Sport
Ekler Luca: út a stroke-tól a tokiói aranyéremig
A parasportoló hosszú útkeresést követően kezdett atletizálni, és alig 20 évesen megszerezte első európa-bajnoki aranyérmét, 2021-ben pedig már a tokiói paralimpián állhatott a dobogó legfelső fokára.
Újabb páros epizóddal folytatódik a nemzeti lottótársaság videósorozata. A Tarts velünk! szemléletformáló kampány részeként hétről-hétre olyan érintettek szólnak meg, akik a fogyatékossággal élőkkel szembeni sztereotípiák lerombolása és a befogadás erősítése miatt is álltak kamera elé.
Elker Luca mindössze 11 éves volt, amikor stroke-ot kapott
A parasportoló hosszú útkeresést követően kezdett atletizálni, és alig 20 évesen megszerezte első európa-bajnoki aranyérmét, 2021-ben pedig már a tokiói paralimpián állhatott a dobogó legfelső fokára. A Szerencsejáték Zrt. Tarts velünk! szemléletformáló kampányának részeként indított videósorozatában Luca részletesen mesél strokeról, a felépülésről és a motivációról, mindemellett pedig válaszokat ad azokra a tabukérdésekre is, amelyeket a nemzeti lottótársaság játékosai tettek fel.
A sorozat első részében Illés Fanni, világ- és Európa-bajnok, paralimpiai bajnok magyar paraúszóval találkozhattak a nézők, aki készségesen válaszolt a néha nem mindennapinak számító kérdésekre is. A rendhagyó videósorozat célja, hogy a tabunak gondolt kérdések ne maradjanak válaszok nélkül, ezzel is segítve a gondolati akadályok lebontását, valamint a fogyatékossággal élők társadalmi beilleszkedését.
A Szerencsejáték Zrt. a régióban elsőként csatlakozott az Európai Lottótársaságok Szövetsége és az Európai Fogyatékosügyi Fórum között született megállapodáshoz, amelynek célja, hogy az európai szerencsejáték-szervezők jelentős, összehangolt támogatást nyújtsanak a fogyatékossággal élők terheinek csökkentéséhez, illetve társadalomba való integrációjához. A nemzeti lottótársaság ennek mentén, már közel húsz éve (2003 óta) működteti a kizárólag megváltozott munkaképességű munkavállalókat foglalkoztató sorsjegy-értékesítő hálózatát, amely jelenleg 180 főt foglalkoztat.
A tavaly elindított, hosszú távú „Tarts velünk egy akadálymentes jövőért!” kommunikációs kampány célja, hogy a társadalom minden tagját közös, befogadó cselekvésre hívjon, hiszen az akadályok lebontása a lehetőségek biztosításával kezdődik, nemcsak fizikailag, hanem a gondolatokban is. A fogyatékossággal élők elfogadásának, beilleszkedésének erőteljesebb középpontba helyezése szorosan kapcsolódik az időszakosan elérhető Nagykarácsony sorsjegy bevezetésének támogatásával is.
Tabuk nélkül Illés Fanni paralimpiai bajnokkal!
Szerző
Friss
- Menczer-matek: nem 999, nem 1001, pontosan ezer ember keccsöl Brüsszelben Ukrajna gyorsított uniós felvételén
- H, mint Huxit? – próbálkozott az újabb Orbán-talány megfektésével egy olvasója
- 333.500 sok, vagy kevés? Gombócból az előbbi, de az Orbán-szavaztatásnak csúfolt cucc esetében?
- Megfejtve az éjszakai Orbán-rejtély
- Műsorváltozás: ‘…nem előbb, mint június 8.’ – Ez az új ‘pontos dátuma’ a magyar űrhajós startjának
- Gábor György: ‘vízumot kap a dollár, anyanyelvi igazolást kérünk az eurótól? A jen nyilatkozik szexuális orientációjáról és egyéb szuverenitássértő perverzióiról mielőtt átlépi a magyar határt?’
- Váratlan, de időszerű döntés, kiengedhetik Kiss László óbudai polgármestert az előzeteből
- Polt Péter Sulyok Tamásnál járt és, ha már ott volt, lemondott – Frissítve némi ‘Sulyoksággal’…
- Pörög a film: a HVG, a Telex, a 444, a 24.hu és a Partizán közös kiállása a sajtószabadságért
- Új ‘üzenőfalakat’ akar indítani Semjén Zsolt előterjesztésére a kormány