Bulvár
Hol nyerít a zebra, ha magyar?
Ahogy a tankönyv- és pedagógushelyzet, úgy az iskolák környéki zebrák is slágertémát jelentenek így iskolakezdés tájékán. Lássuk a téma állatorvosi lovát Debrecenből!
Gyalogátkelőt a tanévkezdésig a debreceni Jánosi utcai iskola elé
Örülök annak, hogy tisztelt debreceni önkormányzat válaszolt a felvetésemre, amelyben a gyalogátkelőt hiányoltam a Jánosi utcai iskola és óvoda előtt. A válasz pedig itt. A közlemény írója azzal vádol meg- ha jól értem-, tudatosan úgy fotóztam, hogy a Mátyás király utcai gyalogátkelő ne látszódjon. Sajnos nem vagyok madárember, csak egyszerű földi halandó, így a terület teljes egészét bemutató képet sajnálatos módon nem volt lehetőségem készíteni. Ígérem, legközelebb körültekintőbb leszek, és – ha az önkormányzat fizeti a költségeket–bérelek egy helikoptert, és körpanorámás képpel örvendeztetem meg a döntéshozókat. Rajtam nem múlik, ígérem.
Mielőtt a közleményt az illetékes elkészítette, talán jó lett volna egy kicsit alaposabban utána néznie, mit is írtam korábban: a debreceninap-ban augusztus 4.-én megjelent írásom az előzmények lényegét próbálta csak visszaadni. Terjedelmi okokból, ennyi fért bele. Ezért most muszáj idézni önmagamtól:
„A 30 kilométeres korlátozás betartása pedig csak egy szép álom. Néhány fekvő rendőr, csodákra lenne képes. Nem is tudom elképzelni, mi lesz akkor, amikor a Sámsoni út felújítása elkezdődik, és ide özönlenek az autósok. Az utca így is életveszélyes, szerencse, hogy ritkán történt eddig baleset, de ez csak a szerencsén múlt.
A Mátyás király utca felé élők számára a templom előtt található felfestett gyalogátkelő, azonban akik a Jánosi utcában és a környékén laknak, sokszor az autók között szlalomozva próbálnak átjutni a túloldalra. A biztonságot adó gyalogátkelőre, a gyermekekre figyelmeztető, villogó lámpa felszerelésére eddig valahogy nem jutott pénz.
Szeptemberig, a tanév kezdetéig még két és fél hónap van. Talán ennyi időnek elégnek kellene lennie ahhoz, hogy a tanintézetek környékén a mostani áldatlan állapotot az illetékesek megszüntessék, spórolják ki a város költségvetéséből a szükséges összeget. Valószínűleg nem vágja földhöz a várost egy lámpás gyalogátkelő létesítése. De ha gond, akkor hirdessen a polgármester úr közadakozást, magam 5 ezer forintot helyből felajánlok az unokám biztonságáért.”
Hozzáteszem, lényegében ugyanezt írtam meg tavaly, 2018. augusztus 31.-én a civishíren.
Egyébként az íráshoz a portál által felhasznált egyik fotómon a hiányolt gyalogátkelőt láthatta volna az közlemény anonim szerzője, ha nem rest kicsit tovább látni az orránál.
Ki is az, aki tudatosan félrevezeti a közvéleményt?
Ezt követően annyi történt, hogy észkombájnok a kereszteződést szaggatott vonallal körbehatárolt útburkolati jellel látták el, amely az idők folyamán igen halovány lett. Akkor és most sem érti a környéken lakók közül senki, miért kellett a festékre a közpénzt pocsékolni?
Korábban megjelent írásaimhoz mellékeltem olyan fotókat, amelyeken a „tudatosan” kihagyott átkelő látszódik. Tudom, egy közszolgának sok a dolga, de illene alaposabban körbe nézni, mielőtt egy lakossági levélre, de bármire válaszol. Ehelyett már a közlemény első mondatával megpróbálja hitelteleníteni, amit írtam. Kérdem én, milyen alapon kérdőjelezte meg a közlemény aláírója/?/ a tisztességemet?
Zebra ami nincs, (kép a szerző)
Nekünk jogosan az a szívfájdalmunk, hogy egy elfuseráltan „felújított”, keskeny utcában, ahova zúdul a forgalom, az iskolába és óvodába járó gyermekek és hozzátartozóik nem tudnak biztonságos körülmények között közlekedni.
A következő oldalon: finisben az adok-kapok?
Szerző
Friss
- Rétvári: a TISZA ‘fotókon látható tömeg sosem akkora, mint amekkorának látszik’ – Megmutatta, Ő mit tud összehozni…
- A telekommunikációs szolgáltatók igyekeznek vörös szőnyeget teríteni Orbán Viktor 2026-os győzelme elé
- 83 éves korában szabadul Gyárfás Tamás – Jogerős ítélet született
- Hétpecsétes titok Rogánék szerint, hogy Dzsudzsáknak vagy Habonynak van-e még diplomata-útlevele
- Spielberg után szabadon: Gyilkosság-előrejelző’ programot fejlesztenek Londonban
- Lázár György: Hankó minisztert nem a Yale Egyetem hívta meg előadást tartani, hanem a diákklubjainak egyike
- Ki lesz a nyerő? – Asztrológusunk azt állítja, ők lesznek április győztesei
- Ókovács Opera-igazgató ‘jogilag megfuttatja’ a róla készült ‘kútmérgező’ mémet
- Újabb 26:1 – Az uniós országok megszavazták az USA elleni vámintézkedést, kivéve Magyarország kormányát, aminek nem volt vétójoga
- Krausz Ferenc lelkiismereti okok miatt lemond orosz tudományos akadémiai tagságáról