Connect with us

Kerítésen innen

Az sokakat megmozgat, hogy hány lábujja van Orbánnak, közben simán átlépünk egy életéért küzdőn

Az sokakat megmozgat, hogy hány lábujja van Orbánnak, közben simán átlépünk egy életéért küzdőn
Megosztás

Rengeteg „fontatlan” dolog eléri az ingerküszöbét Magyarországon a mindennapi életünket vészesen leuraló politikának köszönhetően az „átlagembereknek” -ha van ilyen- és ebben ki is merül a munka-bevásárlás-„családdal levés”-telefon buzerálás-alvás ötszög, ami 24 óránként rotál. Ebbe nem fér bele az empátia, az egymásra figyelés, a kapcsolatteremtés és ápolás, átlépünk ezeken a só szoros és átvitt értelmében is.

2025, Magyarország….

„A közelmúltban egy budapesti mentőegység azért kényszerült rendőrök segítségét kérni a mentésirányítás segítségével, mert egy forgalmas piacon végeztek újraélesztést, a vásárlókat azonban olyannyira hidegen hagyta az életmentés, hogy többen átléptek a betegen, belerúgtak az életmentők felszerelésébe, többszöri felszólításra sem biztosították az ellátáshoz szükséges helyet, mozgásteret a mentőknek, ezzel veszélyeztetve a mentés sikerességét”

– olvasható az Országos Mentőszolgálat Facebook-posztjában, amit azért írtak, mert szerintük elkeserítő az emberek közönye. Hozzátették:

sajnos az ilyen és hasonló esetek egyáltalán nem ritkák.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Ember a földön!

„A napokban a központi rohamkocsi bajtársai egy fővárosi pláza étkező részénél kezdték meg egy huszonéves férfi újraélesztését. Az csak egy furcsaság, hogy a mentés körül helyet foglalók zavartalanul folytatták ebédjüket, ügyet sem vetve a történésekre, azonban a pláza biztonsági őreinek folyamatosan rá kellett szólni a vásárlókra, hogy ne sétálgassanak a mentők körül, a felszólításra pedig néhányan felháborodottan reagáltak…”

– írták. Miután sikerült a fiatal állapotát stabilizálni, akkor sem volt könnyű dolguk,

„sokaknak egy csapat életmentő, egy hordágy és több biztonsági őr sem volt elég ahhoz, hogy észrevegyék a feléjük közeledő mentőcsapatot, folyamatosan fel kellett szólítani a vásárlókat, hogy álljanak félre az útból, többen pedig ennek ellenére is majdnem nekimentek a hordágynak.”

A mentők kérése: „Szeretnénk megkérni mindenkit, hogy empátiával forduljon embertársaihoz, közterületi ellátás esetén törekedjen a mentés zavartalanságának biztosítására. A bámészkodás, fotózás legalább annyira zavaró, mint a közöny, amivel (szó szerint) átlépnek egy betegen, akinek épp az életéért vívnak harcot bajtársaink. Amennyiben adekvát segítséget nem tudtok nyújtani, kérjük ne menjetek közel a mentés helyszínéhez, ne zavarjátok az életmentők munkáját!”

A hozzászólásokból….

„Zavart néni fejreállt a boltban, egyedül én próbáltam összekaparni, határozott felszólításomra sem jöttek segíteni- mert fontosabb sorban állni a palackvisszavaltónál. Az ott dolgozókat is utasítani kellett, segítsenek hívjanak mentőt. Ekkor jött egy segítség. Az ott dolgozót is úgy kellett meggyőzni, lehet azt mondja a néni, hogy jól van, de fejjel beesett a raklapok közé, volt eszméletvesztés is, zavart is, és maga alá piszkított is. Én nem aludtam volna nyugodtan, ha nem látja orvos… végül el is vitte a mentő a nénit. Sokkoló az emberek érdektelensége.”

„Ilyen lelki szinten /àllapotban vannak Magyarországon az emberek…. Tegnap a kutyám elszaladt az erdőben ès egy súlyos mellkasi sèrülèssel talàltam meg shockos állapotban 4 óràval kèsőbb.Minden jàrókelő, biciklis, futó, kutyasètáltató őt kereste….. majd szintèn egy vadidegen vitt el minket az állatkórházba… Folyamatosan kapom az üzeneteket ma reggel teljesen ismeretlen emberektől akik segítettek a keresèsben , èrdeklődnek hogy van a kutya. A szomszèdaim megkérdezték van e szükségem anyagi segítségre a kòrházi számla kiegyenlítésére . Zürichben èlek…”

„Üdv az internet világában! Generációk nőnek fel érzelmek, empátia nélkül. Már semmit nem javítanak, csak kidobnak, már kommunikálni is csak a virtuális térben teszik egymással, személyes találkozáskor nem találnak közös témát. Közönyösek egymás iránt. A fogyasztói társadalom így működik. És ez csak rosszabb lesz sajnos.”

