Kiemelt hírek
A horrorhomokozó – támad a játszótér….
Kell a gyereknek a jó levegő, mit tesz a szülő? Kibattyog a játszótérre, igyekszik olyat keresni, amelyik nem a város legforgalmasabb részén van, ahol sok a fa, fű, bokor… no meg a kivédhetetlen bogár, csúszómászó, akik hozzátartoznak a természet közelségéhez.
Nézd, anyu! Milyen édes…..
A legnagyobb veszély a játszótéren, a homokozóban rejtőzik. A kutyák és macskák sok esetben a homokozót használják vécének, az ürülékükben férgek lakozhatnak, amelyek könnyen megfertőzhetik a gyerekeket. Ennek ellenére nem jó megoldás, ha mindentől eltiltjuk a világot felfedezni akaró aprónépet annak lehetőségétől.
Mit tehetünk?
Ha a homokozó a ház udvarában van, takarjuk le éjszakára, hogy a kisállatok ne piszkíthassanak bele. Azt fontos tudni, hogy a háziállatok, a haszonállatok, de még az aranyos éneklő madarak is férgesek lehetnek. Mivel sok féle féreg létezik, számtalan betegséget okozhatnak, súlyos esetben akár ízületi és szem problémákat is, ezért fontos, hogy mindent megtegyünk a megelőzés érdekében!
Hogyan előzhető meg a bélférgesedés?
- Alaposan mossunk kezet étkezés előtt.
- A gyerekekre különösen vigyázzunk, hogy homokozás közben ne nyúljanak a szájukba, a játék után jól meg kell mosni a kezüket.
- Kutyák, macskák simogatása után alaposan kezet kell mosni, még akkor is, ha egy ápolt, gyakran fürdetett háziállatról beszélünk.
- Ne fogyasszunk nyers húst.
- Ne együnk mosatlan zöldséget, gyümölcsöt.
- Ha van háziállatunk, rendszeresen vigyük állatorvoshoz és szükség szerint kapjon féregtelenítő kúrát.
A féregfertőzés általános tünetei:
- étvágytalanság, vagy farkaséhség
- hányinger, émelygés
- szédülés
- gyengeség
- ingerlékenység
- fáradtság
- kiütések
A bélférgek akár olyan tüneteket is okozhatnak, amelyek az orvosokat is félrevezetik. A tünetek a féreg típusától és a fertőzés előrehaladottságától függenek. Ezért ha a féregfertőzés gyanúja felmerült, azonnal orvoshoz kell fordulni, ki kell vizsgálni a beteget és megfelelő kezelést kell alkalmazni!
Segíthet a megelőzésben:
Sok nyers fokhagymát és hagymát kell fogyasztani. Immunerősítő hatásuk mellett, jó hatással vannak a belekre is, köztudottan antibakteriális hatásúak.
Kialakult fertőzés esetén is segíthet a hagyma és a fokhagyma, mivel ezek legyengítik a szalagférget, így azt könnyebb kihajtani. Az orvosi kezelés és a gyógyszerek mindenképpen szükségesek bélférgesedés esetén, mert a férgek komoly betegségeket okozhatnak. Minél később kezdik el a kezelést, annál nagyobb kárt okozhatnak.
A higiénia nagyon fontos!
Mossunk gyakran kezet és csak biztonságos helyről beszerzett élelmiszereket fogyasszunk. A nyers zöldségeket és gyümölcsöket pedig csak megmosva fogyasszuk!
Szerző
Friss
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek
- Szoboszlai megy a Real Madridba?
- 10 000 ember az ünnepi asztalnál – idén is lesz krisnás Karácsonyi Szeretetlakoma a Népligetben
- Mit keresett Magyar Péter Lévai Anikó ölében? – Megoszlanak a vélemények az Orbán családban…
- Meddig még a pitlákság útján? -érdeklődött egy kommentelő, amikor kiderült, hogy lenyúlta a kormány a gyermekotthonból a tegnap átadott TISZA-ajándékokat