Kerítésen innen
Gyomros Orbánnak! – USA felmondja a Magyarországgal kötött adóegyezményt
A pénzügyminisztérium szóvivője elmondta, hogy mivel Magyarország 9 százalékra csökkentette a társasági adókulcsát – ami kevesebb mint fele a 21 százalékos amerikai adókulcsnak –, az adóegyezmény előnyei egyoldalúan Magyarországnak kedveznek, és már nem az Egyesült Államoknak.
A felmondás várhatóan hat hónap múlva fejeződik be, miután a pénzügyminisztérium hivatalos értesítést küld a magyar hatóságoknak
Az említett egyezmény a kettős adóztatás elkerülésére és az adóztatás kijátszásának megakadályozására jött létre a jövedelemadók területén a Magyar Népköztársaság Kormánya és az Amerikai Egyesült Államok Kormánya között 43 évvel ezelőtt.
A felmondás időzítése, miután az Egyesült Államok évek óta aggódik a szerződéssel kapcsolatban, azt sugallja, hogy a pénzügyminisztérium ezzel a lépéssel próbál nyomást gyakorolni Orbán Viktor magyar miniszterelnökre, hogy járuljon hozzá a közel 140 ország által elfogadott 15 százalékos globális minimumadó bevezetéséhez, írja a Reuters.
Magyarország az 1979-es adóegyezménnyel kapcsolatos, régóta fennálló amerikai kormányzati aggályokat súlyosbította azzal, hogy blokkolta a globális minimumadó bevezetéséről szóló uniós irányelvet. Ha Magyarország bevezetné a globális minimumadót, ez a szerződés kevésbé lenne egyoldalú
– mondta a pénzügyminisztérium szóvivője.
Forrás: index.hu
A kiemelt karikatúrán Janet Yellen, az amerikai pénzügyminiszter. © Joe Cummings
Friss híreink
- Rezignáltan: ‘eszembe se jutott megnézni…’
- 6 csillagjegy akiknek a május bőségszaruvá válik
- Ki ‘tehet a kedvére’ Budapesten Jennifer Lopeznek? – Beindultak a Michelin-csillagos séf-celebek
- Pintér államtitkára ‘rózsaszín arccal’: biztosan lesznek idén nyáron is leálló klímák
- Orbán, vagy Trump van hatalmas lemaradásban, avagy van még mit ellesni egymástól….
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Rezignáltan: ‘eszembe se jutott megnézni…’
- 6 csillagjegy akiknek a május bőségszaruvá válik
- Ki ‘tehet a kedvére’ Budapesten Jennifer Lopeznek? – Beindultak a Michelin-csillagos séf-celebek
- Pintér államtitkára ‘rózsaszín arccal’: biztosan lesznek idén nyáron is leálló klímák
- Orbán, vagy Trump van hatalmas lemaradásban, avagy van még mit ellesni egymástól….
- Győztek az akadémikusok, sikeresen kiutálták Orbán Viktort az MTA alapításának 200 évfordulójáról
- ‘Zsebvizitet’ tartottunk a Vatikán bíborosainál
- Orbán Viktor döntött: nem hagyja ki Ferenc pápa temetését – Élőben jelentkezik be a Vatikánból
- Aki kérdez: Juszt László – Aki nem válaszol: Orbán Viktor
- ‘…hogy az Egyesült Arab Emírségekbe is eljusson!…’ – Magyar Péter, az informátor…..
Pingback: Varga Mihály furcsállja, de nem lepődött meg.... - Városi Kurír