Connect with us

Kerítésen innen

Fidesz: Magyarország nem kér a migránsokból

Megosztás

Az EU a migránsok megsegítésére is pénzt különítene el, és arra akar kötelezni, hogy migránsgettókat építsen Magyarország. Ezzel szemben Magyarország nem kér a migránsokból, az uniós kettős mércéből.

Megosztás

Kedden az Országgyűlésben napirend előtt Zsigmond Barna Pál (Fidesz)  emelkedett szólásra.

Az EU a csőd szélére jutott, elfogyott a pénz Brüsszelben

Most az EU további pénzt kér Ukrajna támogatására, saját fizetésük emelésére, miközben a rezsicsökkentés eltörlését akarja – mondta. Hozzátette: Brüsszel a közösen felvett hitel kamatainak kifizetésére is pénzt kér, miközben Magyarország meg sem kapta a neki járó támogatást.

Kitért arra: az EU a migránsok megsegítésére is pénzt különítene el, és arra akar kötelezni, hogy migránsgettókat építsen Magyarország. Ezzel szemben Magyarország nem kér a migránsokból, az uniós kettős mércéből – jelentette ki.

Fidesz
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter napirend előtti felszólalásra válaszol az Országgyűlés rendkívüli plenáris ülésén. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Szijjártó Péter úgy válaszolt, hogy az Európai Unió továbbra sem fizeti ki a Magyarországnak járó európai uniós forrásokat, ami teljes mértékben ellentétes az európai szabályokkal és értékekkel. Brüsszelből politikai okok miatt nem fizetik ki a Magyarországnak járó forrásokat – mutatott rá.

Közölte: két és fél év telt el a hétéves uniós költségvetési időszakból, de „Brüsszelben máris eltapsolták” a költségvetést, így újabb pénzt kérnek a tagállamoktól.

Azt is mondta: Brüsszel „háborús pszichózistól szenved”, holott világos, hogy a fegyverszállítások a háború meghosszabbításával járnak. Ezért a háborúért az európai emberek semmilyen felelősséggel nem tartoznak, mégis velük fizettetik meg a háború árát – fogalmazott a miniszter.

Brüsszelből azt kérik, hogy „számoljuk fel a rezsicsökkentést”, miközben „a saját fizetésükre az európai bürokraták” újabb pénzt kérnek

Felvetődik, hogy mire költöttek 70 milliárd eurót Ukrajnában, hol van Magyarország és Lengyelország pénze, és miért kell plusz pénzt adni a koronavírus utáni újraindítási alaphoz felvett hitel kamatterheinek finanszírozására, miközben a magyarok és lengyelek egyetlen egy eurócentet sem kaptak ebből a keretből. 

Hangsúlyozta: Magyarország nem enged a rezsicsökkentésből, egyetlen egy fillért sem ad az európai bürokraták fizetésemelésére, nem mehet több pénz az európai polgárok pénzéből Ukrajnába mindaddig, amíg az eddig elköltött 70 milliárd euróval nem számoltak el, valamint az újjáépítési alaphoz szükséges hitel kamatterheinek emelésére vonatkozó kezdeményezést „egyszerűen nevessük ki”.

A Momentum a kormány munkáját értékelte

Bedő Dávid
Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezető-helyettese felszólal napirend előtt az Országgyűlés rendkívüli plenáris ülésén. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Bedő Dávid (Momentum) sötét napnak nevezte a keddit, ami szerinte az oktatás szétverése napjaként fog bevonulni a történelembe az általa „bosszútörvénynek” nevezett életpálya-javaslat elfogadása miatt.  

Az elmúlt féléves kormányzást értékelve megélhetési válságról, mélyponton lévő szövetségi kapcsolatokról és mindent behálózó korrupcióról, gazdasági visszaesésről, jelentős inflációról beszélt. Szerinte a költségvetés sem alakul jól. Az éves deficitterv 80 százalékát már elérte az ország – hívta fel a figyelmet. Bírálta, hogy 270 fejlesztést állított le a kormányzat.

Emlékeztetett: Orbán Viktor miniszterelnök nemrég  azt kérdezte, hogy hová lett a pénz. Szerinte a válasz, hogy elpazarolták propagandára, látvány- és kamuberuházásra, és ment pénz a haveroknak is. 

Dömötör Csaba a szövetségesi kérdésről szólva azt mondta: a kormány nem azt méricskéli, mások mit szólnak a magyar állásponthoz, hanem azt, hogy mi az ország érdeke. Azt kívánja elérni, hogy Magyarország kimaradjon az országtól pár száz kilométerre lévő konfliktusból. Az ellenzék ezzel szemben mindig azt nézi, más országok mit szólnak a magyar lépésekhez – kifogásolta. 

A gazdasági kérdésekről szólva az államtitkár kijelentette: minden ellenszél ellenére a magyar gazdaság növekedni tudott az elmúlt egy évben. A munkanélküliségi arány még mindig harmada annak, ami a kormányzásuk kezdetén volt, a beruházások pedig rekordot döntöttek a háborús időszak és a járvány ellenére – emelte ki. 

Kijelentette: Magyarországnak csalódnia kellett, mert az unió most nem a békéért dolgozik, nem képes fenntartani Európa gazdasági biztonságát, és az új tagállamokat is másodosztályúként kezeli. Ezt ön szerint szó nélkül kellene hagynunk? – kérdezte. 

„Európáért dolgozunk, de a mostani brüsszeli politika ellen, mert az nem jó sem Magyarországnak, sem Európának”

– jelentette ki Dömötör Csaba.

Orbán: Hiába szavazta meg az ellenzék, Magyarországon nem lesz migránsgettó!

Szerző