Kék fény
Célszemély vagy: vigyázat, lehúzás – Bűnözők specializálódtak a közösségi platformokra
Valótlan hirdetéseket tettek közzé bűnözők a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és egy tőzsdei kibocsátó állítólagos befektetési programjáról – közölte az MNB pénteken az MTI-vel.
Irreális hozam ígéretek
A csalók a közösségi médiában vélhetően robotokkal tették közzé a hirdetéseket, amelyek olyan felületre vezetik tovább az érdeklődőket, ahol megadhatják az adataikat. Ezt követően szerződéstervezetet kapnak, de a befektetésüket nem látják viszont. A minimális befizetési összeg 90 ezer forint, amire a hirdetésekben irreális hozamot ígérnek, akár heti 100 százalékot is.
Előfordult, hogy magukat befektetési tanácsadóként vagy könyvelőként feltüntető elkövetők távoli elérést biztosító programot telepíttettek magánszemélyek számítógépére, és milliós megtakarításokat vettek el tőlük – írták.
A csalók a Luna Capitals, Cosmos Capital, Act Human Capital, Devix Group, Market Internal, illetve Multistox cégneveket használták eddig. A hitelességének látszatáért MNB tevékenységi engedélyszámot is feltüntetnek, az egyeztetések során pedig a jegybank közvetítői adatbázisából származó neveket és nyilvántartási számokat használnak. A dokumentumokon valótlanul állítják azt is, hogy a befektetők ügyfélszámláján lévő pénzt a jegybank garantálja.
Kész átverés!
A közlemény szerint a jegybank nem indított befektetési programot a közelmúltban egyetlen tőzsdei céggel sem, így ehhez kapcsolódó garanciát sem vállal. Aki pénzt adott át bűnözőknek vagy a bankszámláján visszaélést lát, azonnal forduljon a rendőrséghez és jelentse az esetet a számlavezető bankjánál – írta az MNB. Érdemes felkeresni az MNB Pénzügyi Navigátor weboldalának digitális biztonsággal kapcsolatos oldalát is, amelyen hasznos információk találhatók a témában.
Szerző
Friss
- Gábor György leleplezte Gulyás Gergely legújabb cinikus hazugságát – A diktatúra sosem egyik napról a másikra születik
- Amerikai álom magyar földön – Mi vonzza ide az amerikai családokat, és miért nem mindenki marad?
- Szabó Bálint: botrányok és következmények – ‘A börtön ablakában…’?
- Már nem képes emberi hangon szólni – Ami mostanában zajlik Magyarországon, az rémes
- Mi lesz veled, Budapest – mi következik a kormány inkasszója után?
- A Megafon honnan támogatott cucc? – 5.800 milliós bevételből lett 2024-ben veszteséges – Hiába, ami jó, az jó….
- Első nap egy új munkahelyen: túléltem. Alig….
- Vége a szerelemnek, marad a csalódás: Hugh Jackman és Deborra-Lee Furness ‘rosszízű’ válása ‘ágytól-asztaltól’
- Grúzia még nálunk is jobban teljesít? Forródrót és e-mail várja az ottani ‘pofa be-törvény’ megszegését jelenteni vágyókat
- Kocsis Máté -akit Fidesz frakcióvezető minőségben tartunk el- felnyitotta dossziéját…