Brazília nem bírt Svájccal

Brazília kisebb meglepetésre csak döntetlennel kezdte meg szereplését az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon: az E csoport első fordulójában, vasárnap 1-1-et játszott Svájccal Rosztovban.

Némi meglepetésre

a svájciak kezdték határozottabban és bátrabban a mérkőzést, ám a lendületük csak pár percig tartott ki. Átadták a területet a dél-amerikai sztárcsapatnak. A brazilok egy rövid ideig keresték a fogást ellenfelük védekezésén, aztán a 11. percben sikerült először nagy helyzetet kialakítaniuk, amelyből csak Paulinho pontatlan lövése miatt nem lett gól. A brazilok fölénye folyamatosan nőtt. A svájciak csak a védekezéssel törődtek, a játékrész közepére azonban mégis hátrányba kerültek Coutinho gyönyörű lövése után.

20. perc:Marcelo gyengére sikerült bal oldali beadását röviden tisztáztak a svájci védők. A labda a 16-os bal sarka előtt érkező Philippe Coutinhóhoz pattant, aki egy rövidet tolt rajta, majd jobbal gyönyörűen a jobb felső sarokba lőtt (1-0).

A februári sérülése óta első tétmérkőzésén játszó, s lendületes játékkal – valamint látványos frizurával – visszatérő Neymar vezette brazilok előnyük tudatában fokozatosan visszavettek a tempóból. Az utolsó negyedórára teljesen átadták a kezdeményezés lehetőségét a riválisnak, mely ennek ellenére sem tudott igazi helyzetet kialakítani a félidő végéig.

A fordulás után Svájc a korábbiaknál lendületesebb futballt játszott,

s mindössze öt perc elteltével egy szögletet követően egyenlíteni tudott.

50. perc:Shaqiri a jobb oldalról végzett el szögletrúgást. A labdát élesen az ötös közepére lőtte be, ahol a Mirandát magától eltartó Steven Zuber tisztán fejelt a kapu közepébe, a léc alá (1-1).

A brazil csapatot érezhetően váratlanul érte a kapott gól, néhány percig némileg zavartan játszott, ám később rendezte a sorait.

A dél-amerikaiak ismét átvették az irányítást, ám a játékrész derekáig helyzetig sem jutottak el, majd azonban Coutinho rúghatott volna ismét gólt, de célt tévesztett. A hajrára már nyomasztó volt a brazil-fölény, sorra adódtak kecsegtető lehetőségek Neymarék előtt. De vagy pontatlanok voltak, vagy Sommer hárított, így végül a vb egyik esélyesének meg kellett elégednie a döntetlennel.