Connect with us

Kerítésen innen

Magyar Hang: az MTVA 11 millió forintért vett jegyeket a foci-Eb-re – Mondjuk a 142.000 milliós költségvetéséből simán futotta

Magyar Hang: az MTVA 11 millió forintért vett jegyeket a foci-Eb-re - Mondjuk a 142.000 milliós költségvetéséből simán futotta
Megosztás

Még mondja valaki, hogy az MTVA-nál dolgozók -vezetők, vagy kik- nem tartják a történések ütőerén a figyelmüket, főleg, ha azt a nekik kormányilag megszavazott költségvetés fedezi! A Magyar Hang szerint azt nem árulták el, hogy 2024-es Európa-bajnokságra melyik mérkőzésére vásároltak hatvan belépőt potom 11 .000.000 forintért.

Csak a foci….

Több mint 11 millió forintért vásárolt a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) jegyeket a németországi labdarúgó Európa-bajnokság mérkőzéseire

– írja a Magyar Hang. A lap az MTVA szerződéseinek listájában bukkant rá az Euro 2024 GmbH-val (a UEFA és a német labdarúgó-szövetség közös vállalata, amelyet az Eb megszervezésére hoztak létre) kötött szerződésre.

Mivel közpénzről van szó, szerették volna megtudni, hány belépőjegyet vásároltak, pontosan mennyit fizettek a jegyek darabjáért és melyik mérkőzésekre vásároltak belépőket, de az MTVA a közérdekűadat-igénylés ellenére sem adta ki a kért adatokat.

Végül azokból az adatokból, amelyeket az MTVA hajlandó volt megosztani, kiderült, hogy még a szerződési listában közölt 22 ezer eurónál is többet költöttek a jegyekre:

hatvan belépőért összesen 28 ezer eurót fizettek, ami több mint 11 millió forintnak felel meg.

A teljes cikket elolvashatja Plusz előfizetésünkkel, vagy a Magyar Hang hetilap július 25-ig kapható 2024/29. számában.

Háttér

4,6 milliárd forint veszteséggel zárta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap 2023-at

– vette észre az Mfor az MTVA honlapjára feltett beszámolót. Pedig pénz az bőségesen volt: 127,3 milliárd forint volt az állami médiacég összes bevétele. Ebből 122,7 milliárd szerepel az „egyéb bevételek” soron, aminek a legnagyobb részét az állami költségvetésből érkezett 109 milliárd forint jelentette. Az anyagjellegű ráfordításokra – vagyis a műsorgyártás költségeire és a sugárzási díjakra – 70 milliárd forint ment el, a dolgozók béreire és az ehhez kapcsolódó járulékokra pedig 24 milliárdot szántak.

Mínuszba az értékcsökkenési leírás 9,9, valamint az „egyéb ráfordítások” nevű tétel 28,9 milliárd forintjával ment a cég.

Ezért a pénzért cserébe nem épp jó nézettségi adatokat hoznak: a hat állami tévéadó együttvéve a tévézésre fordított idő 9,4 százalékát szerezte meg, az M1 pedig 2,7 százalékos részesedést ért el – ez 13,8, illetve 10 százalékos csökkenés még 2023-hoz képest is. Persze egy állami tévének nemcsak az lehet a célja, hogy nagy nézettséget és ezzel profitot hozzon, hanem az is, hogy hiteles tájékoztatást és minőségi műsorokat kínáljon, szóval ha valaki úgy érzi, hogy ezek megvannak, akkor nincs mire panaszkodnia.

Az állam vezetői mindenesetre megbíznak az MTVA-ban: a 2024-es költségvetési keretet már 142 milliárd forintra emelték meg. Ebből az első negyedévben 36 milliárd forint érkezett be.

Csak úgy….

A hétvége híre volt: nem milliárdokat szeretne a Bethesda Gyermekkorház -megjegyzem ez is elsőbbséget kellene élvezzen mondjuk a reptérvásárlással, vagy a mini Dubaj-támogatással szemben!- mindössze 10 millió forintot szeretne, amiből megjavíttathatnák a már meglévő klímájukat és még 4-et beszerelhessenek a műtőkbe, kezelőkbe.

Érdekes módon a gyűlöletkeltés kapcsán oly aktív „keresztény-konzervatív” oldal képviselői egycsapásra eltűntek a színről, közösségi oldalaikon nyomatják a fizetett kezelők a szokásos „békevágyó” posztokat, amikben rögvest megnevezésre kerül, hogy kik azok, akik miatt a háború és annak következményei „nyomják Krahácsot”, vagyis a kedves gyanútlan olvasót. Ugyanígy láthatatlanok az ellenzéki oldal harcos képviselői is. Arról egy mukk sincs, hogy hallottak volna a Bethesda Gyermekkórház segítségkéréséről….

Szerző