Budapesti hétköznapok
„Polgári Ellenállás” – Tüntetés a Kossuth téren, nézze itt élőben
Puzsér Róbert kedd 18 órára „Polgári ellenállás” címmel hirdetett demonstrációt a Kossuth Lajos térre. Az esemény leírásában ez állt: „Ha most nem hallatod a hangod, később már nem lehet. Ha most nem állsz ki azért, amiben hiszel, később már hiába teszed. Ha most nem szállsz síkra a szabadságodért, később már kár lesz kapkodnod a levegő után. Ha ma nem véded meg az európai identitásod, holnap már az Eurázsiai Unióban ébredsz. Nincs hova hátrálnod: cselekedj.”
„Jövő tavasszal nem fuvallat leszünk, hanem az eget is megrengető orkán”
Kedden szavazott volna az Országgyűlés a nagytakarítási törvényről, de Kocsis Máté múlt héten váratlanul bejelentette, a Fideszben lévő viták miatt őszre csúszik a javaslat.
A „direkt diktatúra őszig elhalasztva”,
ennek ellenére a Kossuth térre szervezett tüntetést megtartják. A szervezők többek között azt kérték, hogy a résztvevők ne vigyenek pártzászlókat az eseményre, ne takarják el az arcukat, valamint kövessék a szervezők és a rendőrség utasításait, hogy a demonstráció békés, valamint biztonságos legyen.
- Lampé Ágnes műsorvezető köszöntötte a megjelenteket. Nekünk újságíróknak is meg kell most szólalnunk – mondta az ellehetetlenítési törvény kapcsán. Hozzátette: ennyi színész, blogger, újságíró és influenszer eddig egyetlen tüntetésen sem szólalt még fel.
Felszólalók
A tüntetésen a z alábbiak szólalnak fel:
- Ács Dániel – a 444 újságírója
- Borsi Bálint
- Bizzer Mátyás
- Bogos Csaba
- Csákányi Eszter
- Csató Adorján Funktasztikus
- Dévényi István – a Magyar Hang újságírója
- Sallai Dé:Nash
- Hadházy Ákos – független országgyűlési képviselő
- Illés Helga
- Lampé Ágnes – újságíró, társszervező
- Lányi András
- Levitin Dávid Dave
- Lovasi András – zenész
- Magyar Dávid
- Nagy-Bandó András
- Pajor Tamás
- Pankotai Lili – diákaktivista
- Radics Peti
- Stumpf András – a Válasz Online újságírója
- Varga Martin Hiperventi
- Zentai Márk
<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, a Truth-on és a Google hírei között is! >>
Megafonék „időben” elkezdték a savazást…
Amit félre kell magyarázniuk:
Két Kossuth tér van?
Deák Dániel szerint:
„Puzsér Róbert nem más, mint Magyar Péter első számú celebje. Az átláthatósági törvény miatt Magyar Péter nem mert tüntetni, inkább Puzsért tette színpadra… és hát … ennyien kíváncsiak a Tiszás Puzsérra. Pár száz lézengő ember. Persze a Telex majd biztos leírja, hogy tízmilliók voltak itt … A kép 10 perccel a tüntetés kezdése után készült.”
Bohár Dánielnek sem jutott eredeti, vagy a témához illő poszt:
„Így hazudik a Telex! A fotó 18:10-kor készült. 10 perccel a hivatalos kezdés utan. Ahogy nézem, azért lehet moccanni.”
Apári Bence is beállt a Megafon-sorba
„Hát persze. 😂Moccanni sem. Szép volt Telex, megy dollár. 👍🏻👍🏻(A fotó 18.10-kor készült.)
Szerző
Friss
- Dübörög a fideszes funkci-csere eredménye: Szijjártó ezentúl ritkábban kell egyeztessen Rogánnal
- Gyakornokokat keres a Fidesz-pártalapítvány: havi nettó 450.000 Ft és brüsszeli lakhatás biztosítva
- Dombi János, a Malév volt főpilótája az Air India repülőgépének szerencsétlenségéről
- Ókovács Szilveszter firnyákosan 29 dolgozót rúgott ki az Operából – 30 főtől csoportos a létszámleépítés
- 244 utassal a fedélzetén lezuhant egy Londonba tartó repülőgép
- Nem a tinta, vagy a mondandó fogyott el – Az Erzsébetváros Újság aktuális száma üres címlappal jelent meg
- A kormányközeli német-magyar Georg Spöttle újságíró kapcsolatban állhat az orosz titkosszolgálattal
- Juszt László: már megint blöff, blöff, blöff
- Az új legfőbb ügyész már kinevezése napján ‘jól sepert’ – Frissítve!
- Azért, hogy megvehesse 1.500.- ért a sima lángost a balatoni strandon, egy 4 fős család belépőre cirka 10.000.- forintot kell leszurkoljon