Kerítésen innen
Ha ennyi „fidesz-futottak-még” ugyanazt mondja, az az Álmoskönyv szerint nem jó jel
Régi Fidesz-taktika, hogy a tengernyi „neve alig-vant” kiállítanak a mikrofon mögé és elsőre meghökkentőnek tűnő mondatokat adnak a szájukba, majd a becsatornázott médiák folytonos ismételgetésével megpróbálják beégetni az agyakba. Ez arra tökéletes, hogy a rendszeres szondázásuk alkalmával kiderüljön, hogy milyen a fogadtatása. Amire húzzák a megkérdezettek a képüket, az megy a levesbe, a többit pedig nyomják ezerrel.
Feláldozhatók(?)…..:Békés Márton a soros…
Békés Márton, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója, a Tranzit fesztivált szervező Kommentár Alapítvány arca, a Kommentár folyóirat főszerkesztője a közmédia Kommentár Klub című műsorában azt fejtegette, hogy szerinte Magyarország nincs a helyén, Magyarországnak nem való a nyugati szövetségi rendszer. Egész pontosan így fogalmazott:
„A probléma az – most őszinte leszek –, hogy nem jó blokkban vagyunk. Ez a blokk, az észak-atlanti blokk, az értékrendszerünk szerint, az nem a mi blokkunk, mi mégis ebben vagyunk. Hogy ennek mi lesz a vége, az egy nehéz kérdés.”
Amit Orbán „kerítésen kívül” nem vállalt be…
A 444 felhívta a figyelmet arra, hogy Békés Márton némileg ellentmond Orbán Viktornak, aki a múlt héten Strasbourgban arra a kérdésre, hogy a béke érdekében átadnánk-e az agresszor Oroszországnak az országunk egy részét, amennyiben nem lennénk a NATO tagjai, a válaszában azt mondta:
„Magyarország tagja a NATO-nak, tehát nem kell azon morfondírozni, hogy mi lenne, ha nem lenne NATO-tag. Hála Istennek azok vagyunk, benn vagyunk. Hosszú-hosszú évtizedeken keresztül mi voltunk a pufferzóna, nem volt könnyű, de túléltük. És most meg benn vagyunk a NATO-ban. Több mint 40-45 évbe tellett, de sikerült. Nem egyik napról a másikra történt. Megszenvedtük, és végül megtaláltuk a NATO-nak a békét adó kikötőjét. Tehát nincs ilyen kérdés, hogy mi lenne, ha nem lennénk NATO-tagok. Az a lényeg, hogy hogyan kell helyesen viselkedni, ha NATO-tagok vagyunk.”
Csak úgy….
Pár hete Orbán Balázs volt a soros, akkor Ő beszélt arról, hogy Magyarország 56-ból kiindulva nem csinálta volna azt, amit az ukrán elnök, aki belevitte az országát egy háborús védekezésbe. Akkor Orbán zavaros magyarázkodásba kezdett, hogy
„Ukrajnában nem csinálnánk, Magyarországon csinálnánk”.
A kormányoldal pedig lényegében annyit tudott mondani, hogy Orbán Balázs – aki ezzel a fideszes mitológia alapjait vonta kétségbe – nem ezt akarta mondani, és ők ezen már továbbléptek. Nem sokkal később kiderült, hogy Somkuti Bálint, a Szuverenitásvédelmi Hivatal munkatársa, az Orbán Balázs vezette MCC kutatótanára még napokkal korábban azt mondta:
„Milyen jó, hogy ’56-ban nem segítettek bennünket, mert lehet, hogy mi is úgy jártunk volna, mint az ukránok.” (forrás)
Friss
- Nagy márciusi horoszkóp – Senkit nem kímél, sem a jótól, sem a rossztól….
- Havasi Bertalanból lehet Orbán washingtoni kutakodója? – (kormány)Biztos állás…..
- Hihetelen, de megtörtént, sikeres tüntetést szerveztek a bírók
- Sztálin újjászületése – A bébi neve: D. Trump
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’
- Orbán nehéz szülése: mindannyian a dakoták kezében vagyunk…..
- Heil a karlendítés, ami még a patrióták frakcióvezetőjének is sok, csak Orbánéknak nem
- Élveznél egy izgalmas kalandot? – A márciusi horoszkóp pont ezt ígéri