A Pick Szeged nyolc góllal győzött Szlovéniában

A Pick Szeged 36-28-ra nyert a szlovén Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában.

A magyar bajnoki címvédő keretéből Mikler Roland, Borut Mackovsek és Luka Stepancic hiányzott

A nyolcadik percben már három góllal vezetett a pontosabban játszó Szeged, és mivel Mirko Alilovic két büntetőt is kivédett, tovább nőtt a különbség. Ekkor a Celje időt kért, a folytatásban ellenfele hibáit kihasználva egy 3-0-s sorozattal felzárkózott (8-10), de Juan Carlos Pastor vezetőedző időkérése után újra elléptek a vendégek.

Az első félidő hajrájában is a szegediek voltak hatékonyabbak mindkét kapu előtt, és Dean Bombac, illetve Bánhidi Bence vezérletével a szünetre már 20-13-as előnyt alakítottak ki.

A második felvonás első felében ismét közelebb férkőzött ellenfeléhez a szlovén bajnok, ám négy gólnál kisebbre nem tudta csökkenteni a különbséget. A játékvezetők következetesen, de meglehetősen szigorú felfogásban dirigálták a meccset, a sok kiállítás miatt ez elsősorban a hazaiakat sújtotta.

A Szeged egy 5-1-es sorozattal eldöntötte a mérkőzést, amit végül a vártnál is magabiztosabban, nyolc góllal nyert meg. A Celje négy büntetőt hibázott.

Frimmel
Sebastian Frimmel. Fotó: EHF

A vendégeknél Bodó Richárd és Sebastian Frimmel hat-hat, Dean Bombac és Bánhidi Bence négy-négy gólt szerzett, Mirko Alilovic 12 védéssel zárt. A túloldalon Tilen Strmljan és Tim Cokan volt a legeredményesebb öt-öt találattal.

A két együttes 12. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a Szeged szempontjából két vereség, egy döntetlen, és immár kilenc győzelem.

A Veszprém kikapott Zágrábban

A vendégek keretéből izomsérülés miatt hiányzott a csapatkapitány Rasmus Lauge Schmidt.

Pontosabb lövésekkel és hatékonyabb védekezéssel kezdett a horvát csapat, amely 5-2-re ellépett. A Veszprém gyorsan egyenlített, de lendületbe kerülni a cserejátékosok beállása után sem tudott. A 19. percben még két találat volt a zágrábiak előnye, de Petar Nenadic irányításával – a sok kihagyott helyzet ellenére – fordított a Magyar Kupa címvédője, és egy 6-2-es sorozat után 14-12-re vezetett a szünetben.

A második félidő is hasonlóan „küszködős” volt, eleinte felváltva vezettek a csapatok, a Veszprém előbb hat perc alatt egy 3-0-s sorozattal ellépett, majd a házigazdák egy percen belül szintén egy hármas gólszériával fordítottak. A megszokottnál is több volt a játékmegszakítás, de nem csak ezért volt alacsony színvonalú a találkozó, hanem a sok hiba miatt is.

Zagreb-Szeged
Fotó: EHF

A veszprémiek a 45. percben még 21-19-re vezettek, innen a PPD Zagreb – amely rákényszerítette stílusát a vendégekre – egy 8-1-es sorozattal eldöntötte a meccset, és nagy meglepetésre három találattal győzött.

A horvátoknál Karpo Sirotic hat gólt szerzett, a magyar válogatott Leimeter Csaba egyszer talált be, Dino Slavic 14 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Omar Jahja és Andreas Nilsson is hét találattal zárt, a két kapus összesen hét lövést hárított.

A két együttesnek ez volt a 27. egymás elleni mérkőzése a nemzetközi porondon, húsz veszprémi győzelem és két döntetlen mellett a horvátok ötödször nyertek.

Hat győzelem és egy döntetlen után ez volt a veszprémiek első veresége a mostani idényben.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 8. forduló:

RK Celje PL (szlovén)-Pick Szeged 28-36 (13-20)
Celje:
 Belkaied, Bojic, Gabersek (kapusok), Cokan 5 (3), Ivankovic 4, Janc 1 (1), Knez, Marguc 1, Martinovic 1, Mazej 4, Mlakar 3, Muhovic, Strmljan 5, Suholeznik, Vlah 2, Zabic 1.
Szeged: Alilovic, Krivokapic (kapusok), Bánhidi 4, Blonz 1, Bodó 6, Bombac 4, Frimmel 6 (5), Gaber, Garciandía 3, Martins, Radivojevics 3, Rosta 3, Sostaric 3, Szita, Tönnesen 3.

Elverum Handball (norvég)–Lomza Industria Kielce (lengyel) 26-27 (13-14)
Barca (spanyol)–THW Kiel (német) 26-24 (13-13)

December 1., csütörtök
20:45 HBC Nantes (francia)–Aalborg Handbold (dán)

A csoport, 8. forduló:

PPD Zagreb (horvát)-Telekom Veszprém 29-26 (12-14)
Zagreb:
 Panjtar, Slavic (kapusok), Cavar, Cupic 2 (2), Dodics 4, Faljic, Gojun 1, Grahovac 3, Gyibirov 3, Kavcic, Klarica 4, Kraljevic 1, Leimeter 1, Musa, Sirotic 6 (4), Srna 4. Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Elderaa 1, Elísson, Ilic, Jahja 7 (1), Ligetvári, Lukács, Mahé 4 (1), Marguc, Nenadics 2, Nilsson 7, Pechmalbec 1, Sipos, Strlek 1, Vailupau 3.

GOG (dán)–PSG Handball (francia) 35-40 (19-22)

18:45 Orlen Wisla Plock (lengyel)–C.S. Dinamo Bucuesti (román)
20:45 FC Porto (portugál)–SC Magdeburg (német)

Jövő héten mindkét magyar BL-csapat lengyel ellenfelet fogad: a Veszprém csütörtökön a Plockot, a három győzelemmel és öt vereséggel álló Pick Szeged pedig szerdán a Kielcét látja vendégül.

Forrás: MKSZ /MTI