Connect with us

Bulvár

Ha tartalékos, ha nem a katona, „pofa súlyba” -civilül: pszt- S.E.R.E.G-ügyben

Ha tartalékos, ha nem a katona, "pofa súlyba" -civilül: pszt- S.E.R.E.G-ügyben
Megosztás

Ha valakinek ettől sem jön meg a kedve a katonáskodáshoz, akkor semmitől! Nem csak a jobbra-balra át adható parancsba -állítólag- egyenruháséknál, hanem az is, hogy teszik-e a bármilyen formában bezupáltnak egy sok pénzünkből leforgatott filmsorozat a katonaéletről. Vagyis, hogy ne túlozzak, véleménye lehet a katonának, de szigorúan „belső használatra”.

Ki ott belépsz…?

A S.E.R.E.G. a Honvédelmi Minisztérium, a Megafilm és a TV2 közös produkciójaként készült el, és összesen 865 milliós állami támogatást kapott, a Magyar Honvédség pedig helyszíneket és haditechnikai eszközöket (harcjárműveket, drónokat és helikoptereket) biztosított a forgatáshoz.

Parancs, az parancs, de a kérés, az mi, ha elöljárótól származik?

Felettébb érdekes utasítást küldött szét körlevélben az MH Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság (MH ÖKMP) parancsnoka a 444 információja szerint:

„Az MH ÖKMP mb parancsnoka felhívja az Állomány figyelmét, hogy a S.E.R.E.G. című sorozat kapcsán a lentebb említett jogszabályra és parancsra tekintettel a negatív megnyilvánulásoktól és kommentektől tartózkodni szíveskedjenek”

A beidézett jogszabály a 137/2024 (VI.28) számú, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet. A parancsnok ebből a következő két passzust idézi:

„2. § (3) A katonai szolgálat alapértékének számít a hazaszeretet és a bajtársiasság. A honvéd szolgálatteljesítési időn kívül, valamint az önkéntes tartalékos a rendelkezésre állás időszakában sem folytathat olyan tevékenységet, nem tanúsíthat olyan magatartást, amely nem felel meg a katonai szolgálattal kapcsolatos erkölcsi elvárásoknak, illetve sérti a honvéd etika szabályait, a szolgálati viszonyhoz méltatlan, vagy amely a pártatlan, befolyástól mentes tevékenységét veszélyeztetné.”

Vagyis az mb parancsnok szerint

a civil tartalékos katonáknak is tilos kommentben véleményt mondani vagy verbális kritikát megfogalmazni a sorozatról, vagyis „pofa súlyba”. Civilek kedvéért: „kuss”.

A másik beidézett paragrafus így hangzik:

„(3) A honvédek internetes közösségi portálokon, képmegosztó felületeken való megjelenését, ha az honvédelmi vagy nemzetbiztonsági érdeket sérthet, vagy a honvédelmi szervezet, illetve a KNBSZ társadalmi megítélését ronthatja

  • a) a miniszter az általa vezetett minisztérium, a közvetlen alárendeltségébe tartozó szervezetek,
  • b) a Honvéd Vezérkar főnöke (a továbbiakban: HVKF) a honvédségi szervezetek,
  • c) a KNBSZ főigazgatója a saját állománya tekintetében megtilthatja vagy korlátozhatja.”

A két paragrafus után a levél írója a saját maga által korábban kiadott idei parancsból idéz, melynek értelmében

„tilos olyan bejegyzést közzétenni, amely szándékosan igyekszik a szervezetet vagy a szervezetnél szolgálókat rossz fényben feltűntetni”.

A levél a következő, vastaggal szedett felszólítással zárul:

Kérem a tisztelt főnököket és alegységparancsnokokat, hogy az állományukat tájékoztatni szíveskedjenek!

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Csak úgy….

A nagy toborzási cucc a nyár folyamán több területen támadt: emlékezzünk Schobert család bezupálására,

a nagy koncerthelyszíneken való megjelenésekre és Szalay-Bobrovniczky miniszter szinte napi megszólalásaira.

Persze a Megasztár sem maradt ki:

„Ahol egy kaszinótulajdonos milliárdos parádézik egyenruhában, mint hadügyminiszter, ahol a miniszterelnök kicsi fia álruhában intézkedik Afrikában a magyar katonák odaszállításáról, ahol egy fegyvergyárat nem képesek végtelen állami pénzből egyáltalán beindítani nagyjaink, ahol a katonák bére az éhenhalásra elég és ahol le se tudnak becsületesen szerelni évek óta mindenféle mondvacsinált vészhelyzetekre való hivatkozással, ott ez a kommunista időket idéző gyomorforgató propaganda már igazán csak hab a tortán” – fakadt ki egy kommentelő a honvédség legújabb „büszkesége”, a katona-rap nyomán.

Szerző