Kerítésen túl
Buliturizmus – Prága már elesett

Budapest egyik fontos turisztikai vonzerejét és egyben a célhelyszíneken élők problémáját nem mások, mint a bulizni érkező turisták okozzák. Nincs ez másként Prágában sem, pontosabban egészen mostanig, mert a gond méregfogát most kihúzták az „arany Prágában”.

Egy kis múltidézés
Az „arany Prága” elnevezés valószínűleg onnan származik, hogy a prágai vár tornyait arannyal vonták be I. Károly cseh király uralkodása alatt. A várost néhány éve kezdetben felfedezték, majd mára megszállták a bulituristák.
Kocsmáról kocsmára
Egyes turisztikai cégek felismerték és a végletekig pörgették az éjszakai élet iránti turista-igényt és elindították az éjszakai kocsma-túrákat, amik aztán mára már vállalthatatlan következményekkel járt.
Kövesse cikkeinket a Google Hírek-en!
Bot a küllők között
Az ésszerűtlen alkoholfogyasztás és a kocsmalátogatással összefüggő zavaró magatartás a kultúra hiányának benyomását keltheti a közösségben, csökkentheti a biztonságérzetet és … negatív hatással lehet a turisták által a településről alkotott képre és szinte élhetetlenné teszi a várost.
Prágai városi tanács hétfőn betiltotta a turisztikai társaságok által szervezett kocsmatúrákat, hogy visszaszorítsa a részeg turisták éjszakai zaját.
Ezzel szembe Budapest
Szögezzük le még a legelején, nincs az a pénz, hogy az úgynevezett bulinegyed közvetlen közelében, vagy ne adj Isten, benne laknánk, de az is tény, hogy mint az fentebb is kiderült, valamennyi világváros szembenézett már hasonló problémával és kivétel nélkül így, vagy úgy, de megoldották.
Honnan hová, bulizók?
Erzsébetváros jelenlegi DK-s polgármestere többek között azzal nyert választást, hogy az ott lakók érdekében igyekszik a bulinegyedet megszűntetni és kulturális negyeddé alakítani. Tény, hogy a bulinegyed szinte teljesen egybe esik a főváros régi kulturális örökségekkel teletűzdelt „zsidó negyedével”, így jogos is lehetne az ígéret, de csak akkor, ha együttműködve a fővárossal keresnének másik helyszínt a közel sem emelkedett, nagyon is hétköznapi szórakozásnak: a legénybúcsúknak és minden másnak, ami azzal a fogalommal, hogy „bulinegyed”, közel két évtizede összeforrott.
Szerző
Friss
- ‘Lehallgatnak minket…’ – sokan elmondhatnák manapság ezt a mondatot, most Borbély Alexandra tette
- Orbán titkos ‘Harcosok Klubja’ kitúrta a sportlövők egyetemi bajnokságát – A BOK-csarnok letisztította a terepet
- A pollenallergiáról – mikor máskor?
- Az átláthatósági törvény szelleme és eredete
- Aki az év 20. hetében is kérdez: Juszt László és aki sosem arra válaszol: Orbán Viktor
- Menczer-matek: nem 999, nem 1001, pontosan ezer ember keccsöl Brüsszelben Ukrajna gyorsított uniós felvételén
- H, mint Huxit? – próbálkozott az újabb Orbán-talány megfektésével egy olvasója
- 333.500 sok, vagy kevés? Gombócból az előbbi, de az Orbán-szavaztatásnak csúfolt cucc esetében?
- Megfejtve az éjszakai Orbán-rejtély
- Műsorváltozás: ‘…nem előbb, mint június 8.’ – Ez az új ‘pontos dátuma’ a magyar űrhajós startjának