Ez a nap
Erdő Péter: a hiteles kereszténység szebbé, békésebbé teszi az életet
A hiteles kereszténység szebbé, békésebbé teszi az ember életét, rányitja szemünket az örök értékekre, és igazi szeretetközösséggé alakítja a családokat – mondta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek szenteste a budapesti Szent István-bazilikában.
A zsúfolásig telt székesegyházban Erdő Péter hangsúlyozta: a keresztény ember és a keresztény közösség küzdelmeit a világban a megalkuvás nélküli ragaszkodás az igazsághoz, a szelídség és a jóság kell, hogy kísérje.
„Ez teszi lehetővé, hogy megértsünk másokat, és ha tehetjük, azzal segítsük őket, amire igazán szükségük van” – fogalmazott homíliájában a bíboros.
Erdő Péter arról beszélt: Isten bölcsességének nincs határa, ma mégis újszülöttként felsírva szólal meg. Isten végtelenül gazdag, most mégis szegénységbe érkezik, feltétlen uralmának nyugodt biztonságát pedig a jászolban didergő csecsemő kiszolgáltatottságára cseréli.
Főpásztor kiemelte: Isten azért lett halandó, hogy „nekünk életet adjon, azért született az istálló sötétségébe, hogy mi látni tudjunk”. (.) Azért vette magára a szolga alakját, hogy minket megváltson a bűn szolgaságából.”
Erdő Péter kitért arra: Isten akaratának semmilyen hatalom nem állhat ellen. Megtestesülése révén mégis küzdő félként jelent meg a történelem színpadán. A kereszten látszólag vereséget szenvedett, feltámadásával azonban ő lett a győztes.
E győzelemmel pedig megmutatta, hogy az egyes ember és az egész emberiség küzdelmének tétje nem csupán az e világi élet, hogy „örök hivatásunk van és örök boldogságra születtünk”.
„Ezt az örömet sugározza nekünk karácsony”, „ezt köszönjük Jézus Krisztusnak, akinek születését ma ünnepeljük” – tette hozzá a bíboros.
(Forrás: MTI)
A pápa:
Ferenc pápa: a menekülő szent család nyomdokait követik a mai világban menekülők
Szerző
Friss
- Kormány-mézesmadzag: lehet, hogy emelik a köztisztviselők bérét – Ez kicsit olyan, mint amikor az volt a hír, hogy időben jön a nyugdíj
- A hétvége nagy kérdése: mire készül a Mi Hazánk és a rendőrség asszisztál hozzá, vagy teszi a dolgát?
- Az év 25. hetében – mint tudjuk csak az ökör következetes – megváltozott a miniszterelnök véleménye – Heti Juszt…
- Így számol Ő – Kovács Zoltán átszámolta: javította a „magyar emberek”-matekját „szavazók” 95%-ára
- Orbán az Ő „férfiasabbá” lett hangján jelentette: 2 278 000 szavazat, aminek 95%-a ellenzi Ukrajna EU-csatlakozását
- Tetszett volna szabályosan parkolni! – Delhusa Gjon 1.500.000.- fotint sérelemdíjért perel
- Fricska az orbáni orra – Budapest Pride lépésről, lépésre
- Lánczi szerint kifogásolható, ha valaki „olyan személynek ad több mint egyórás interjút, aki minden ellentartás nélkül kiszolgálja az ő háborús propagandacéljait”
- Hiszi, nem hiszi? Napi horoszkóp, 2025. június 26., csütörtök
- Pride-infó: itt a szombati útvonal és program