Kerítésen túl
A lengyel elnök, Andrzej Duda, nem Orbán Viktor

Andrzej Duda: Őszintének kell lennünk, és el kell mondanunk magunknak, hogy a hidegháborús helyzet visszatért, és ez nem az Egyesült Államok lépéseinek köszönhető” – mondta , Duda a Poloticnak.
Faék egyszerűségű megállapítás
Lengyelország vezetője egy egyszerű üzenettel érkezett Washingtonba, amely nem függ attól, hogy ki van a Fehér Házban: visszatért a hidegháború. Andrzej Duda elnök, aki idén tavasszal New Yorkban vacsorázott Donald Trump korábbi elnökkel , azt mondta, hogy szívesen dolgozna együtt azzal, akit az amerikai választók választanak következő elnöküknek – mindaddig, amíg az illető osztja azt a célt, hogy megvédje Európát Oroszországtól.
„Őszintének kell lennünk, és azt kell mondanunk magunknak, hogy a hidegháborús helyzet visszatért, és ez nem az Egyesült Államok cselekedeteinek, hanem az orosz birodalmi ambíciók újjáéledésének köszönhető”
– mondta Duda a POLITICO-nak a lengyel nagykövetségen adott interjúban. kedden, amikor a világ vezetői beözönlöttek a városba az éves NATO-csúcstalálkozóra.
Amerika választás előtt
Idén az Egyesült Államok ad otthont a csúcstalálkozónak, amelynek hátterében nemcsak az ukrajnai háború áll, hanem Trump újraválasztása is – aki gúnyolódott a szövetséggel szemben, ellenezte a katonai segélyek Kijevbe küldését, és a Vlagyimir Putyinnal való szorosabb kapcsolatokat pártolta.
Ez nehéz helyzetbe hozza a lengyel elnököt, miközben olyan háborúban navigál, amely több ezer ukrán menekültet hozott országába, és határozottan emlékeztetett a Putyin által jelentett veszélyre. Röviden, Lengyelország nem engedheti meg magának, hogy az Egyesült Államok politikájában valamelyik oldalra lépjen.
Nagy politikai libikóka
„Az amerikai nép dönti el, hogy ki legyen az elnökük, és én, mint Lengyelország elnöke, csak a következőképpen válaszolhatok: Elfogadunk és üdvözölünk minden olyan döntést, amelyet az amerikaiak meghoznak. .”
A lengyel elnök ugyanannyira dicsérte Barack Obama volt elnököt, aki több amerikai katonát küldött Lengyelországba, mint Trumpot és Bident, akiket az Egyesült Államok katonai jelenlétének növeléséért is méltatta Lengyelországban és Kelet-Európában.
A lengyel elnök éveken át hízelgett Trumpnak. 2018-ban sürgette az Egyesült Államokat, hogy telepítsen több katonát és felszerelést országába, és odáig ment, hogy azt javasolta Lengyelországnak, hogy építsen fel egy „Trump-erődöt” amerikai és lengyel csapatok elhelyezésére.
A feladat
„Mély meggyőződésem, hogy a lengyel elnök [feladata] az, hogy a lehető legjobb kapcsolatokat építse ki a NATO legnagyobb szövetségesével, ez pedig az Amerikai Egyesült Államokkal”
– mondta.
Friss
- Orbán Viktor kérése „munkavacsorál” vele Ilie Bolojan román kormányfő Bukarestben
- Hivatalos: megjelentek a felvételi ponthatárok
- Posványoson talán elhangzik majd az igazi kampánynyitó
- Repülőrajt-KO oka: májusban túl hideg, júniusban túl meleg volt és az eső sem esett
- Könyörgöm, nem Orbán az ellenfél? – írta egy szem- és orrtanú az egyik ‘pártlap’ cikkéhez
- Kocsis Máté szokásos háromhavi köpönyegforgatása, vagy csak egyszerű ‘szálka-gerenda’-eset
- Bruck András: akiknek a vereség a szenvedélyük
- A legjelentősebb drogfogások Magyaroroszágon
- Napokra leáll az MBH
- Ozzy Osbourne – egy élet, ami túl vad volt ahhoz, hogy ne élje túl önmagát – Élete bebizonyította, nem kell tökéletesnek lenni ahhoz, hogy emlékezetes maradj