Kerítésen innen
Harmadik alkalommal érdeklődik holland parlamenti delegáció a magyar viszonyokról, most a Tessely-Dudás párosig jutottak
Nem az az első alkalom, hogy a holland parlament látogatást szervez hazánkba, 2019-ben saját hatáskörben akartak tájékozódni a magyar jogállamiság, a sajtó és a demokrácia helyzetéről, erre a magyar kormány miatt nem került sor, mivel nem voltak hajlandók velük találkozni. Másodszor 2022-ben is terveztek egy, a mostanihoz hasonló munkalátogatást.
Ha más nem, legalább fotók készültek…
Munkalátogatásra érkeztek Magyarországra a holland parlament Európai Ügyek Bizottságának képviselői, aminek fókusza a magyarországi jogállamiság. A delegáció ennek érdekében nemcsak magyar országgyűlési képviselőkkel, és az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkárával, hanem civilekkel is találkozik. A parlamentben Tessely Zoltán az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke és Dudás Róbert, a bizottság alelnöke fogadta a küldöttséget.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Upsz: véletlen „kolléga” közbeszólt…
A delegáció tagjai Cseh Katalinnal is összefutottak, de a Momentum országgyűlési képviselőjének posztja szerint ez csak a véletlennek volt köszönhető. Mint írta, az Európai Ügyek Bizottságának elnöke nemhogy nem hívta meg a találkozóra, de nem is tájékoztatta a külföldi kollégák látogatásáról.
„A bizottság titkársága érdeklődésemre azzal magyarázta a dolgot, hogy „a bizottság elnöke a pártarányokat tiszteletben tartva kéri fel az Európai Ügyek Bizottsága tagjait a részvételre”
– tette hozzá.
Miről folyt a szó?
A találkozókon minden bizonnyal a gyülekezési törvény módosítása is szóba kerül, erre utal az is, hogy a holland Európai Ügyek Bizottságának tagjai a héten levelet írtak Bóka János EU-ügyi miniszternek, melyben elítélésüket és „mélységes aggodalmunkat” fejezik ki az LMBTQI+ közösség jogait érintő fejlemények miatt. A képviselők szerint a törvény nemcsak az alapvető emberi jogokat és szabadságjogokat sérti, hanem aláássa az Európai Unió alapvető értékeit is.
„Az LMBTQI+ közösség jogainak korlátozásával Magyarország megsérti ezeket az alapvető európai értékeket, és veszélyezteti az Unió egységét és integritását”
– írták a bizottság tagjai, a törvény azonnali visszavonására szólítva fel a kormányt. Hozzátették azt is, hogy szolidaritásukat fejezik ki a magyar LMBTQI+ közösség mellett, és továbbra is támogatják egyenlőségért és igazságosságért folytatott küzdelmüket.
Csütörtökön 22 magyarországi nagykövetség adott ki közös nyilatkozatot a békés gyülekezés és a véleménynyilvánítás szabadságáról. Ebben mind aggodalmukat fejezték ki a március 18-án elfogadott törvénymódosítás miatt: Ausztrália, Ausztria, Belgium, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Németország, Izland, Írország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Hollandia, Norvégia, Lengyelország, Szlovénia, Spanyolország, Svédország, Svájc, és az Egyesült Királyság.
Az amerikai nagykövetség nem írta alá a nyilatkozatot.
Joint Statement on the Hungarian legislation restricting the right of #PeacefulAssembly & the #FreedomOfExpression👇 pic.twitter.com/iibsf725Ht
— UK in Hungary (@ukinhungary) March 27, 2025
Szerző
Friss
- Ma Fidesz-szülinap van, méghozzá a 37. – Ön mit adna, vagy üzenne nekik?
- Trapézlemez típusok és felhasználásuk: mire figyelj vásárláskor?
- A városvezetés sikerpropagandájától még egyetlen éhes ember sem lakott jól – 150 vendég a debreceni civilek ételosztásán
- Okoskák okoskodnak – avagy kellene megint a Tervhivatal és az Árhivatal!
- Nigériai ‘kis dílert’ fogtak az Andrássy úton – Az MNB alapítványok sikkasztói ugyanakkor szabadlábon
- Nagy János államtitkár zebraügyi megalázása
- Nyugdíjas, tudod ki vagy a kormány szemében? ‘Dinamikusan fejlődő kiaknázatlan csoport a munkaerőpiacon’
- Orbán ‘mert megtehetem’ aljassága: vigyorogva alázta -a megvett, behülyített?- Gáspár Győző ‘zebraügyi főtanácsadót”
- Interjú: Füredi Krisztián szexuálpszichológus
- Robbanás Moszkvában: ég Vlagyimir Putyin limuzinja