labdarúgó-vb

Argentína magával vitte Lengyelországot

Az argentin labdarúgó-válogatott kétgólos győzelmet aratott a lengyel csapat felett a katari világbajnokság szerdai napján, így első helyen jutott nyolcaddöntőbe a C csoportból.

Az argentin labdarúgó-válogatott kétgólos győzelmet aratott a lengyel csapat felett a katari világbajnokság szerdai napján, így első helyen jutott nyolcaddöntőbe a C csoportból, míg riválisa – Mexikónál jobb gólkülönbségével – veresége ellenére a másodikként lépett a legjobb 16 közé.

Az első félidő első 10 percében kiegyenlített játékot hozott a két válogatott összecsapása, ám ezután egyértelmű argentín fölény alakult ki

Messiék sokszor a szélen próbálkoztak, több veszélyes beadása is volt a dél-amerikaiaknak, átlövéseik is veszélyesek voltak, ám Szczesny eszén nem lehetett túljárni.

A félidő végén büntetőhöz jutott Argentína, miután Messit a lengyel kapus egy beadásnál eltarolta, a sértett állt a labda mögé, ám a Juventus játékosa a tizenegyest is kivédte, ezzel együtt kilenc védést jegyzett az első játékrészben, így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően azonban nem sokáig maradt ez az eredmény, Mac Allister borzasztóan eltalált lövésével vezetést szerzett Argentína.

Ezután visszavett a nyomásból a regnáló Copa-győztes, ám a lengyelek továbbra sem mozgósítottak meg mindent az eredmény változtatásának érdekében.

Sőt, a második játékrész felénél Argentína még növelni is tudta az előnyét, a Mexikó elleni mérkőzésen gól szerző Fernandez ezúttal remek passzal járult hozzá csapata találatához, melyet Julián Álvarez jegyzett.

A mexikói válogatott 2-1-re legyőzte a szaúdi csapatot

Három percet kellett várni az első nagy mexikói lehetőségre, és bár ezt követően is a győzelmi kényszerben lévő közép-amerikaiak játszottak gólra törőbben, igazán nagy helyzetet mezőnyfölényük ellenére sem sikerült kialakítaniuk.

A 48. percben egy baloldali, lapos mexikói szögletet Montes tett tovább a tizenhatoson belül, a kapu elé berobbanó Henry Martín pedig közelről a kapuba lőtt (0-1).

Nagy perccel később Luis Chávez a nagyjából 30 méterről, középről elvégzett szabadrúgását ballal a bal felső sarokba tekerte (0-2).

A meccs ezen szakaszában a mexikóiak tudták, mindössze több sárga lapjuk miatt állnak kiesésre, egy szerzett gól, egy argentin találat vagy akár három lengyel sárga lap is továbbjutást érhetett volna.

A 95. percben Hattan Bahebri és Szalem al-Davszari kényszerítőzött a mexikói kapu előtt, utóbbi egyedül kilépett és hét méterről Ochoa mellett a kapuba gurított (1-2).

Mexikó így rosszabb gólkülönbsége miatt búcsúzott, a csoportelső Argentína mellett Lengyelország készülhet a nyolcaddöntőre.

FIFA labdarúgó-világbajnokság

C csoport, 3. (utolsó) forduló:

Lengyelország-Argentína 0-2 (0-0)
Doha, 974 Stadion, 44 089 néző. Vezette: Danny Makkelie (holland)
Gól: Mac Allister (46.), Álvarez (68.)
Lengyelország: Szczesny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszynski (Jedrzejczyk, 72.) – Krychowiak (Piatek, 83.), Bielik (D. Szymanski, 62.) – Zielinski, Swiderski (Skóras, a szünetben), Frankowski (Kaminski, a szünetben) – Lewandowski.
Argentína: Emiliano Martínez – N. Molina, C. Romero, Otamendi, M. Acuna (Tagliafico, 59.) – Mac Allister (Almada, 83.), De Paul, Enzo Fernández (Pezzella, 79.) – Di María (Paredes, 59.), Messi, Julián Álvarez (La. Martínez, 79.). Szövetségi kapitány: Lionel Scaloni

Szaúd-Arábia–Mexikó 1–2 (0–0)
Katar, Lusail Stadion, 84 985 néző.Vezette: Michael Oliver (német)
Gól: Al-Davszari (95.), ill. Martín (47.), Chávez (52.)
Szaúd-Arábia: Mohamed al-Ovajsz – Hasszan Tambakti, Ali al-Bulaihi (Rijad Sarahili, 37.), Abdudelah al-Amri – Szaud Abdulhamid, Ali al-Hasszan (Abdullah Madu, a szünetben), Mohamed Kanno, Szultan al-Ganam (Hattan Bahebri, 86.) – Firasz al-Buraikan, Szaleh al-Sehri (Abdulrahman Alobud, 62.), Szalem al-Davszari.
Mexikó: Guillermo Ochoa – Jorge Sánchez (Kevin Álvarez, 86.), César Montes, Héctor Moreno, Jesús Gallardo – Orbelín Pineda (Carlos Rodríguez, 77.), Edson Álvarez (Rogelio Funes Mori, 86.), Luis Chávez – Hirving Lozano, Henry Martín (Raúl Jiménez, 77.), Alexis Vega (Uriel Antuna, a szünetben)