Connect with us

Kerítésen innen

Hollik közszolga őszintén a szexualitásáról

Megosztás

Tusnádfürdő jó hely, elég nagy ott az egy főre jutó kormánypárti politikus, akik hála a lazábbnak tűnő környezetnek és kordonok csekély számának, amik az újságírókat elválasztják tőlük, néha lénytelen-kelletlen mikrofonvégre kaphatók. Hollik István KDNP-s képviselő is belefutott egy mikrofonba…..

Megosztás

Tusnádfürdő jó hely, elég nagy ott az egy főre jutó kormánypárti politikus, akik hála a lazábbnak tűnő környezetnek és kordonok csekély számának, amik az újságírókat elválasztják tőlük, néha lénytelen-kelletlen mikrofonvégre kaphatók. Hollik István KDNP-s képviselő is belefutott egy mikrofonba…..

Bezzeg az Ő idejében….

Az RTL riportere csípte el az egykori kormányszóvivőt, akit a könyvfóliázási őrület kapcsán arról faggatott, hogy a szexualitását mennyiben befolyásolta az általa olvasott, nyomokban homoszexualitást is ábrázoló irodalom.

A közszolgát első zavarodottságán a rutinja segítette át, amit kormányszóvivőként szerzett abban, hogyan válaszoljon úgy egy kérdésre, hogy mégsem azt teszi, hanem felmondja a betanult idevágó kormány-ideát:

Háttér

Könyvpiaci botrányt okoztak az elmúlt hetekben az arról szóló hírek, hogy a Libri könyvesboltjaiban egyes LMBTQ-tematikájú könyveket az ifjúsági irodalmi polcról a szórakoztató irodalom kategóriába helyeztek át és/vagy fóliába csomagolva árultak, hogy megfeleljenek a gyermekvédelmi törvénynek.

Törvény-történet

A címe szerint a pedofil bűnelkövetőkkel szemben és a gyermekek védelmében alkotott, tartalmában a homoszexualitás és a transzneműség nyilvános megjelenítését korlátozó „gyermekvédelmi” törvény több mint két éve, 2021. július elején lépett hatályba. A törvény általános érvénnyel mondta ki, hogy tilos 18 éven aluliak számára olyan tartalmat elérhetővé tenni, ami

„a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg”.

A kormány ezután 2021 szeptemberi hatállyal módosította a kereskedelmi tevékenységekről szóló rendeletet. Ez a módosítás határozta meg a gyermekvédelmi törvény végrehajtási szabályait a kereskedelemben, így a könyvesboltokban is. A három vonatkozó paragrafust szó szerint idézzük:

  • Születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, a szexualitást öncélúan ábrázoló, valamint a homoszexualitást megjelenítő, illetve népszerűsítő, gyermekeknek szóló terméket kirakatban elhelyezni, közszemlére tenni tilos.
  • Nevelési-oktatási, gyermek- és ifjúságvédelmi intézmény, valamint templom és vallásgyakorlásra rendelt más hely bármely bejáratától számított 200 méteres távolságon belül születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, a szexualitást öncélúan ábrázoló, valamint a homoszexualitást megjelenítő, illetve népszerűsítő termék nem forgalmazható.
  • Születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, a szexualitást öncélúan ábrázoló, valamint a homoszexualitást megjelenítő, illetve népszerűsítő, gyermekeknek szóló termék a többi terméktől elkülönítve csak zárt csomagolásban forgalmazható.

A módosítás kimondta azt is, hogy a rendelet alkalmazása szempontjából gyermeknek a 18 év alatti személyek számítanak (tehát könyvesboltok esetén például 18 év alattiaknak szóló könyvekről beszélünk).

Ezeket a szabályokat közel két évig egyáltalán nem próbálták meg betartatni a könyvesboltokkal a hatóságok

A Meseország mindenkié című könyv kiadója ellen, illetve a Micsoda család! című kiadvány terjesztéséért még a gyermekvédelmi törvény hatálybalépése előtt indult fogyasztóvédelmi eljárás.

A fogyasztóvédelmi hatóságként eljáró kormányhivatal ebben a két ügyben a régi szabályok alapján is bírságolt, az érintettek perre mentek, és a bíróságon mindkétszer a kormányhivatal veszített. Idén tavasszal viszont már az új gyermekvédelmi szabályokat kezdték számonkérni a könyvesboltokon. Arról egyelőre nem merült fel információ, hogy a másik két paragrafus, vagyis a kirakatba helyezés és a templom vagy iskola 200 méteres körzetében árusítás miatt fellépett volna a fogyasztóvédelem.

Az MKKE többször kérte a kultúráért felelős államtitkárságtól, hogy mondják meg, pontosan mely könyvekre gondoltak, de a kormány erre nem volt hajlandó.

Forrás

Szerző