Connect with us

Kerítésen innen

Beteg nem marad ellátatlanul…. Ugyanakkor a büfében friss pogácsa kapható!

Megosztás

„…A kórházigazgatók körében elterjedt problémamegoldás: hozzánk, a mi kórházunkba ne küldjetek beteget, hiszen mi sem tudjuk ellátni, majd kérünk kijelölő határozatot az NNK-tól, és volt probléma, nincs probléma a beteg mehet Jászberényből Debrecenbe, vagy Szegedre esetleg Budapestre….”

Beteg nem marad ellátatlanul.... Ugyanakkor a büfében friss pogácsa kapható!
Megosztás

Azoknak az átmeneti mázlistáknak, akik eddig nem tapasztalták, csak olvasták, hogy mekkora gáz van az egészségügyben, Dr. Kunetz Zsombor orvos, egészségügyi elemző kijózanító információt közölt az eddigi osztály-bezárási hullámot megúszó korházról és a rájuk szoruló betegekről, ami messze nem egyedi, kirívó eset. Azt döntse el ki-ki maga, hogy ennek fényében tud-e örülni a repülőtér kormány-felvásárlásának, vagy a mini-Dubaj tervébe ölt milliárdoknak.

Hülyítenek és mi életünk kockáztatásával hülyülünk….

„Apró lecke arról, hogy micsoda hazugságok, jellemzik az egészségügyi ellátórendszert. Íme a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Jászberényi Szent Erzsébet Kórház, amely összesen közel 300 ággyal működik, és látja el a térséget, papíron. Mert míg kívülről minden fényesnek látszik, ez korántsem így van.

A Belgyógyászati osztálya, amely 130 ezer beteg ellátásáért fele egy azaz egy darab orvossal működik, abszolút a minimum feltételek alatt, hiszen aszerint minimum négy szakorvossal és négy szakvizsga előtt álló orvossal kellene működnie. Az osztály 60 ágyas ezt próbálja meg egy orvos ellátni.

Friss adalék!

Az alábbi levelet a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház igazgatója írta a megyei háziorvosok tájékoztatáséra. Ebben tehát az szerepel, hogy az ugyanabban a megyében levő Jászberényi Szent Erzsébet kórház – amely egy orvossal üzemeltet a 130 ezer főt ellátni hivatott belgyógyászati osztályát – nem tudja biztosítani a háziorvosok által beutalt betegek ultrahang vizsgálatát, nyilvánvalóan radiológus orvoshiány miatt.

Ugyanis ehhez a radiológiai vizsgálathoz kell az orvos személyes jelenléte a többi képalkotó vizsgálatot távleletezéssel Indiából is meg lehet oldani.

A megyei kórház főigazgatója, aki irányítási jogkörrel is rendelkezik a megyében – így a jelzett Szent Erzsébet Kórház felett is – pedig, a szokásos kórházigazgatók körében elterjedt problémamegoldással él.

Hozzánk, a mi kórházunkba ne küldjetek beteget, hiszen mi sem tudjuk ellátni, majd kérünk kijelölő határozatot az NNK-tól, és volt probléma, nincs probléma a beteg mehet Jászberényből Debrecenbe, vagy Szegedre esetleg Budapestre.

Ugyanakkor a büfében friss pogácsa kapható!”

Tudta? Itt a lista a leállt kórházi osztályokról

Húsz „kijelölő határozatot” tett közzé a honlapján a Nemzeti Népegészségügyi Központ a hétvégén, „amelyek az ország különböző egészségügyi intézményeinek, kórházai különböző osztályainak részleges, vagy teljes leállását jelentik be, 2023. december-2024. januártól”.

A Szent János Kórház nemcsak a belgyógyászati feladatát nem tudja részlegesen ellátni, hanem a komoly baleseti sérültek ellátását (ezzel Buda és a hozzátartozó agglomeráció egyetlen baleseti centruma dobta be a törölközőt), de az ittas sérültek ellátását sem tudja biztosítani. Az előbbi esetben, épület felújítással magyarázza az intézmény a kapacitás csökkentés, míg az ittas sérültek ellátásnak megszüntetésének okait nem magyarázza a határozat.”

