Connect with us

Ez a nap

A paksi bővítés az évszázad legrosszabb üzlete

Megosztás

Az LMP szerint az is bizonyítja, hogy a paksi atomerőmű bővítése az évszázad legrosszabb üzlete, hogy azon „nem osztottak lapot” a magyar vállalkozásoknak, a kormány helyette orosz, amerikai és francia cégeket „kenyerez le”.

Az új blokkok termelik majd a legdrágább áramot az országban

Kanász-Nagy Máté, az ellenzéki párt szóvivője pénteken Budapesten tartott sajtótájékoztatóján elmondta, az új blokkok turbináit az amerikai General Electric és a francia Alstom konzorciuma szállíthatja majd mintegy 250 milliárd forintért, a két cégről pedig kiderült, hogy kapcsolatban áll az orosz Roszatommal. Források egyértelműen mutatják, hogy ebből a 250 milliárd forintból a Roszatom is részesedni fog, a turbinát pedig gyaníthatóan Oroszországban állítják majd elő – tette hozzá.

Az LMP szóvivője hangsúlyozta, a paksi bővítést korábban azért is nevezték az évszázad legrosszabb üzletének, mert az gazdaságilag csődbe viheti az országot, Oroszország ugyanis – bizonyos feltételek mellett – a teljes hitelösszeget egy összegben visszakérheti.

Emellett az új blokkok termelik majd a legdrágább áramot az országban, a bővítés pedig rendkívüli biztonsági kockázatot jelent a beruházás alatt húzódó geológiai törésvonal és az erősen löszös talaj miatt.

Megújuló energiaforrások kellenek

Az LMP új atomerőmű építése helyett az olcsó, biztonságos és a magyar vállalkozásokat valóban munkához juttató, megújuló energiaforrásokra alapozná Magyarország energiaellátását – mondta az ellenzéki politikus, aki szándékaikra példaként említette szélkerekek építését, a háztartások napelemekhez juttatását, valamint a geotermikus energia és a biomassza kihasználását.

Kanász-Nagy Máté kérdésre válaszolva elmondta, nem tud nyilatkozni azon sajtóhírek valódiságáról, amelyek arról szólnak, hogy Szél Bernadettnek, az LMP miniszterelnök-jelöltjének egyik korábban felkért afgán származású szakértőjét nemzetbiztonságilag kockázatosnak minősítették. Szerinte az ilyen információk titkosak, így azokról nem tudhatnak, a nyilvánosságra hozataluk pedig bűncselekmény.

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük