Connect with us

Kerítésen innen

Hángérien szafari – Újabb fincsaságok a Mészáros-zebrák ügyében

Hángérien szafari - Újabb fincsaságok a Mészáros-zebrák ügyében
Megosztás

Ahogy arról beszámoltunk: közigazgatásilag Alcsútdoboz külterületén, a Hatvanpuszta és Bicske között fekvő rettentően eldugott területen, a Mészáros Lőrinc kizárólagos tulajdonában lévő Talentis Group Zrt. telephelyén igazi miniszafarit alakítottak ki – számolt be a Gulyáságyúmédia, aminek munkatársai most újabb részletekkel szolgáltak.

Lassan kiegyenesednek a zebracsíkok…

A portál szerint egzotikus állatokat, köztük zebrákat tartanak Mészáros Lőrinc NER-oligarcha központi cégének Bicske és a hatvanpusztai Orbán-birtok közötti telephelyén. A cikk írásakor a zebrákkal kapcsolatos behozatali, állategészségügyi kérdéseinkkel a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalhoz (NÉBIH) fordultak, ám sem ők, sem az érintett a Mészáros-cég, a Talentis Group Zrt. – melynek a telephelyén a zebrák legelésznek – nem válaszolt a lap akkori kérdéseire.

„Most azonban egy véletlennek és egyik olvasónk szemfülességének köszönhetően egyes, eredeti cikkünk írásakor megválaszolatlanul maradt kérdéseinkre magyarázatot kaptunk”

-írták.

„Egy úgynevezett kormányhivatali kifüggesztésből – melyre a Gulyáságyú Média egyik olvasója hívta fel a figyelmünket – kiderült, hogy a zebrás cikkünk november 12-i megjelenése után egy héttel, november 19-én (azaz utólag) természetvédelmi hatósági engedélyezési eljárás indult a Fejér (Vár)megyei Kormányhivatalban a Mészáros-zebrák tartásának engedélyezése érdekében, mégpedig egy vadászati társaság, a Vál-völgye Vadásztársaság kérelmére. Ez azért is különös, mert a kérdéses terület tulajdonosa nem az egyébként szintén Mészáros Lőrinc-érdekeltség vadásztársaság, hanem az egyik központi Mészáros-vállalkozás, a Talentis Group Zrt. (A Vál-völgye Vadásztársaságról azt írja az OPTEN céginformációs rendszere, hogy a felcsúti központú, 2016-ben alapított társaság képviselője egy bizonyos Mészáros Lőrinc.)

Szintén fura, hogy a vadásztársaság sokkal nagyobb területre kért a zebrák tartására engedélyt, mint az a körbekerített terület, ami lapunk ottjártakor láttunk…

Fotó: Gulyáságyú Média-grafika.

Még olyan helyrajzi számokon is szeretnék tartani az engedély szerint az állatokat, amely Bicske város belterületén terülnek el, többek között az elhíresült Erőmű-tónál, ahol korábban harci járműveket fotóztunk.”

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

„Közepesen veszélyes állat”

„A kormányhivatal tájékoztatásából az is kiderül, hogy három zebrát tartanak, mégpedig a legelterjedtebb fajból, az alföldi zebrából és hogy az állatok jogilag a „közepesen veszélyes állat” kategóriába tartoznak. A veszélyes állatfajok tartásának szabályairól szóló FM rendelet (85/2015. (XII. 17.)) alapján

azon jogi személynek, vagy szervezetnek engedélyezhető ilyen állatok tartása , amely külön képesített, vagy tapasztalattal rendelkező gondozót alkalmaz, és amely beszerzi a szomszédok hozzájáruló nyilatkozatát.

A természet védelméről szóló törvény (1996. évi LIII.)

aki hatósági engedélyköteles tevékenységet engedély nélkül, továbbá a természet védelmét szolgáló jogszabályi előírást érintő bejelentést anélkül, vagy a tevékenység megkezdésére való jogosultság megnyílását megelőzően végez, természetvédelmi bírságot köteles fizetni. Az eljáró hatóságnak a bírság kiszabásában, illetve ki nem szabásában nincs mérlegelési jogköre….”

További részletek ide kattintva olvashatók!

Szerző