feladatokat a legkeményebb kihívások közben.

A hadak magyar ura szerint….

„A Kiképzés attól is más, mint a – mondjuk úgy – civil műsorok, hogy végül minden egyes versenyzőt fel fog emelni, egy bajtársias közösség élményét adja majd, mert ez honvédség egyik lényege. Megmutatja, amit a mindennapokban is keresünk, a közösséget és annak összetartó erejét”

– mondta el Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter.

„A katonaságnak jellemformáló ereje van és a Kiképzés versenyzői kicsit hősökké – a mindennapok hőseivé – is válnak a szemünkben. Szükségünk van hősökre – erről szólnak a legendáink, énekeink, az írásaink, az irodalmunk, a filmek és a mozifilmek, és a tévében is keressük a hősöket, akik hétről hétre legyőzik önmagukat, legyen az tánc, főzés, vagy most egy katonai sport-reality, mint reményeim szerint A Kiképzés lesz”

– tette még hozzá. Az, hogy kik jutnak be a kiképzők csapataiba, hogy milyen megmérettetés vár a versenyzőkre és ki-hogyan veszi a fizikai és lelki akadályokat, a január 27-től minden hétköznap este látható műsorból derül majd ki.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Kiképző-celebek

A műsorban kulcsszerepe lesz a Magyar Honvédség állományából választott négy kiképzőnek: Oravecz Kristóf főhadnagy, aki a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen katonai vezetőként végzett, jelenleg pedig a nemzetközi biztonságpolitikai szak MSC hallgatója. Szolgált öt évet rohamlövész csoportparancsokként. Szolgálati ideje alatt számos nemzeti és nemzetközi kiképzésben vett részt, illetve három alkalommal teljesített szolgálatot külföldön. Repülő-hajózó kiképzését 2021-ben kezdte meg, melynek végén helikopter gépparancsnoki beosztásba került. A műsorban a Hunyadi raj (kék csapat) kiképzője.

Farkas András törzszászlós, aki katonai pályafutását 1997-ben kezdete hangfelderítő rajparancsnokként. Nem sokkal később, már szakaszparancsnokként a dandár testnevelő tiszti feladatait is ellátta, valamint a tüzérüteg szakaszvezénylő altiszt feladataiba is belekóstolt. 2004-ben Szolnokon folytatta a pályafutását, mint aknavető kiképző altiszt, 2007-től pedig a zászlóalj Kiképzési részlegén szolgált. 2016-tól a mai MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár Hadműveleti és Kiképzési Főnökségén látja el a feladatait. Nyolc alkalommal szolgált külföldön NATO vagy EU kötelékben, többek között Afganisztánban, Irakban, Szomáliában és a Balkánon. Eddigi pályafutása során több mint 20 katonai szakmai tanfolyamot és 10 civil szakképzést végzett el. A műsorban a Kinizsi raj (sárga csapat) kiképzője.

Nagy Ádám zászlós, hivatásos katona és családapa. Édesapja példáját követve lépett be a honvédségbe. 18 éve tart a pályafutása és jelenleg a Magyar Honvédség 47. Bázisrepülőtér Kiképzési Főnökségén szolgál Pápán. A műsorban a Bocskai raj (piros csapat) kiképzője.

Molnár Attila főtörzsőrmester, 15 éves pályafutása alatt 8 műveleti területen több mint 56 hónapnyi tényleges külszolgálattal rendelkezik. Szakterülete a kisalegységes harcászat és a harctéri vezetés irányítás. A műsorban a Dobó raj (zöld csapat) kiképzője.

A Kiképzés során komoly erőpróbák várnak a versenyzőkre, ezeket követően a győztes csapat tagjai 20 millió forint összértékű díjazásban részesülnek, egy Gripen repülésen is részt vehetnek, és lehetőséget kapnak, hogy a Magyar Honvédség területvédelmi tartalékos állományába tartozzanak.

Stohl András -a mélytorok- elárulta:

„A főiskolás éveim alatt egy évig voltam katona, nagyon élveztem a kiképzésemet, mert a sport múltam miatt nem jelentett fizikálisan nagy kihívást. Később a filmforgatásokon, ahol katonát alakítottam, jól is jött, hogy tudom kezelni a fegyvereket és ismerem a parancsszavakat. A Kiképzés amellett, hogy egy nagyon komplex verseny, bepillantást enged egy nagyon izgalmas világba, a Magyar Honvédség világába, amiről szerintem sokakban téves kép él. Minden forgatási napra egy titkos küldetésként tekintettem, nagyon élveztem a munkát, fantasztikus embereket ismertem meg.

fotó: facebook

Emellett nagyon izgalmas volt látni, hogy a versenyzők minden fizikai és lelki határukat átlépve próbáltak megfelelni a kiképzőiknek. Ez tényleg egy embert próbáló sport-reality. Nem elég, ha valaki jó fizikai állapotban van, ha mentálisan nincs a helyén, de ennek az ellenkezője is igaz. Ezért volt fontos, hogy ebben a műsorban mindkettőben erős legyen az, aki győzni akar. Nagy a hangsúly a kiképzőkön, a csapatdinamikán és az emberi kapcsolatokon. Amennyire sportos és kihívásokkal teli a Kiképzés, épp annyira hat az érzelmekre is”

Szerző