Blogbazár
Egy vasúti átjáróban ismét majdnem ölt a figyelmetlenség
Szerdán reggel egy menetrendszerűen közlekedő autóbusz megállt Kecskeméten, az Izsáki úti vasúti átjáróban
Szerdán reggel egy menetrendszerűen közlekedő autóbusz Kecskeméten, az Izsáki úti vasúti átjáróban a vasúti síneken megállt, mert egy terelőbója miatt nem tudott továbbhaladni, de időközben a sorompó lecsukódott, mielőtt az autóbusz elhagyta volna a vasúti átjárót – idézi a baon.hu-t a 24.hu.

Majdnem ölt a figyelmetlenség
A buszvezető végül kinyitotta az ajtókat, az utasok így le tudtak szállni, majd kihajtott az átjáróból, és újra felvette a leszállt utasokat, ezt követően folytatta útját. Az esemény során személyi sérülés nem történt. Az üzemeltető INTER TAN-KER Zrt. közleményében úgy fogalmazott, hogy
a kivizsgálás során megállapítottuk, hogy a közlekedési esemény – a gépjárművezető felelősségét nem mentő okból – azért következett be, mert a vasúti átjáró útszakaszán útfelújítási munkák zajlanak és ideiglenesen, a munka üteme szerinti folyamatos áthelyezéssel terelőbóják és táblák kerültek kihelyezésre. Többszöri jelzés ellenére ezek a tárgyak sok esetben nem kellő gondossággal kerülnek elhelyezésre és az autóbuszok biztonságos elhaladását nem teszik lehetővé. Ez történt a panaszban ismertetett esetben is, a forgalmat akadályozó műtárgyat az autóbuszvezető későn észlelte, akkor, amikor már az átjáróban tartózkodott. A gépjárművezető ezeket az akadályt képező jelzéseket – nem kellő körültekintéssel – kívánta olyan helyzetbe hozni, hogy az autóbusz áthaladása lehetséges legyen – fogalmazott közleményében INTER TAN-KER Zrt.
A közleményből az is kiderül, hogy az érintett buszsofőrt kirúgták. Az esettel kapcsolatban a Kecskeméti Rendőrkapitányság Közlekedési Osztálya eljárást indított.
Egy Facebook-csoportban az egyik utas arról számolt be, hogy a sofőr bezárta a jármű ajtajait, az utasok pedig könyörögtek neki, hogy engedje őket leszállni, amikor meglátták, hogy hol álltak meg. Szerencsére a vonat megállt időben.
Szerző

Friss
- Deák Dániel Megafon-srác ‘Tisza-bennfentes’ minőségében leleplezte Ordas Eszter lódítását – Dániel, tényleg ezért taníttattunk?
- Lázár János bilije – ‘Mi nem a bérünkért dolgozunk, hanem annak ellenére’
- Ha Revolut-ügyfél, akkor már tudja, de ha nem: azonnali hatállyal beszüntették kriptoszolgáltatását Magyarországon
- Kérésed asztrológusunknak parancs: friss, ropogós és itt olvasható a hétvégi horoszkóp
- Csillagjegyek és a hűség sorrendbe szedve
- Van arca hozzá: Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó alapítványa, mint pénz-szivattyú?
- Lázár újrázott: a Turul a mondavilágból eredően a magyar kultúra része, ezért marad – Na és a vonat-mizéria, az is marad?
- Magyar Péter vizes posztja Orbán Viktor mai rádiós észosztása után – A legaszályosabb évek 1900-tól napjainkig
- Ez már a médiahatóságnak is megfeküdte a gyomrát: a kormány túltolta a Voks 2025 „érzékenyítést”
- Orbán-betyár örök szerelmei: Nemzeti Sport, Akasztói Csárda, céges partedli és belül 100 fok, ja és a Piroska és a farkasos népi játék