Sport
A Győri Audi ETO ott lesz az MVM Dome-ban!
A Győri Audi ETO KC bejutott a női kézilabda BL négyes döntőjébe, miután házigazdaként 35-23-ra legyőzte Brest Bretagne csapatát a negyeddöntő visszavágóján.
A Győri Audi ETO KC bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, miután házigazdaként 35-23-ra legyőzte a francia Brest Bretagne csapatát a negyeddöntő szombati visszavágóján.
A győri Audi Arénában a koronavírus-járvány kirobbanása óta első alkalommal volt 5229 főt jelentő telt ház
Az első mérkőzéssel ellentétben ezúttal remekül kezdett az ötszörös BL-győztes Győr, a francia Amandine Leynaud tíz perc alatt öt védéssel segítette csapatát, amely 8-4-re ellépett, ekkor a Brest időt kért. A tavaly BL-döntős franciák beállóját, Pauletta Foppát egyre többször tudták megjátszani társai, ettől eltekintve megfelelő volt az ETO védekezése.
A házigazdák norvég irányítója, Stine Oftedal a meccs harmadánál már hat gólnál járt. Együttese lendületét a kettős emberhátrány sem törte meg, egy 6-2-es sorozat után már 18-11-es előnyben volt, a szünetben pedig már nyolc gól volt a különbség.
A vendégek mindent megpróbáltak, de a győriek ritkán látható remek teljesítményt nyújtottak az első felvonásban
A második félidő tizedik percében már tíz találat volt közte, ekkor Pablo Morel vezetőedző az utolsó időkérési lehetőségét is kihasználta. Oftedal mellett a román beálló Crina Pintea is hatékonyan támadott, így az ETO-nak nem okozott gondot, hogy őrizze előnyét. A Leynaud helyére beállt honfitársa, Laura Glauser is kiválóan védett, így a hajrá a várakozásokkal ellentétben semmiféle izgalmat nem tartogatott.
A hazaiaknál a mezőny legjobbjának megválasztott Oftedal kilenc, Pintea hat gólt lőtt, Leynaud tíz, Glauser nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Foppa és Tonje Löseth öt-öt góllal zárt.
A két csapat kilencedik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, öt döntetlen mellett negyedszer nyert a Győr.
Női kézilabda Bajnokok Ligája
Negyeddöntő, visszavágó:
Győri Audi ETO KC-Brest Bretagne (francia) 35-23 (20-12)
Győr: Leynaud, Glauser, Solberg (kapusok), Blohm, Faluvégi, Fodor 2, Háfra 1, Hansen 4, Kristiansen, Kürthi, Lukács 2, Oftedal 9, Nze Minko 4, Pintea 6, Ryu 3, Schatzl.
Brest: Toft, Darleux (kapusok), Coatanea, Fauske 1, Foppa 5, Jarrige, Karlsson 4, Kobylinska 2, Kromoska, Lassource 1, Löseth 5, Mauny, Niakaté 3, Pop-Lazic, Quiniou, Toublanc 2.
Továbbjutott: a Győr, 56-44-es összesítéssel.
A Győr 14. alkalommal jutott elődöntőbe a BL-ben, a négyes döntőre június 4-5-én kerül sor a budapesti MVM Dome-ban.
A francia Metz Handball a kizárt orosz Rosztov-Don elleni negyeddöntőben erőnyerő, így biztos résztvevője a budapesti FINAL4-nak.
A négyes döntő sorsolására május 10-én, kedden 18 órától kerül sor a Sport1 élő adásában.
A június 4-5-i budapesti EHF FINAL4-ra jegyek még kaphatók a https://tickets.funcode.hu/event/df4-2022 oldalon.
Forrás: MTI
Szegeden is nyert a Telekom Veszprém
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Csendesül az időjárás szigora
- ‘Sosem voltam a Pride-on, idén viszont biztos kimegyek’ – Reagált Orbán kijelentésére a Budapest Pride szervezőcsapata
- A Trump-Musk duó megzsarolta Zelenszkijt – Orbán jó érzékkel tudja, kit akar majmolni….
- Nagy márciusi horoszkóp – Senkit nem kímél, sem a jótól, sem a rossztól….
- Havasi Bertalanból lehet Orbán washingtoni kutakodója? – (kormány)Biztos állás…..
- Hihetelen, de megtörtént, sikeres tüntetést szerveztek a bírók
- Sztálin újjászületése – A bébi neve: D. Trump
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’
Pingback: Debreceni győzelmével bajnok a Győri Audi ETO KC - Városi Kurír