Kultúra
Egyszer volt: Garas Dezső

Ha létezik színészlegenda, akkor Garas Dezső az. A színész soha nem alkudott meg az életével, ezért aztán soha egyetlen színház sem lehetett hosszú ideig az otthona. Ő nem intézményekhez, mindig személyekhez ragaszkodott, ezek közül is talán a legfontosabb igazi játszótársa Törőcsik Mari volt – most már mind a ketten „odaát” játszanak.

Csapjunk a közepébe!
Ez nem egy nagy ívű pályakép az 1934 december 9-én született Garas Dezsőről, éppen ellenkezőleg, valamiféle vegyessaláta, ami talán segíthet megérteni a „garasizmust” azoknak is, akik esetleg nem ismerik igazán a művész életművét.
A Ripacsokban hosszú idő és „haragszomrád” után megbékéltek egymással a forgatókönyvet társzerzőként jegyző rendezővel, Sándor Pállal, akivel ekkor dolgoztak ismét együtt és az ő kettősükhöz csatlakozott egyenrangú partnerként Kern András és Udvaros Dorottya. Így történhetett, hogy a látszólag az árulásról szóló édes-bús ironikus film egy barátság újabb fellángolásának emlékműve lehetett.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Kernnel ők egyébként is összeszokott párost alkottak. Emlékezzünk csak a Régi idők focija mosodására, a Csabagyöngye focicsapat tulajdonosára és a játékosnak tehetségtelen, de hatalmas szívű szertárosának Kövesinek az egész filmet átszövő kettőseire. Pályafutása során több mint 70 filmben és sorozatban szerepelt, a hatalmas sikerű Abigél televízió sorozatban Kőnig tanár urat formálta meg.
A művész 2011 december 30-án hunyt el végzetes vesebetegsége következtében, napokkal előbb még színpadon állt a „Jó estét nyár, jó estét szerelem” című musical szereplőjeként.
Szerző
Friss
- Bruck András: Pride – gyáva volt-e Magyar Péter?
- Ezt is mi fizetjük: a kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet
- Karácsony: ez nem az a pillanat, amikor pártpolitikai érdekeket vagy kommunikációs szempontokat mérlegelhetnek a budapestiek bizalmából a Közgyűlésben ülő képviselők
- Gondolom nem saját kútfőből jött az ötlet: Mészáros Lőrinc levédetné a „gondolom, nem gyalog” mondást
- A júliusi horoszkóp, aminek fókuszában mit gondol a főnök rólunk… és joggal-e?
- Ujhelyi István: a „nem vagyok fideszes büszkeség napján” elfogytak a barba-trükkök
- A gyerekek és a digitális detox, különleges alkalom erre a vakáció
- Gábor György: az önkiütés immár nem kínos baleset, hanem zseniális sakkhúzás
- 2025, Magyarország: az orvosdoktor-avatón egy végzős hallgató az összedőlés szélén álló egészségügyről beszélt
- Hétfői horoszkóp nyárra hangolva – Június 30.