„Sajnos látni tapasztalni az emberek közönyösek, és nem érdekli őket semmi csak maguk baja! Beteg lett a társadalom beteg lett egy generáció, és köszönjük azoknak akik ezt megteremtették! Egy gyermek olyan lesz ahogy nevelik, és egy társadalom olyan lesz ahogy bánnak vele, a politikai irányitással! Nem lesz változás sajnos, még rosszabb lesz!”

„Nemrég egy postahivatalban epilepsziás rohamot kapott egy férfi. Hívta valaki a mentőket, ketten odaugrottunk, de ezen kívül ment minden a maga útján. Mikor a mentő odaért akkor derült ki, hogy az egyik bámészkodó a férfi élettársa volt…. Mi meg ültünk vele a földön a vérben mert a fejét is beverte és a nyelvét is elharapta…. Ennél nincs lejjebb..”

„Sajnos akiket ez érint nem olvasnak ilyesmit!”

„Az Ember a legnagyobb állat!!!”

„Nagyon nehezen írom le, de igen itt tartunk! Sőt! Ugyan ezt el lehetne mondani a sbo. osztályról is….. A lelkiismeretes mentőegység beviszi a stabilizált beteget, sbo.n átveszik , aztán zumek, atlepnek rajta, kintfelejtik a várakozók között stb…. Végtelen szar országot sikerült csinálni kishazankból…. végtelen szar emberekkel, és ennek semmi köze az internethez, máshol is van”

„a német Btk-ban ez önálló tényállás, a segítségnyújtás elmulasztásával egyenértékű („§ 323c Unterlassene Hilfeleistung; Behinderung von hilfeleistenden Personen”)”

„Háziorvosi rendelőben dolgozom körzeti nővérként. Rendelés közben a váróterembe kilépve azt láttam hogy egy fiatal férfi verejtékezve, összegörnyedve guggolt a padlón. Azonnal behívtam, miután többen rám szóltak hogy nem ő következik. A felesége kísérte. Azonnal EKG-ra tettük, ami igazolta a hátsófali infarktust. A várakozó betegek végig nézték ahogy az infúzióval szaladok, és rám szóltak meddig fog ez tartani, mennyit kell várniuk? Miközben branült helyeztem be, az orvos a mentőszolgálat munkatársával kihangosított telefonon tartotta a kapcsolatot, követte az utasításokat. Többször egymásra néztünk orvos kollégámmal és magunkban elmondtunk egy imát hogy minél előbb megérkezzen a segítség, ne veszítsük el a beteget, tudtuk két kisgyereke van. A feleség mindezt végig nézte, majd oda szólt nekem, hogyha ráérek, írjak már fel neki Algopyrint…. > Így történt. Nincsenek szavak. A férfi túlélte. Hála a Mentőszolgálatnak és picit nekünk.”

„Kb egy hete lett rosszúl egy fiatal lány a busz közepén a leszálló ajtónál. Miután elájult, egy fiatal srác aki mellette állt, de nem ismerte, nyúlt először utána (majd végig beszélt vele, felsegítette) és nézte rendben van-e. Én a mellette lévő ülések egyikén ültem, és konkrétan nem tudtam mit csinálni, csak a pulzusát néztem. Egyből feleszmélt, közben pedig még vagy hatan jöttek, hogy mit adjanak? (Csoki, cukor, parfüm az orra alá), majd mondta a lány hogy beteg. Akkor szegény hányt is. Akkor mást adtak neki. Zacskót, zsepit, fertőtlenítőt. Közben szóltak a sofőrnek mi történt. A lány pedig szabadkozott hogy sajnálja a történteket. Közben megálltunk egy megállóban, és jött a sofőr, hogy hívja-e a mentőket. Mondta a lány hogy nem kell. Kérdezte, hol szállna le, azt elmondta, majd értesítették a barátját hogy jöjjön érte. Közben kiszállt levegőzni. Egy hölgy mondta vele marad, ha ott maradna, de ő visszaszállt. Ekkor a sofőr rálépett a gázra és a megváltoztatva az útvonalat elvitte a buszmegállóba ahol már a párja várta. Egyetlen ember kérdezte meg hogy hová megyünk, a teli buszból. Majd mindenki megnyugodott mikor a srác magához ölelte a gyenge lányt. Mint a filmekben, majdnem sirtam. Aztán a busz vissza ment az eredeti megállókba. Mindez a hanyatló nyugaton, Hollandia egy kisvárosában történt. „

Szerző