Elverumban győzött a Pick Szeged

A Szeged 34-32-re nyert a norvég Elverum otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában.

A norvégok a nyolcadik percben még 5-3-ra vezettek, de a magyar bajnoki címvédő egy 6-0-s sorozattal fordított

A hét évig Magyarországon nevelkedett, ám a szerb felnőtt válogatottban szereplő Uros Borzas vezérletével tartotta magát az Elverum, sőt, egy 4-1-es szériával csökkentette hátrányát (13-15). Az első félidő hajrájában többet hibáztak a hazaiak, a Szeged megint ellépett és a szünetben ismét magabiztosan vezetett.

A házigazdák az eredménytől függetlenül szinte minden támadásukat gyorsan végigvitték, amikor már csak két találat volt a különbség, Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért. Az Elverum egy 4-0-s sorozattal felzárkózott mínusz egyre, ám egyenlíteni nem tudott, mert a szegediek csökkentették a hibák számát, és az 55. percben újra öttel jobban álltak. A házigazdáknak volt még egy 4-1-es periódusuk, de az egyenlítésre ekkor sem volt esélyük, mert már nem maradt idejük rá.

Mario Sostaric és Sebastian Frimmel hat-hat, Bodó Richárd és Kent Robin Tönnesen öt-öt góllal, Mirko Alilovic nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Patrick Anderson hét, Tobias Gröndahl hat gólt lőtt.

A két csapat hetedik egymás elleni BL-mérkőzésén egy norvég siker mellett hatodszor győztek a szegediek.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 10. forduló:

Elverum HB (norvég) – OTP Bank-Pick Szeged 32-34 (14-19)
Elverum:
 Imsgard, Mizera (kapusok), Anderson 7, Awad 4, Berg 1, Blomgren 3, Borzas 4, Fingren, Gröndahl 6, Hedberg, Heldal 2, Hübert Larsen, Langaas 2, Porkelsson 2, Thorsen Lien 1, Vidovic.
Szeged: Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 4, Bodó 5, Bombac 3, Frimmel 6, Gaber, Garciandia 1, Mackovsek, Martins 4, Radivojevics, Rosta, Sostaric 6, Szita, Tönnesen 5.

A hét győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Telekom Veszprém csütörtökön a román Dinamo Bucuresti vendége lesz. A januári olimpiai kvalifikációs világbajnokság miatt szünet következik a BL-ben, a 11. fordulót február 8-án és 9-én rendezik. A Szeged négy sikerrel és hat vereséggel zárta az őszi szezont.