Az Eger és a Szolnok nyert, az OSC kikapott

A OSC hazai vereségével gyakorlatilag elbúcsúzhat a továbbjutástól, míg az Eger papírforma győzelmének köszönhetően továbbra is jó helyzetben van a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 9. fordulóját követően.

Az OSC hazai medencében kapott ki a 2015-ben győztes, tavaly a döntőben a Szolnokkal szemben alulmaradt Jug Dubrovniktól, így hátránya már kilenc pont a nyolcas döntőt érő negyedik pozícióhoz.

Tóth László, az OSC vezetőedzője: „Kiváló kapusteljesítmény és jó védekezés mellett a támadójátékunk nagyon enervált volt. Rengeteget hibáztunk emberelőnyben, még időkérések után is, ami senki ellen nem fér bele, nem hogy a Dubrovnik ellen. Jó lövőink vannak, de a lövéseink minősége ezúttal nem érte el a kívánt szintet. Új fest, a folytatásban a Bajnokok Ligáját más célokra kell használnunk, mert a továbbjutásról lassan nincs miért beszélni.”

Vjekoslav Kobescak, a Jug Dubrovnik vezetőedzője: „Nagyon kemény mérkőzés volt, amin rendkívül fontos három pontot szereztünk, így ugyanis továbbra is versenyben vagyunk a továbbjutásért. Az OSC nagy csatára kényszerített minket, sokkal erőteljesebben pólózott, mint Dubrovnikban. Mindkét csapat sok hibával játszott, ezúttal talán mi rontottunk kevesebbet.”

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. forduló:

A csoport:

A-Híd OSC-Újbuda – Jug Dubrovnik (horvát) 4-7 (2-2, 1-2, 1-2, 0-1)
Gól: Erdélyi 3, Salamon, ill. Fatovic 4, Jokovics 2, Renzuto

Waspo Hannover (német)–Olympiakosz Pireusz (görög) 7–12
CNA Barceloneta (spanyol)–Partizan Beograd (szerb) 16–5
AN Brescia (olasz)–Dinamo Moszkva (orosz) 9–9

A csoport állása: 1. Olympiakosz (görög) 22 pont, 2. CNA Barceloneta (spanyol) 18, 3. Brescia (olasz) 17, 4. Jug Dubrovnik és Dinamo Moszkva 16-16, 6. A-Híd OSC-Újbuda 7, 7. Waspo Hannover (német) 6, 8. Partizan Beograd 0

A Szolnoki Dózsa megküzdött a pontokért

Rendre egyenlített a Jadran, 4 és fél perccel a vége előtt így állt 10–10 a táblán. A végjáték azonban nem kis izgalmak közepette a házigazdának sikerült jobban, Prlainovics vezető góljára nem érkezett válasz (amit Ukropina adott szabaddobásból, azt nem adták meg a játékvezetők), majd 1:18-cal a vége előtt Younger növelte kettőre a különbséget. A legvégén még Milos Csuk is betalált, így 13–10 lett a vége. Ha valaki csak az eredményt nézi, akár simának is gondolhatja a partit – pedig a győzelemért nagyon, de nagyon meg kellett harcolnia a Szolnoknak. De ami a lényeg: megvan a három pont.

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője: „Egyrészt nagyon tetszett, amit a Herceg Novi játszott ezen a mérkőzésen, minden elismerésem érte, másrészt, ha valaki, én biztosan tudom, hogy milyen színvonalon játszottunk és milyen érzések voltak játékosaimban a mérkőzés közben. Nagyon büszke vagyok rájuk, hogy az utolsó pillanatig győzni akartak.”

Vlagyimir Gojkovics, a Jadran Hercegnovi vezetőedzője: „Az első negyedben úgy tűnt, elhúz tőlünk a szolnoki csapat, de mi szerencsére felzárkóztunk, és a nyomába eredtünk. A második és a harmadik harmadban pedig kifejezetten jól játszottunk, és a zárónegyedig úgy látszott, győzelmi esélyeink vannak. Az utolsó negyedben már jobban játszott a hazai együttes, de nem okoztunk csalódást, jól teljesítettünk a címvédő otthonában.”

B csoport:

Szolnoki Dózsa-Jadran Carine (montenegrói) 13-10 (6-3, 1-3, 2-2, 4-2)
Gól: Aleksic 4, Prlainovic 3, Younger 2, Bátori, Jansik D., Zalánki, Cuk 1-1, ill. Draskovics 3, Radovics 2, Ukropina, Popadics, Krijesoracs, Merkulov, Petkovics.

A ZF-Eger tíz góllal nyert Hollandiában

AZC Alphen (holland) – ZF-Eger 4-14 (1-2, 1-4, 2-4, 0-4)
Gól: van Mil, Miralis, Indjic, M. Filipovics, ill. Rasovic 4, Decker Á. 3, Angyal 2, Vlahopulosz, Avramovic, Biros, Bedő, Lőricz 1-1.

Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője: „A mérkőzés illeszkedett abba a tervbe, amit a hétre készítettünk. Bajnokok Ligája-meccshez képest keményen edzettünk délelőtt, nyilván már az egyre jobb formába kerülő Ferencváros elleni rangadóra készülve, és még a hazaút előtt is gyakorlunk egyszer. Hosszúra, tízórásra nyúlt az utunk idefelé, ami nem kényelmes, de igazából megszokhattuk.”

Spandau 04 Berlin (német)–Steaua Bucuresti (román) 11–9

A csoport állása: 1. Pro Recco (olasz) 24 pont, 2. ZF-Eger 19, 3. Szolnoki Dózsa és Spandau Berlin (német) 18, 5. Jadran Carine 13, 6. Steaua Bucuresti 9, 7. Sabadell (spanyol) 6, 8. AZC Alphen 0

Varga Zsolt. Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Megvédheti címét a Ferencváros

Négygólos, ám nem behozhatatlan hátrányból várhatta az Euro Kupa visszavágóját a nemzetközi porondon újonc Miskolc együttese. A borsodiak mestere, Sike József a mérkőzés felvezetőjében elmondta, céljuk minél közelebb kerülni címvédő ellenfelünkhöz – mind játékban, mind eredményben -, miközben csapata megpróbálja a lehetetlent.

Az első találatra a második percig kellett várni – Szirányi Balázs helyezte a labdát a miskolci kapuba, góljára pedig azonnal érkezett a válasz, a túloldalon Alex Bowen köszönt be. Varga Dénes révén hamarosan visszavette a vezetést a Ferencváros, labdája a keresztlécről pattant be, ám a Miskolc Berta József révén újfent egalizált, akárcsak Német Toni gólját követően (3-3).

A gólok a második játékrészben is záporoztak: Sedlmayer Tamás szabálytalanságát büntetővel torolták meg a játékvezetők, melyet Alex Bowen értékesített biztos kézzel, ötméteresével pedig átvette a vezetést az MVLC. A zöld-fehérek azonnal egalizáltak, Jansik Szilárd tüzelt a végigjátszott ferencvárosi akció végén, azonban Szasa Misics bombájával ismét a vendéglátóknál volt az előny. A félidei eredményt Manhercz Krisztián állította be, 5-5.

A térfélcsere után a Miskolc ott folytatta, ahol a nagyszünet előtt abbahagyta, ezúttal Sánta Dániel vette vissza a vezetést a házigazdáknak, de a címvédő Fradinak erre is volt válasza – Varga Dénes egyenlített ki -, majd Misics lőtte ki a hosszú sarkot, melyre ugyancsak Varga Dénes felelt. Hasonló volt a forgatókönyv a folytatásban is, Berta József mattolta Gárdonyi Andrást, ám menetrendszerűen érkezett a fővárosi egalizálás, Stefan Mitrovics jóvoltából, sőt, Varga Dénes negyedik találatával az FTC-nek sikerült újra magához ragadnia a vezetést.

Akárcsak az odavágón, a visszavágón is a negyedik negyedre tört meg a ferencvárosi jég, Szirányi Balázs, Vámos Márton, Pohl Zoltán és Sedlmayer Tamás góljaival eldőlt a mérkőzés és a döntőbe jutás sorsa: a Ferencváros 2017 után 2018-ban újra ott van a második legnagyobb nemzetközi kupasorozat döntőjében!

Férfi vízilabda Eurokupa. elődöntő, visszavágó:

PannErgy-Miskolci VC – FTC-PQS Waterpolo 8-13 (3-3, 2-2, 3-4, 0-4)
Gól: Berta 3, Misic, Bowen 2-2, Sánta, illetve Varga Dénes 4, Szirányi 2, Mitrovic, Jansik Sz., Pohl, Német, Vámos, Manhercz, Sedlmayer

Továbbjutott: az FTC-PQS Waterpolo, kettős győzelemmel, 26-17-es összesítéssel.

Az Eurokupa döntőjének első mérkőzését március 31-én rendezik, a Ferencváros ellenfele az olasz Banco Bpm SM Busto lesz.

(Forrás: MTI/MVLSZ)