Connect with us

Kerítésen innen

Hadházy: na kivel találkoztam tegnap az Egyesült Államok függetlenség napi fogadásán?

Szent-Iványi István: tessék mondani, mi még a NATO tagjai vagyunk?
Megosztás

“Megtiszteltetés, hogy vendégül láthattuk magyar partnereinket és barátainkat az Amerika függetlenségének 248. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen. A Függetlenség napján a minket összekötő hagyományokat ünnepeljük….” – üdvözölte meghívott vendégeit David Pressman nagykövet.

Helyszíni beszámoló egy fura találkozásról

„Na kivel találkoztam tegnap az Egyesült Államok függetlenség napi fogadásán? Eged Istvánnal, Pétervására korrupt fideszes kiskirályával. A dolog több dolog miatt is vicces…”

-kezdett Hadházy Ákos beszámolójába.

„Leginkább azért, mert miután legutóbb találkoztam vele, amikor munkaidőben grasszált az EU-s pénzből fejlesztett halastava mellett EU-s pénzből épített kacsalábon forgó vendégházánál, megfenyegetett. Azt írta akkor, hogy

biztos benne, hogy találkozni fogunk, és hogy könyörögni fogok.

Nos, tényleg találkoztunk , de nem mondta előre, hogy az USA követség kerti partija lesz a helyszín. Könyörögni mindenesetre nem könyörögtem….

A találkozás persze azért is vicces, mert Eged pártja sok milliárdos kampánnyal hirdeti, hogy az USA beavatkozik a magyar választásokba és az ellenzéket finanszírozza.

Nos, Eged

  • vagy beépített fideszes ügynökként jött el megfigyelni, hogy kik és mit csinálnak az ellenzéktől
  • vagy a sajtótól a követségen, vagy – szörnyű rágondolni is- ő egy Fideszbe beépített amerikai ügynök valójában

Persze csak viccelek

A polgármesterséget kétes körülmények között megtartó fideszes kiskirály nyilván azért volt ott, mert

David Pressman egy úriember és viszontlátogatásra meghívta őt. A nagykövet ugyanis meglátogatta a pétervásári “vendégházban” a polgármestert, miközben olyan helyszíneket látogatott meg, ahol az Integritás Hivatal is vizsgálódik.

A nagykövet elmondta: nem ítélkezni akar, csak megérteni, mi folyik ebben az országban. Ebben az esetben a legjobb helyen járt, ha az EU-s pénzekkel lefizetett fideszes polgármesterek egyikével akart találkozni.”

 

David Pressman nagykövet beszéde

Többek között elhangzott:

„Magyar vendégeinknek Falusi Mariannt nem kell bemutatnom. A Pa-dö-dő-időszak dala, a “Bye Bye Szása” visszhangzott ebben az országban, amikor a szovjet elnyomás véget ért, és a szabadság előretört. Üzenete megtestesítette azt a humort, karaktert, vagányságot és erőt, ami Magyarországot jellemzi. Üzenetének optimizmusa és ereje – amely valójában Magyarország üzenete volt – visszhangzott szerte ebben az országban és az egész keleti blokkban. A magyarok új nemzedéke a függetlenséget ünnepelte. Nagyon örülök, hogy ma ő nyitotta meg az amerikai Függetlenség napjának ünnepét.”

„Mai felszólalásomat Orbán Viktor miniszterelnök ma délelőtti, Kijevbe, Ukrajnába tett figyelemre méltó útjának említésével kezdeném. Az Egyesült Államok arra bátorította az ukrán és a magyar kormányt, hogy közvetlenül, vezetői szinten egyeztessenek, hogy feloldják a nézeteltéréseiket. Orbán Viktor miniszterelnök ukrajnai útja fontos, ez egy jelentős lépés. Figyelemmel fogjuk kísérni, hogy mi lesz a mai találkozók kimenetele, addig is fontos nyugtáznunk a tényt, hogy ezek a találkozók megtörténtek.

Bár szerettük volna, ha ő és munkatársai itt legyenek ma velünk, mégis sokkal jobb, hogy inkább ott vannak most.

Szeretnék még valamiről szót ejteni, ami tudom, hogy Önök közül is sokak számára elgondolkodtató.

Úgy tűnik, hogy az Egyesült Államokban hamarosan választások lesznek. Ezt többek közt onnan tudom, hogy az Önök miniszterelnöke továbbra is naponta emlékeztet bennünket arra, hogy kit szeretne győztesként látni ezeken a választásokon, és kire szavazna, ha ő maga amerikai lenne – csakhogy nem az.

Ő Magyarország vezetője, amely pedig egy szövetséges ország.

Nincs még egy olyan szövetségesünk vagy partnerünk – egyetlenegy sem –, aki hozzá hasonlóan, nyíltan és fáradhatatlanul kampányolna adott jelölt mellett egy amerikai választáson, láthatóan meggyőződve arról, hogy ez Magyarországot segíti, vagy legalábbis őt személyesen. Nem tudom biztosan, hogy melyikről van szó. Mit jelent, ha egy vezető úgy viselkedik, mintha egy szövetség nem is országok között, hanem csak az azokon belüli, vélt ideológiai partnerek között állna fenn?

Egy kétoldalú kapcsolat pártosítása veszélyes. Szövetségesek között ez különösen igaz, és még inkább egy ilyen, következmények szempontjából kiélezett időszakban.

Ez nem szolgálja a magyar népet, és egy sor más budapesti stratégiai döntéssel együtt azt kockáztatja, hogy Magyarország és Amerika kapcsolata megváltozhat.

Lehet, hogy Magyarország jelenlegi kormánya “politikai” kérdésnek tekinti az Egyesült Államokkal való kapcsolatát, de biztosíthatom Önöket, hogy az Amerikai Egyesült Államok nem így van ezzel….”

Szerző