Kultúra
New Yorkban vetítik Enyedi Ildikó Oscar-esélyes filmjét
Exkluzív vetítésen tekinthetik meg az amerikai filmakadémia tagjai Enyedi Ildikó Testről és lélekről című Oscar-esélyes filmjét vasárnap New Yorkban, a New York-i Balassi Intézet Magyar Kulturális Központ és a Netflix szervezésében – tájékoztatta az MTI-t Janzsó Viktor New York-i konzul.
Sokan kíváncsiak Enyedi Ildikó filmjére
A filmbemutatón az Oscar-díjról döntő filmakadémia New York-i tagjai mellett számos újságíró és New York filmes elitje is részt vesz. A konzul közleménye szerint rendkívül sokan kíváncsiak Enyedi Ildikó filmjére. A programra minden jegy elkelt. A vetítést követően a rendező válaszol a nézők kérdéseire. A beszélgetést Eric Kohn, az Indiewire filmkritikusa vezeti.
A New York-i Főkonzulátuson Király Zsuzsanna vezető konzul és Vincze Máté, a New York-i Magyar Kulturális Központ igazgatója ad fogadást Enyedi Ildikó tiszteletére.
Esélyes a három év, három Oscar
A filmet Amerikában forgalmazó Netflix előfizetői körében is nagy az érdeklődés az alkotás iránt. „Bízunk abban, hogy a Netflix-szel közös lobbitevékenységünk is hozzájárul ahhoz, hogy minden rekordot megdöntve, három év alatt három Oscar-díjat hozzanak a magyar filmek” – fogalmazott a konzul.
Az Oscar-díjátadót március 4-én rendezik meg a Los Angeles-i Dolby Színházban. A gálán Enyedi Ildikó is ott lesz. A rendező február elején részt vett azon a Los Angeles-i fogadáson is, amelyen az amerikai filmakadémia hagyományosan minden évben üdvözli az Oscar-jelölteket.
A Testről és lélekről tavaly a 67. Berlinalén debütált, ahol elnyerte fesztivál fődíját, az Arany Medve-díjat. A film operatőre, Herbai Máté tavaly ősszel a Camerimage nemzetközi filmoperatőr-fesztivál fődíját vehette át, a női főszerepet alakító Borbély Alexandra pedig megkapta az Európai Filmdíjat. A filmet eddig 92 országba vették meg a filmforgalmazók. Magyarországon már több mint százezren látták moziban a filmet, amelyet február elejétől országszerte számos filmszínházban ismét műsorra tűztek.
A Testről és lélekről az Inforg-M&M Film gyártásában, a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával készült. Producere Mécs Mónika, Muhi András és Mesterházy Ernő volt.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- Április 26., szombat: nemzeti gyásznap – Tudja, hogy mit jelent ez az Ön számára?
- 1.000 négyzetméteren tombol a tűz Zalahaláp és Tapolca között
- Hadházy Ákos ‘sétál’ – Élőben az Erzsébet hídtól
- Április utolsó hetének időjárása méltó lesz a bolond névre
- Polt Péter szerint így áll az újdörögdi kézigránát-baleset vizsgálata
- ‘Együtt, némán, határozottan, mert néha a csend üvölt a leghangosabban!’ – Agrárminiszter-váró Bábolnán – Frissítve!
- Magyar Péter -ahogy Trump is- részt vesz Ferenc pápa temetésén, Orbán Viktor egyelőre egy kiscsikó születésének örvend
- ‘Eddig a gyerekeimet úgy-ahogy békén hagyták’ – eddig…. – fakadt ki Magyar Péter
- Tóth Gabi örömmel jelenti….
- Mennie kell Szalay-Bobrovniczky Kristófnak?