„A Szent János Kórházon kívül hasonlóan sikeresen kezdi az új évet még néhány megyei centrum kórház is

  • A Jász-Nagykun-Szolnok Hetényi Géza Centrum Kórházban, az arc- és szájsebészeti ellátás akadozik immár mondhatni hagyományosan, ugyanitt a tüdőgyógyászati és légzésrehabilitációs fekvőbeteg ellátás nem lesz elérhető, és szűnik meg a teljes kapacitása ebben az évben.
  • Heves Megyei Markhot Ferenc Centrum Kórházban a szemészet ügyeleti ellátását nem tudják biztosítani, az ügyeleti időben érkező betegeknek Debrecenbe!!! kell menni ellátásért.
  • Komárom Esztergom megyei Szent Borbála Kórház az urológia ügyeletei és fekvőbeteg szakellátást továbbra sem tudja biztosítani.
  • Budapesti Szent Margit Kórház a gasztroenterológiai ellátást, és a gyomor- bélrendszeri vérző betegek ellátását sem tudja biztosítani. (Ez azért rendkívül hátrányos a kórház ellátási területén élük számára, mert ugyanezt az ellátást a Szent János sem tudja biztosítani, így egyrészt a vérző betegeket a Mentőszolgálattal utaztatni kell a Pesti oldalra, másrészt a még működő kórházakban a gasztroenterológiai várólisták fognak elviselhetetlenné válni.)

És még ezzel nincs vége az új éveben bejelentett részleges, vagy teljes kórházi-, és szakrendelői leállásoknak

Ebből január 6-án szombaton az NNK 20 darab határozatot közölt, melyek az alábbi kórházakat érintik:

  • Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház,
  • Budapesti Szent Margit Kórház,
  • Észak-budai Szent János Kórház,
  • Észak-pesti Centrumkórház-Honvédkórház,
  • Szent Borbála Kórház,
  • Csongrád-Csanád Vármegyei Egészségügyi Ellátó Központ,
  • Hódmezővásárhelyi-Makói Egészségügyi Ellátó Központ,
  • Kisbéri Batthyány Kázmér Szakkórház,
  • Klinikus Egészségügyi és Szolgáltatói Betéti Társaság, Tata,
  • Békés Vármegyei Központi Kórház,
  • Heves Vármegyei Markhot Ferenc Oktatókórház,
  • Városi Egészségügyi Központ, Kunszentmárton,
  • Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház,
  • Siófoki Kórház,
  • Karcagi Kátai Gábor Kórház.

Pintér-olvasat

2023. november végén az Országgyűlés Népjóléti Bizottsága előtt tartott beszámolót az egészségügyért (is) felelős belügyminiszter. Az ülésről készült MTI beszámolót olvasva olyan érzésünk van, mintha Pintér Sándor egy másik országról beszélt volna. Szerinte

amióta az ágazat feladatait a Belügyminisztérium koordinálja, javult a magyar egészségügy helyzete. Sőt, a kormány Európa legjobb egészségügyi rendszerét fogja létrehozni.

Pintér alternatív valóságában minden sokkal jobb lett az elmúlt egy évben:

  • az ügyeleti rendszer átalakítása ugyan nagy vihart kavart, de az eddigi tapasztalatok pozitívak,
  • a Védőnői Szakszolgálat átalakítása sikeres volt,
  • a kórházi fertőzések terén „a hetedik legjobb helyen állunk Európában”, de a cél az első hely,
  • a híresztelésekkel szemben nem igaz, hogy folyamatosan csökken az egészségügyben dolgozók száma,
  • jövő márciusban újabb béremelést kapnak a szakdolgozók, akik ugyan többet érdemelnének, de a jelenlegi gazdasági helyzet ennyi enged meg.

A belügyminiszter expozéja végén meglepő őszinteséggel ismerte be a bizottság tagjainak, hogy azért nem jött el korábban személyesen, mert fel kell kellett készülnie a területből.

„Most már érzek magamban annyi felkészültséget és tudást, hogy valamennyi kérdésükre válaszoljak. A kurázsi nem hiányzott, de nem akartam a felkészületlenségemmel megsérteni a bizottságot”.

Az ugyanakkor nem zavarta, hogy az ülés legelején a fideszes Selmeczi Gabriella (aki olyan jól megvédte a magánnyugdíjpénztárakat) javaslatára a testület kormánypárti tagjai megszavazták, hogy mindössze három perces időkeretben lehessen kérdezni Pintért, mivel

„a bizottságnak nem az a feladata, hogy támadja miniszter urat”.

(forrás)

Szerző