Budapesti hétköznapok
Békemenet helyett „körbeimádkozzák Budapestet”
Budapestet körüljáró, úgynevezett élő rózsafüzér-zarándoklatot tartanak szombaton. A Magyarországért és a fővárosért imádkozó hívek öt helyszínről indulnak és összesen 180 kilométert tesznek meg.
Legyünk nagyvonalúak és fogadjuk el, ha lehet vonulásos tüntetést szervezni a kormány ellen, szabadon, „minden atrocitás nélkül” felvonulhatnak a fővárosban az LMBTQ-közösség tagjai és támogatóik, akkor van helye a „békemenetnek” is Budapesten.

Már csak azt nem értem a CÖF-CÖKA jeles képviselői amióta Oroszország megtámadta Ukrajnát, miért nem indítottak egyetlen békemenetet sem?
Költői a kérdés, Bayer, Bencsik, Csizmadia, Fricz, Stefka uraknak nem kell megválaszolnia. Öt évvel ezelőtt, nemzeti ünnepünkön a a Békemenet a budapesti Bem térről a Parlament elé, ahol a résztvevők meghallgatták Orbán Viktor beszédét.
A menet elején a szervezők molinót vittek, amelyen az állt: „A haza minden előtt”, valamint egy nemzeti színű zászlón „Hungary protects Europe!” (Magyarország megvédi Európát) felirattal. A Fidesz szerint még sosem voltak ennyien…
Később elapadtak a békemenet kezdeményezések, a „civilek” beérték egyre kisebb rendezvényekkel, konferenciákkal és sajtótéjékoztatókkal. A mór megtette kötelességét.
Azóta már más szelek fújnak.
Azt már megszoktuk, hogy Orbán Viktor május végi születésnapjára minimum egy szentmisét és imádkozást rendeznek a hívek. Persze kicsit keverednek a dolgok, hogy miért is kell római-katolikus imádkozást tartani a református nemzetvezető lelki üdvéért, de ez legyen az ő dolguk.
„Körbejárják és körbeimádkozzák” Budapestet
Mondhatnánk, hogy első Szent István királyunk jobb kezének körbehordozása ezer éves hagyomány. De ez sem igaz.
A Szent Jobb első magyarországi „körútja” 1771-ben a Raguzából (Dubrovnik) történő hazahozatalakor kezdődött, amikor Győrött és Pannonhalmán több napig mindenki megtekinthette és leróhatta tiszteletét. Rendszeressé azonban csak 1891. augusztus 20-a után váltak a körmenetek, miután Szent István napját nemzeti ünneppé nyilvánították.
1947-ben maga Mindszenty József bíboros vezette a tömeget a bazilikától a Hősök teréig. Ekkor közel félmillió ember vett részt a Szent István-napi körmeneten.
A legújabb keresztény kezdeményezés azonban nagyobb léptékű. A szervezők egyenes azt tűzték ki célul, hogy a „bűnös várost” (a szerk megfogalmazása), azaz Budapestet kell „körbeimádkozni”. Ezt sem én találtam ki.
Budapestet körüljáró, úgynevezett élő rózsafüzér-zarándoklatot tartanak szombaton. A Magyarországért és a fővárosért imádkozó hívek öt helyszínről indulnak és összesen 180 kilométert tesznek meg.
Mivel egy nap alatt egy ember nem tudná körbejárni a várost, ezért kilenc szakaszra osztották az útvonalat. A résztvevők öt kezdőpontról egy kivételével két irányba indulnak, és a kilenc útvonal úgy öleli körül Budapestet, mint egy rózsafüzér, érintve a város körüli kegyhelyeket. A nap végén két-két zarándokcsapat találkozik szembe egymással öt plébánián, öt végponton, ahol szentmisékkel fejeződik be a program.
Komoly vállalás, szentigaz.
A Munkáspárt szerint új Békemenetre van szükség!
Szerző
Friss
- Novák Katalin „garázsvásárt tartott”, amin kizárólag Ő mazsolázhatott
- Abszurdisztán: lélegeztetőgépre gyűjt az Országos Mentőszolgálat Alapítvány
- A város(ka), ami kevesli a magyar nemzeti kerítés elszigetelő hatását és „ráelszigetelődik”
- Hiszi, nem hiszi? Napi horoszkóp, 2025. július 17., csütörtök
- Végleges: Lengyelország hazarendelte budapesti nagykövetét
- Gulyás közszolga szerint a Momentum politikai közösségének értéke nulla, „egy fillért sem ér” – No és a szavazói?
- Gyilkos körülmények a vizes világbajnokság 10 km-es nyíltvizi úszása közben
- Zavar Amerikában, az ígéret földjén, zavar a nagyvilágban, zavar Európában!
- Hiányérzet-orvoslás Rogán-minisztérium módra: ezért kell elfogadnunk a tuti számaikat a Voks2025-ről
- Ki mondhatta kinek? „Az alapvető tényismeretek hiányában arcpirítóan hazug kijelentésre ragadja magát egy felelősnek gondolt parlamenti döntéshozó…”