A stressz, a rendszertelen táplálkozás, az ülő életmód kedvez a betegségnek. A dohányzás, a túlzott alkohol-, tea-, és kávéfogyasztás, illetve bizonyos (pl. szaliciliát-tartalmú) gyógyszerek irritálhatják a gyomor nyálkahártyáját. Egyes altatók és nyugtatók „ellazítják” a gyomorszájat, ezért az e szereket hosszú ideig szedőknél megnő az esélye a refluxátum légutakba kerülésének.
A Reflux kezelése
Az enyhe tünetek kezeléséhez nem feltétlenül van szükség csak orvos által felírható gyógyszerre. A leghétköznapibb savközömbösítő (antacida, anti=ellen, acid=sav) a közönséges konyhai szódabikarbóna, továbbá gyógyszertárban kapható magnézium- és alumíniumsókat tartalmazó készítmények is alkalmazhatók. Az enyhe tüneteket gyorsan és jól enyhítik, de csak rövid ideig hatnak, mellékhatásaik miatt viszont hosszú távra nem alkalmasak. E szerek nagy mennyiségben felboríthatják a szervezet só- és vízháztartását, megemelik a vérnyomást, az egyszerű szódabikarbóna is megváltoztathatja vér kémhatását.
A következő oldalon, ha az egyszerű szerek nem használnak… Lapozzon!
Patartics László
2020.01.14 20:22 at 20:22
Ha valakinek van hozzá bátorsága, akkor próbálja ki az én módszeremet! Ebéd vagy vacsora előtt közvetlenül egyen meg gyorsan 2÷3 db ecetes cseresznyepaprikát! Tudom, hogy még rágondolni is hajmeresztő, de higyjétek el, a hatása azonnali és csodálatos. Még másnap is célszerű megismételni, és hosszú távon panaszmentesek lesztek.
Én ezt akkor próbáltam ki, amikor a bornak még a szagát sem bírtam elviselni, egyetlen pohár sört sem tudtam meginni. Azt üzentem a gyomromnak, hogy dafke.