Kerítésen innen
Csendben elkelt a Hotel Gellért
A szecessziós stílusban épült Danubius Hotel Gellért 1918-ban fogadta első vendégeit a Duna partján, a hegy lábánál. A Gellért a világon elsőként egy főváros közepén épült gyógyszálló, divatos szóval élve spa.
Egy kis múltidézés
A gyönyörű épület egyik meghatározója lett a Pesti korzóról látható budai látképnek. A szocializmus évtizedei alatt ez a szálloda volt az „én már csak kicsit beszélni magyar” külföldre szakadt hazánkfiainak, és dőlt belőle a valuta. Ebben a szállodában működött például az 50-es években Budapest egyetlen valódi drink-bárja, amit a gyönyörű – a 60-as években családjával együtt nyugatra távozott – Kalla Edit nemcsak vezetett, de fémjelzett is.
A Gellért szállóban helyezték el kezdetben az 1956 augusztusában Bécsből különrepülőgéppel hazaszállított Páger Antal színészkirályt, akinek ekkor megbocsátotta a rendszer a világégés alatti nyilas voltát.
A rendszerváltás után a szálloda, mint afféle Patyomkin építmény, azt mutatta magáról, hogy még ma is ugyanaz a kívánatos díva, mint egykoron, ám aki jobban körülnézett, észrevehette a csúz, a köszvény, a vastagon púderezett ráncok nyomait úgy a szobákon, mint a kiváló briósáról is híres kávézójában, hogy az étteremről és a teraszok töredezett kövéről ne is beszéljünk. Ha már a kávézó szóba került, ne feledjük, annak falán helyezték el tisztelői a Gellért kávézóért rajongó és ott rengeteg időt töltő Judith Müller parfümkirálynő emléklábráját.
Napjainkban talán csak a fürdő ragyog régi fényében.
Új tulajdonos, új jövő?
„A Danubius Hotels Group megállapodást kötött a magyar ingatlan-befektető Indotek Csoporttal a Gellért Hotel eladásáról, írja a Danubius közleményében. A tranzakció lezárásához számos jogi és adminisztratív kérdést kell a feleknek rendezniük, amely várhatóan hónapokig is eltart. Az épületet megvásárló Indotek Group igazgatója és többségi tulajdonosa Jellinek Dániel, aki ma már Magyarország egyik leggazdagabb, de e ligában talán a legkevésbé ismert milliárdosa, egy hatalmas cégbirodalom és ingatlanvagyon gazdája. „(Index)
Jellinek Dániel, a „csendes milliárdos” az új tulajdonos:
„Az általa menedzselt ingatlantranzakciók száma mára meghaladja az ötszázat. Az Indotek Group ingatlanportfóliójába tartozik – egyebek mellett – több, mint 20 irodaház például az EMKE irodaház vagy a Dohány utcai Focus Point Irodaház, 11 darab vidéki bevásárló központ, több szálloda és számtalan raktár épület és ipar terület. A csoport kezeli a volt Csepel Művek ipari ingatlanjainak jelentős részét is. Ez utóbbihoz több sportlétesítmény is tartozik a főváros XXI. kerületében, ehhez kapcsolódóan az Indotek Group több mint egy évtizede a csepeli sportélet egyik meghatározó támogatója és finanszírozója. (Wikipédia)”
Persze, persze, nem csak a Gellért létezik:
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.
Friss
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”
- A horoszkóp ígérete szerint…
- (Nagyon)kisnyugdíjasunk felveszi a kesztyűt: a Mikulásgyár jár a gyerekeknek