Az OKSZ arra kéri a kormányt, hogy öt napon belül jelölje ki az egyeztető eljárásban résztvevő képviselőjét – közölte a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) csütörtökön az MTI-vel.
A sztrájkbizottság öt pontja
A sztrájkbizottság öt pont köré rendezve fogalmazta meg a követeléseikről szóló, Orbán Viktor miniszterelnöknek címzett levelet, amelyet szerdán adtak át – írták a közleményben.
Az OKSZ azt követeli, hogy emeljék a közalkalmazotti fizetési osztályok első fizetési fokozatait, a köznevelésről szóló törvény vonatkozó jogszabálya szerinti illetményalap számításának vetítési alapja legyen a mindenkori minimálbér, valamint 100 százalékkal emelkedjen a költségvetési törvényben meghatározott, a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény szerinti illetménypótlék számítási alapja.
Követelik továbbá, hogy azon közszolgálati ágazatok esetében, amelyeknél korábban ágazati pótlékot – bölcsődei, szociális ágazati összevont, kulturális – állapítottak meg, a pótlék összegét számítsák be az illetménynövekedés, a jubileumi jutalom, valamint egyes bérpótlékok számítási alapjába.
Az egyeztetés után döntenek a sztrájk időpontjáról
Az OKSZ képviseli az MKKSZ kormányzati tisztviselők és önkormányzati köztisztviselők keresetének rendezésére irányuló sztrájkkövetelését.
A sztrájkbizottság az egyeztetések eredményének függvényében dönt az esetleges sztrájk időpontjáról – írták a kormányfőnek címzett levélben.
Az Országos Közszolgálati Sztrájkbizottság ügyvivője Földiák András, a SZEF elnöke. Tagjai a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, a Hírközlési, Média és Távközlési Szakszervezeti Szövetség, a Közművelődési és Közgyűjteményi Dolgozók Szakszervezete, a Külügyminisztériumi Dolgozók Szakszervezete, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete, a Pedagógusok Szakszervezete, a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete, a Szociális Területen Dolgozók Szakszervezete és a Tudományos és Innovációs Dolgozók Szakszervezete.