Connect with us

Kerítésen innen

Csak óvatosan kedves XI. és XXII. kerületiek: az illetékes traumatológiai centrum ellátásképtelen

A Vodafone már a múlté, ha Ön ügyfele volt, olvassa a teendőket
Megosztás

Az egyszerű agyammal azt feltételeztem, hogy ha egy kórház Magyarországon megkapja a „traumatológiai centrum” címet és a hozzátartozó felelősséget a rá szánt anyagi forrással, akkor az 0-24-ben azon munkálkodik, hogy ellássa feladatát. Dr. Kunetz Zsombor posztjából tudtam meg, hogy újfent naiv voltam.

Mi, ha ők sem?

„Emlékeznek, amikor a János Kórház szinte teljes belgyógyászati ellátása korlátozódott annyira, hogy nem tudták ellátni a saját II. kerületi lakosokat?”

-tette fel a kérdést Dr. Kunetz Zsombor szakorvos, egészségügyi elemző, majd bízva e memóriánkban így folytatta: „…na most hasonlóan ehhez korlátozni kényszerül, és úgy néz ki, tartósan a baleseti ellátásokat is.

“A Traumatológiai Osztályon a személyi és tárgyi feltételek vonatkozásában bekövetkező negatív irányú folyamatok miatt”

fotó: Dr. Kunetz Zsombor facebook oldala

„Azért arra rendkívül kíváncsi lennék, hogy ugyan mit értenek pontosan a tárgyi feltételek negatív folyamatán, amikor éppen most adták át a csilliárdokért felújított Traumatológiai Osztályt.

A János Kórház a budai területen az egyetlen traumatológiai centrum, hosszabb kiesése beláthatatlan következményeket jelent a betegellátás tekintetében.”

Azt, hogy ezután hová fordulhatnak -mikre lettek kiszignálva- az érintettek az alábbi levélből tudhatják meg:

fotó: Dr. Kunetz Zsombor facebook oldala

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Csak úgy…

Figyelemreméltó előadást tartott egy egészségügyi konferencián Pintér Sándor, az ágazatot a 2022-es választás óta irányító belügyminiszter. A hvg.hu tudósítása szerint többek között olyanokat mondott, hogy

  • korábban azért nem fogadta el a rendezvényt szervező Magyar Kórházszövetség meghívását, mert eddig nem volt tisztában az egészségügy aktuális helyzetével,
  • kezdetben homályos volt számára az egészségügy területe, de az utóbbi időben valamennyire elkezdett számára kitisztulni a kép,
  • az egyik első találkozása az egészségügyi rendszerrel a Covid-időszak volt, és akkor „negatív tapasztalatokat szereztem”.

Azt mondta, arra kapott felkérést, hogy Európa egyik legjobb egészségügyi rendszerét hozza létre – de hozzátette gyorsan, hogy ezt csak a lehetőségekhez képest lehet megcsinálni. Szerinte már mostanra 90 olyan intézkedést hozott – példaként a hálapénz megszüntetését említette –, ami jobbá tette a rendszert. Azt meglepve látta a kezdetekben, hogy a rendőrség informatikai felkészültsége jobb, mint az egészségügyé. Bejelentette, hogy egy központi egészségügyi raktárat hoznak létre Pátyon, aminek köszönhetően 26-ot tudnak felszámolni. Hibáztatta

  • az egészségügyi szakdolgozókat, akik a minisztérium által készített felmérések szerint rosszul bánnak a betegekkel – „empátia hiánya, esetenként durvaság, lekezelő magatartás”, sorolta –, valamint
  • a sajtót, mert szerinte a média hibája is, hogy nagyon kevesen vesznek részt szűrővizsgálatokon.

Emlékeztetőül…

„A Szent János Centrumkórház egyik 100 éves épületében mostantól 21. századi, korszerű ellátást kapnak a betegek. Ugyanis hivatalosan is átadták a 26-os épület traumatológia osztályát, ahol már el is kezdték az orvosok és az ápolók a betegek ellátását – modern környezetben, a mai kornak megfelelő eszközökkel. ”

-írták 2024 szeptemberében (alig 2 hónapja) Az ünnepélyes átadáson beszédet mondott Varga Mihály pénzügyminiszter, Dr. Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár, valamint Dr. Ralovich Zsolt, a kórház főigazgatója. A Budai Traumatológiai Centrum átadórendezvényén részt vett Dr. Láng Zsolt kormánybiztos, Dr. Demény Ádám főigazgató (Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság), Dr. Szondi Zita főigazgató-helyettes (Országos Kórházi Főigazgatóság), Szilágyi Zsolt, az Új Szent János Kórházért Polgári Kezdeményezés szervezője, a kórház vezetősége, valamint az érintett osztályok főorvosai és főnővérei.

Forrás: facebook.com/szentjanoskorhaz

„A 26-os épület felújítása hatalmas és jelentős változás az intézmény életében és az ideérkező betegek ellátásában. A kórház szempontjából elsősorban nem építészeti beruházás, hanem átfogó ellátásszervezési fejlesztés történt, ami lehetőséget teremtett a traumatológiai-sürgősségi betegutak teljes újragondolására és a betegforgalom átfogó racionalizására, ezáltal az ellátás szakszerűségének és időbeliségének fejlesztésére. A főigazgató szerint ezzel a fejlesztéssel a munka nem ért véget, a 26-os épületben a munkálatok tovább folynak, jövő nyárig az első emelet összes kórterme légkondicionálást kap, és a Diós árok telephelyen a végéhez közeledik a teljes fűtéskorszerűsítés. Továbbá megkezdődött a szemészetnek helyet adó épület rekonstrukciója is.”

-volt olvasható az okfo.gov.hu-n.

Szerző