Budapesti hétköznapok
A celebbé tett büfé teszt-közelből, avagy: eszi, nem eszi….
Mostanság Ókovács Szilveszter „jóvoltából” a különlegesen jól sikerült operaházi előadások helyett a Sugár úti palota neve hallatán legtöbbünknek az ott üzemelő büfék jutnak az eszünkbe. A Telex újságírója jóvoltából testközelből olvashat róla, aki nem jár arra.
Büfémustra
Pár napja derült ki, hogy Ókovács Szilveszter főigazgató arra adott utasítást, hogy a Carmina Burana öt éve futó produkciójába mostantól egy félórás szünetet iktassanak be, mégpedig azért, hogy a büfé bevételeiből is az Operaház forrásait növeljék. A közvélemény zúgolódására reagálva Ókovács először több tiszteletet kért Carl Orffnak, majd néhány operai találós kérdést intézett a kommentelőkhöz és az újságírókhoz,
„akiket még sosem látott a nézőtéren”.
„Szóval kedden 34 700 forintért jegyet váltottunk Pjotr Iljics Csajkovszkij Pikk dáma című, orosz nyelven előadott operájára, ami azért is volt jó választás, mert a háromfelvonásos darab során három alkalommal is letesztelhettük az épület jelenleg legtöbb figyelmet kapó részét: a büfét. Csajkovszkij zenéje helyett tehát ezúttal a gasztroélményekre fókuszáltunk – kezdte élménybeszámolóját Patakfalvi Dóra.
„A” Feszty Bár
- Az előadás kezdete előtt gyorsan beugrottam a bárba, ami négy-öt lézengő nézőtől eltekintve ekkor teljesen üres volt. Rendeltem egy ásványvizet, a 0,33-as üvegért 1300 forintot kért az udvarias büfés fiú.
- Az első szünetben teljesen megtelt a Feszty Bár hatalmas terme. Az italsor elég impozáns: Moët & Chandonok és Sauskák jégen hűtve, Rémy Martin, Hendrick’s és Opera gin. Az ételkínálat ezzel szemben lehangolóan szerény: a pultokon semmi más nem volt, mint néhány szendvics és perec.
„Egy Camembert-es fantázianéven futó szendvicset választottam, ami a maga műfajában kifejezetten kellemes volt: friss péksütemény, a közepén meghúzódó kevés áfonyadzsemmel és pár szem dióval, és a camembert-en kívül még kétféle sajttal. Az erősen nemzetközi közönség alapitala, a pezsgő helyett pedig inkább egy pohár Sauska rozét rendeltem. A két tételért mindössze 4000 forintot fizettem, ami az ásványvizes kör után egészen barátinak tűnt.”
- A második szünetben látványosan megcsappantak a vendégek, nagyjából negyedannyian voltak, mint az előző szünetben. Ennél is különösebb volt, hogy velük együtt elfogytak az ételek is, szendvicsből egy darab sem maradt, perecből is csak egy-kettő.
Konklúzió
Ókovács Szilveszter maga is azt mondta, hogy az operaélményhez a kulturált büfészolgáltatás is hozzátartozik, ezért is érthetetlen, hogy a mangó mousse és a sajtos szendvics között húzódó ívbe miért nem visznek kicsivel több fantáziát?
Csak úgy….
A Magyar Állami Operaház büféjét jelenleg az Operaház üzemelteti, miután a Zsidai Csoporttal a tavalyi felújítás után szerződést bontott az intézmény. Zsidaiék 2015 óta vitték az Opera Cafét és a ház büféit, majd miután a 2030-ig szóló, közbeszerzésen elnyert szerződést Ókovácsék felbontották, a cég perre vitte az ügyet, és 100 milliós tartozást követelnek. A felmondás óta az Opera Café ki sem nyitott.
Friss
- Barátsághoroszkóp, itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”