Békési, Kovács és Telegdy is továbbjutott, döntős a 4×200-as női gyorsváltónk

A Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna, Molnár Dóra összeállítású gyorsváltó 7:56.52 perces idővel futamában a harmadik, összesítésben az ötödik lett.

A női 4×200 méteres gyorsváltó bejutott a döntőbe szerdán a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna, Molnár Dóra összeállítású staféta 7:56.52 perces idővel futamában a harmadik, összesítésben az ötödik lett

Különösképpen a 16 esztendős Pádár tette oda magát, aki a hatodikról a harmadik helyre hozta fel a csapatot úgy, hogy a teljes mezőnyt figyelembe véve a második leggyorsabban teljesítette a távot.

Esti program

18:02, női 200 m pillangó, DÖNTŐ (Kapás Boglárka)
18:11, női 100 m gyors, elődöntők
18:22, férfi 100 m gyors, DÖNTŐ (Németh Nándor)
18:30, női 50 m hát, DÖNTŐ
18:45, férfi 200 m mell, elődöntők
19:07, férfi 200 m vegyes, DÖNTŐ (Kós Hubert)
19:22, női 200m mell, elődöntők (Békési Eszter)
19:36, férfi 200 m hát, elődöntők (Kovács Benedek Bendegúz, Telegdy Ádám)
19:50, női 4X200-as gyorsváltó, DÖNTŐ (Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna, Molnár Dóra)

Telegdy és Kovács is továbbjutott 200 méter háton

Telegdy Ádám a hetedik, Kovács Benedek Bendegúz a nyolcadik idővel bejutott az elődöntőbe 200 méter háton szerdán a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

Az olimpiai-5. Telegdy könnyed versenyzéssel, 1:57.82 perces idővel csapott célba. A futam után elmondta, nagyon jó formában érzi magát, sikerült kontrollálnia a mezőnyt, az elődöntőben pedig már szeretné megjavítani az ötkarikás játékokon elért egyéni csúcsát (1:56.15), ugyanakkor figyel a riválisokra is.

A világbajnoki újonc Kovács – aki vasárnap 100 méteren a 19. lett – egyéni legjobbjától mindössze 18 századra, 1:57.88 perccel csapott célba. A vegyes zónában elárulta, az elődöntőben mindenképpen szeretné megjavítani eddigi legjobbját, ehhez maximálisan érzi is magában az erőt, mert a felkészülés során elsősorban az állóképességének fejlesztésére fektették a hangsúlyt, ez pedig ki is jött most a medencében.

Békési
Békési Eszter a női 200 méteres mellúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Békési Eszter elődöntős 200 méter mellen

A 20 éves magyar versenyző 2:27.95 perces idejével utolsóként, azaz a 16. helyen csúszott be az esti programba.

Békési Eszter a futam után elmondta, nem volt benne biztos, hogy bejut az elődöntőbe, tudta, a határon táncol majd, mindenesetre nagyon örül annak, hogy újra úszhat. Este pedig szeretné megjavítani a tokiói olimpián elért 2:26.89 perces idejét.

Gyurinovics Fanni egyéni csúccsal 19. lett 100 méter gyorson

A 20 éves magyar versenyző a világcsúcstartó Sarah Sjöströmmel egy futamba került, és áprilisban, a debreceni országos bajnokságon úszott egyéni csúcsát egy századdal megjavítva, 54.98 másodperces idővel csapott célba. Ez azonban nem volt elég a 16-os elődöntőbe jutáshoz.

Gyurinovics Fanni a futam után elmondta, nagyon szeretett volna elődöntőt úszni, de hiába „nyom rengeteg koffeint a szervezetébe”, reggel nem tud kellőképpen még felpörögni. Ugyanakkor hozzátette, Európa-bajnokságon ezzel az idővel döntőbe lehet kerülni, ami jó előjel az augusztusban Rómában sorra kerülő kontinensviadal előtt, ráadásul a 2017-es vb-n ugyanitt a 28. lett ebben a számban, azaz jó ütemben fejlődik.