Budapesti hétköznapok
A közgyűlés megszavazta Budapest 2025-ös költségvetését
Elfogadta a fővárosi közgyűlés Budapest 2025. évi költségvetését. A szavazás előtt a Kutya Párt frakciója elhagyta a termet, a Fidesz pedig nemmel szavazott, de a javaslat így is átment a többi képviselő szavazatának köszönhetően.
A legnagyobb kérdés az volt, hogy a Tisza hajlandó lesz-e a büdzsét megszavazni, ugyanis Karácsonyék előre kijelentették, abba nem hajlandóak beletervezni a 89 milliárdos szolidaritási hozzájárulás befizetését, abból csupán 39 milliárdot fognak befizetni az államkasszába. A főpolgármester azzal érvelt, a kormány túladóztatja a fővárost, nincs is miből kifizetniük a maradék 50 milliárdot – írta meg a Magyar Hang.
Meglepő fordulatnak számít,
hogy az elsőként a költségvetés ügyében Karácsony mellé álló Kétfarkú Kutya Párt ahelyett, hogy megszavazták volna a büdzsét, végül inkább látványosan kivonultak a szavazás előtt. Sokáig úgy tűnt, a Tisza nem fogja megszavazni a költségvetést, még a hétfői szakbizottságokon is inkább tartózkodtak, vagyis nem szavazták meg egyértelműen, hogy a javaslat tárgyalásra érdemes a közgyűlésen.
A szerdai közgyűlésen egyértelművé vált, politikai alku születhetett a Tisza és Karácsony között.
A főpolgármester eddig nem volt hajlandó belemenni a fővárosi cégek vezetői posztjával kapcsolatos pályázatok ismételt kiírásába, ám ezt most megtette. Sőt: a Tisza által sokszor emlegetett szervezeti és működési szabályzat módosításának is eleget tett a főpolgármester, ám tény, hogy meglepő módon: az erről szóló javaslatot a közgyűlési képviselők nagy része nem láthatta előzetesen, a helyszínen, papíron osztották azt ki, és csak később került fel Budapest honlapjára a többi előterjesztés közé – utóbbi
arra is utal, feltehetően a főpolgármesternek az utolsó pillanatban sikerült megállapodnia a tiszásokkal.
A cikk frissül!
Demszky Gábor volt főpolgármester reakciója
„Gratulálok Karácsony Gergelynek, ez szinte a lehetetlen megkísértésének látszott, de sikerült a főváros működőképessègét biztosítani.
Talán van most arra is esély, hogy egy öt, vagy akár hét évre szóló fejlesztési terv elkészítésébe, az összefogás programjának kidolgozásába is belefogjon a városvezetés azokkal, akik a 2025-ös évi költségvetést megszavazták.”
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Fidesz-reakció
A párt budapesti frakciója tartotta magát az unásig ismételtekhez:
„A Tisza-DK-Karácsony-Vitézy szivárványkoalíció megszavazta Budapest törvénytelen csődköltségvetését”
Friss
- Erre gondolt miniszterelnök úr? -‘Áttelt poloska’ támadta meg Balatonalmádi jegyzőjét
- Lázár-tesztember szájával arról ‘érdeklődik’ a regnáló, hogy mit szólna a nép a halálbüntetés bevezetéséhez
- Orbán szerint van, amiben még Gáspár Győző is okosabb nála – Csak nem érik egy újabb miniszterelnök-tanácsadói fizetni valónk?
- Havas Henrik leleplezte a Nemzeti Sport hazugságát
- Ne feledje, vasárnap óraátállítás – Jön a nyári időszámítás
- A hűség 3 csillagjegye
- Vám – háború – Van rendszer a trump-i őrületben?
- ‘Vegyétek már végre észre, hogy ez nem arról szól, ki tud messzebb pisilni!’ – Hozzászólói vélemények Nagy Ervin Karácsonynak szánt beszólásáról
- Miniszterelnök úr! Ezúton is emlékeztetjük, hogy önök tettek lakatot több száz vidéki postára
- Szijjártó közszolga elmondta, hogy mit kell tennie a magyar nagykövetnek, hogy kirúgja