Az pár napja derült ki, hogy Orbán Viktor idén sem Budapesten mond ünnepi beszédet. A kormányközeli Origo szerint idén ezt Veszprémben teszi meg, mert Budapest mellett Veszprém volt az 1956-os forradalom másik jelentős helyszíne.
Az lesz az igazi, amikor senkit nem engednek be….
„A beszédre 15 órakor kerül sor, amit a közmédia közvetít élőben, ezért ezúttal nem lesz sajtóemelvény és -regisztráció sem”
– írta Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Mostanra -mint jól látható- az előzőeknél is visszafogottabb az orbáni szereplési-mersz, így az idei ünnepi beszédhez Veszprém, Európa idei Kulturális Fővárosa adja a díszletet.
A szónoknak nem lesz egyszerűen beszédében elkerülni az orosz birodalom gyilkos szerepét a forradalom leverésében, különösen annak tudatában, hogy most pontosan úgy támadják Ukrajnát, mint egykor Magyarországot. Persze kétségünk sincs afelől, hogy a miniszterelnök az övéi legnagyobb megelégedésére teljesíti ezt a „leheltelen küldetést” is.
MI?
A képernyőn mindenképpen látszania kell néhány ismert arcnak, így feltehetően őket menetrendszerinti konvojok szállítják a helyszínre, ahol addig maradnak, amíg letapsolják amit le kell, majd megkezdődik a lakhelyükre visszaszállítás.
Bár a mesterséges intelligencia világában már rájuk sincs feltétlenül szükség, sőt a szónokra sem…..
Mennyit lehetne így spórolni: se slepp, se rajongótábor, se TEK! Még mondja valaki, hogy drága a XXI. század csodája!
Mesterséges intelligencia, "Te csodás"
Bezzeg tavaly….
Orbán Viktor mostanában nagy ünnepeinken vidékre menekül. Az oroszbarát magyar kormányfő döntése mögött több dolog is felsejlik. Mondott már ünnepi beszédet tavaly október 23-án Zalaegerszegen, a Mindszenty József egykori ellenálló hercegprímás életét bemutató Mindszentyneum megnyitó ünnepségén, majd március 15-én is a fővárostól távol, Kiskőrösön, Petőfi Sándor szülőháza előtt beszélt.
Zalaegerszegi valósághajlítás
Orbán zalaegerszegi beszédének, amelyet egy jól megszűrt közönség előtt mondott, „pontatlanságait”a Népszava felkérésére, még melegében Paksy Zoltán történész, a Zala Megyei Levéltár főlevéltárosa „igazította ki”:
„Zalaegerszegen először október 26-án, tehát három nappal a budapesti események után mentek utcára az emberek. Sok minden történt azon a napon, de a zalaegerszegiek fegyverrel – bár a kormányfő szóhasználata erre utalt – egyszer sem harcoltak”.
Orbán október 23-án is elmenekül Budapestről - A kiskőrösi Orbán-pizza után mi várhatja Veszprémben?