Kerítésen innen
Alaposan ‘megdrágultak’ a Pécsért dolgozó képviselők
Csaknem ötször annyi pénzt fordít idén a pécsi önkormányzat a helyi képviselők „ellátmányára”, mint a múlt évben. Az előző ciklusban még a mindenkori minimálbérrel volt egyenlő a képviselői tiszteletdíj (ez kerekítve 267 ezer forint), ha valaki a testület két bizottságában elnökként-alelnökként, vagy tanácsadóként is szolgált, akkor a díj maximum 507 ezer forintra hízott.
Irány a „fent”
Januártól a képviselői alapdíj 663 ezerre emelkedett, a funkcióhalmozóknak pedig 1 millió 259 ezer bruttó tiszteletdíj jár. Így a megyei jogú városok mezőnyében a pécsi képviselők kapják a legmagasabb tiszteletdíjat. De nemcsak a tiszteletdíjak két és félszeres emelése drágítja a közgyűlés munkáját. A testület megválasztott hat tanácsnokot és áldását adta ugyanennyi településrészi önkormányzat létrehozására, s utóbbiaknak vannak apparátusi költségei is.
Eddig a pécsi képviselők munkájára évente hozzávetőleg 100 milliót fordított az önkormányzat, idén ez az összeg 486 millióra nő majd.
Ez a helyzet némiképp annak következménye, hogy a testület erőviszonyai megosztottak
A Fidesz és szövetségesei 11, a polgármester ellenzéki pártokat integráló csapata 9 képviselőt delegált a közgyűlésbe, s ahhoz, hogy bármelyik oldal akarata érvényesüljön, a két frakciónak szüksége van a Mi Hazánkért, a Kutyapárt és két civil szervezet egy-egy képviselőjének voksára. Ezért hosszas tárgyalások folytak a város irányításának mikéntjéről, melynek végén a testület megszavazta a polgármester két alpolgármesterjelöltjét, cserébe a Péterffyt kontrolláló erők öt tanácsnoki helyet kaptak és többséghez jutottak a bizottságokban. A funkcióhalmozás viszont a városnak súlyos pénzekbe kerül. A Pécs közéletében jártas helybéliek közül sokan attól tartanak, hogy a fentiek okán a képviselők kifizetőhelyévé válik a városháza.
Tiszta Kezek Egyesület
A tiszteletdíjak emeléséért a legkeményebben a Tiszta Kezek Egyesület listájáról a testületbe jutó Bognár Szilvia lépett fel. Ha az ő elképzelése győzött volna, akkor a több funkciót betöltő képviselők tiszteletdíja elérhette volna az 1 millió 856 ezer forintot is. Bognár azzal érvelt, hogy a képviselői munka maradéktalan elvégzése teljes embert kíván, ezért magas díj jár érte. Péterffy Attila ezt elutasította, mondván, a képviselői munka mégiscsak egy másodállás, s a képviselők többsége végül belátta, hogy ha megszavazza Bognár javaslatát, az felér egy politikai öngyilkossági kísérlettel. A leghatározottabban Talabér Ádám, a Mindenki Pécsért színeiben megválasztott képviselő tiltakozott Bognár javaslata ellen, s ő az utóbb elfogadott, 1,259 milliós tiszteletdíjakat is a város teherbíróképességéhez képest védhetetlenül magasnak tartja.
Friss
- 22 igen, 9 nem – júniustól drágulnak a BKK-jegyek
- Tombol a hepatitis A-járvány Magyarországon: a betegségről ezt mindenkinek tudnia kell!
- Megérte? – Ó! Hát ki tudja ezt? – Egy tüntetés margójára
- Kukurikú! – Itt Orbán Viktor beszél….. – A Karmelita kakasa délután ébred?
- Mészáros Lőrinc ‘legszomorúbb’ azért, mert azt feltételezik az emberek, hogy Ő nem jó ember
- Pottyondy Edina dobogós a Forbes legbefolyásosabb magyar nők listáján
- Ágoston László: ‘a dicsőséges fülkeforradalmár státusz már régen a múlté’
- Hajnal Miklós: Magyar Péternek szabad a pálya
- Az emberség kellékei – Alföldi Róbert jelmeze és Kováts Adél széke is kalapács alá kerül – Licitáljon, hogy segítsen…
- Magyar György: a NER ámokfutásánál a pártállam gyülekezési törvénye is tisztességesebb volt