Ez a nap
Ellenzéki politikusok nem tudtak betekinteni az Elios-ügy papírjaiba
Az Elios-ügy feltárását célzó alternatív vizsgálóbizottság ellenzéki tagjai sikertelenül próbáltak betekinteni a társaságot érintő pályázati anyagokba a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fővárosi épületében. A tárca szerint a kért dokumentumok összegyűjtése megkezdődött, erről levélben tájékoztatták az ellenzéki politikusokat, akik arról is tudtak, hogy az iratok nincsenek a minisztérium épületében, ezért akciójukat kampány-, illetve sajtóeseményként kezelik.
Harangozó Tamás, az MSZP országgyűlési képviselője a minisztérium előtt tartott sajtótájékoztatón „gyáva gazembereknek” nevezte a tárca vezetőit, akik szerinte érintettségük miatt próbálják meg eltusolni az ügyet. Kiemelte, egy hete írásban kértek betekintést a pályázati anyagokba, kedden este pedig azt a választ kapták a minisztertől, hogy csaknem egy hónapra van szüksége azok összegyűjtéséhez.
„Elsősorban az érdekel minket, hogy ki, kinek az utasítására, miért írta át a pályázati kiírást három nappal a beadási határidő előtt, és tette ezzel lehetővé az egész csalássorozatot” – mondta.
Harangozó Tamás közölte továbbá, egy gazdasági minisztériumtól kedden kapott válaszból kiderül, a kormány nem az OLAF-jelentésből értesült a visszaélésekről, ugyanis belső ellenőrző szerve 2016 óta vizsgálja a pályázatokat.
Szilágyi György, a Jobbik parlamenti képviselője elmondta, egy „diktatúra felé hajló kormányzati rendszer” alakult ki, amit szerinte az is mutat, hogy az országgyűlési képviselők munkáját önkormányzatok, kormányhivatalok és minisztériumok gátolják. Emellett a korrupciós csalássorozatban érintettek, így például a miniszterelnök is folyamatosan menekül a média és a választópolgárok kérdései elől – tette hozzá.
Hadházy Ákos, az LMP társelnöke, országgyűlési képviselője szerint egy kormányváltás után jóval több esélyük lesz megbüntetni a bűnösöket, de addig is mindent megtesznek az igazság felderítésére. Megjegyezte, várhatóan egy újabb vizsgálóbizottságot is felállítanak majd a „Kósa Lajos körüli pénzmozgások” ügyében.
Varju László, a DK poltikusa, független parlamenti képviselő szintén arról beszélt, hogy büntetést érdemel az a csalás, amelyben a „miniszterelnök és környezete közreműködött”. Ehhez szerinte elsőként Polt Péter legfőbb ügyésznek kell távoznia.
Kiss Anita, az NFM sajtófőnöke ugyanitt újságírókkal közölte, kedden levélben tájékoztatták a képviselőket, hogy élhetnek adatbetekintési jogukkal, ám a kért információk mennyisége miatt azok összegyűjtése hosszabb időt vesz igénybe. A levélben az is szerepelt, hogy a kért dokumentumok nem a minisztérium épületében vannak.
Hangsúlyozta, ennek tudatában úgy gondolják, az ellenzéki politikusokat valójában nem is az iratok érdekelték, hanem egyszerű kampányeseményt tartottak.
A sajtófőnök kérdésre közölte, a képviselőket március 28-ig tájékoztatják arról, hogy mikor nézhetnek bele a kért adatokba.
Hadházy Ákos kérdésekre válaszolva azt mondta, minden sajtótermék ellen feljelentést tesz, amely összefüggésbe hozza őt szomszédja halálával. Szerinte azért kérdezik őt erről, mert leleplezte a miniszterelnök vejét, hogyan keresett 3 milliárd forintot az Elios-ügyön.
Harangozó Tamás ugyancsak kérdésre válaszolva azt mondta, nem tud arról, hogy a milliárdos csalással gyanúsított Czeglédy Csaba tiltott módon finanszírozta volna az MSZP-t, illetve a DK-t. „Nincs ilyen, nem volt és nem is lesz” – mondta ugyanerről Varju László.
(Forrás: MTI)
Válaszokat várnak a kormánytól az ellenzéki képviselők az Elios-ügyben
Szerző
Friss
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátsághoroszkóp, itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni