Connect with us

Kerítésen innen

Vitályos Eszter kormányszóvivő szerint a Direkt36 filmje merénylet, olyan, akár a Fico és a Trump elleni

Vitályos Eszter kormányszóvivő szerint a Direkt36 filmje merénylet, olyan, akár a Fico és a Trump elleni
Megosztás

Vitályos Eszter közszolganő saját bevallása szerint nem látta az Orbán család combosodásáról készített Direkt36-filmet, amit egy bő nap alatt több mint egymillióan láttak, de gondolatmenete szerint az Orbán-klán vagyonának firtatása súlyos bűncselekmény. Feltesszük, ezzel arányban kell állnia az azt sújtó retorzióknak is.

Bizony, „a szó veszélyes fegyver…”

Vitályos Eszter kormányszóvivő pénteken a Hír TV Napi aktuális című műsorában nyilatkozott, és szóba került a Direkt36 most bemutatott filmje Orbán Viktor családjának üzleti tevékenységéről. Elmondta, hogy

még nem látta a filmet, de ha lesz rá ideje, mindenképpen meg fogja nézni, majd kitért arra, hogy a parlament nemzetbiztonsági bizottságában a titkosszolgálatok információi alapján felmerült, hogy vannak különböző szervezetek, amelyek megpróbálják befolyásolni a magyar politikát.

Kocsis Máté néhány nappal ezelőtti felvetését megismételve pedig hozzátette, egyes források szerint az ukrán titkosszolgálat is lejárató kampányt folytathat a magyar miniszterelnök ellen.

„Azt gondolom, hogy most olyan időket élünk, amikor a politikai ellenfelek semmilyen aljasságtól nem riadnak vissza, hogy lejárassák az ellenfeleiket a túloldalon. Gondoljunk itt csak a Fico elleni támadásra vagy a Trump elleni támadásra. Gondoljunk most a magyar miniszterelnök elleni támadásra”

– folytatta a kormányszóvivő. A Hír TV riportere erre reagálva megjegyezte, hogy a szlovák és amerikai politikus elleni merényletek nem lejárató kampányok voltak, hanem merényletek, Vitályos Eszter pedig ezt elismerve azt mondta,

igen, azok gyilkossági kísérletek voltak, de hozzátette „vannak fokozatai nyilván a dolgoknak”.

Konok Péter történész olvasata

„…Horthy Miklós – bár a koronát vonakodva ugyan, de visszautasította – magát a király nélküli királyság de facto királyának tekintette (nagyon buta ember volt). Ezért a felségsértés tényállását kiterjesztették a kormányzósértésre is, amely szerint „aki a kormányzó ellen sértést követ el, vagy a kormányzó tényeit sértő módon bírálja, vétség miatt két évig terjedhető fogházzal, a politikai jogok gyakorlatának felfüggesztésével és hivatalvesztéssel büntetendő” (ha ez a sajtóban történik, úgy három évvel).

Vitályos Eszter tehát csupán fokozati különbséget lát a miniszterelnök (recte: király) elleni merénylet (eredetileg az 1878-as Csemegi-kódexben a felségsértés szűkebb értelemben ezt jelentette, és csak 1913-ban terjesztették ki a király bírálatára), illetve a miniszterelnök (recte: mint fenn) és retyerutyájának rablóvagyonosodását bemutató film között. Ezek, úgymond, ugyanazok a tettek.

Vitályos okfejtése tulajdonképpen igaz: Orbán elsődlegesen a saját kiterjesztett vagyonával azonos, a többi – propaganda, „politika”, porhintés, parlament, pártok – leginkább ennek bebiztosítására és bővített újratermelésére szolgál. Így e vagyon sértegetése egyben Orbán Viktor kvázikirályi felségének sértegetése (ebbe beleértve az uralkodói többes többi tagját is) – vagyis merénylet.

Vitályos gondolatmenete szerint az Orbán-klán vagyonának firtatása súlyos bűncselekmény. Gondolom, evvel kellene arányban állnia az azt sújtó retorzióknak is. Mert nem lehetnek elnézők és szelídek. A rettentő bűn az égbe kiált.”

Szerző