A Honvéd kétgólos előnyt herdált el Siófokon

A bajnoki címvédő Budapest Honvéd kétgólos előnyről csak 2-2-es döntetlent játszott a másodosztályú Siófok vendégeként szerdán, a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Győrben a 17 éves Szánthó Regő duplázott a Balmazújváros ellen.

A 17. percben Lanzafame végzett el szabadrúgást a térfél közepéről, a 16-os jobb oldalánál érkezett Tomás Kosút aki 8 méterről a földre fejelte a labdát, ami onnan a bal felső sarokba pattant (0-1).

A 26. percben Lanzafamétől Banó-Szabóhoz került a labda, aki laposan középre adott, labdájára a túloldalon érkező Eppel Márton csapott le és közelről a kapuba bombázott (0-2).

A 82. percben Vólent buktatása után Petneházi Márk értékesítette a büntetőt, majd a 90. percben egy hazai szöglet után Gál Mátyás hat méterről fejelt a Budapest Honvéd hálójába (2-2).

Supka Attila, a Budapest Honvéd vezetőedzője: „Kontroláltuk az első félidőt, helyzeteink voltak, gólokat rúgtunk, vezettünk 2-0-ra. A szünetben ugyanezt kértem, hogy továbbra is tartsuk kézbe a meccset, a Siófok helyzetek nélkül játszotta le a mérkőzést addig az időszakig.  A 2. félidőben is volt jó pár támadásunk, amiből gólt, gólokat kellett volna szereznünk, ezeket nem tudtuk érvényesíteni. Sérülések miatt kényszerű cseréket kellett végre hajtanunk. Végül két egyéni hibából elkerülhető gólokat kaptunk. Erről már nagyon sokat beszélgettünk a játékosokkal, az ilyen szituációknál koncentrálni kell. Gondolok itt a 11-es előtt, ahogy a 16-oson belülre bejátszották a labdát. Az utolsó percben a szögletnél lemaradtunk arról a játékosról, aki a rövid oldalról becsúsztatta a labdát. Ezek mind olyan dolgok, amik nem férnek bele a játékba. Függetlenül ettől a meccstől hazai pályán meg kell szereznünk a továbbjutás lehetőségét, és meg is fogjuk tudni szerezni, ha koncentráltan futballozunk.”

A 17 éves Szánthó Regő duplázott a Balmazújváros ellen

A győri ETO Stadionban a Balmazújváros ellen kétszer egyenlített az ETO FC Győr.

A 16. percben Vajda Sándor góljával jutott előnybe a vendégcsapat (0-1). A 28. percben a 2000.november 22-én született Szánthó Regő egyenlített ki (1-1). A 17 éves játékos korábban csak U19-es mérkőzésen volt eredményes, az NB II-ben mindössze három mérkőzésen játszott az ETO FC-ben. Négy perccel később a cendégek javára megítélt büntetőt Bachana Arabuli értékesítette (1-2).

A 70. percben ismét Szánthó Regő egyenlített, végül a csereként beállt Rácz Ferenc állította be a végeredményt (2-3).

Szentes Lázár: „Sajnos így a félidőben vesztése állunk, de a második félidőben mindent meg fogunk tenni, hogy megfordítsuk az eredményt. A mai mérkőzést látva bízom benne, hogy ez sikerülni is fog, hiszen aki nézte a mérkőzést, az láthatta, hogy teljesen nyílt játékot vállaltunk fel, 90 percen keresztül egy csapat játszott, és semmiben sem maradtunk alul, csak a gólok számában, de a csapat hozzáállása mindenképpen pozitív volt.”

Horváth Ferenc: „Nem szeretem, amikor egy győztes mérkőzés után azt mondja az edző, hogy elégedetlen a csapatával, hiszen azért küldi ki a pályára, hogy nyerjen. Előre leszögezném, hogy elégedett vagyok, az eredménnyel és a rúgott gólok számával is. Viszont a helyzetkihasználással abszolút nem. Ha nagyon finoman szeretnék fogalmazni, akkor azt mondhatom, hogy ezen a mai mérkőzésen eldőlhetett volna a továbbjutás mindenféle gond nélkül, annyi helyzetet kihagytunk, de nem így lett. Hozzáteszem, hogy az ETO felvállalta a futballt, ami nagyon dicséretes dolog, és nagyon sok sikert kívánok nekik a jövőben.”

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések:

BFC Siófok (II.)-Budapest Honvéd 2-2 (0-2)
Gól: Petneházi (82., 11-es), Gál M. (90), ill. Kosút (17.), Eppel (26.)

MTK Budapest (II.)-Sényő FC (megyei I.) 4-0 (3-0)
Gól: Hrepka Ádám (11.), Kamta József (34.), Baki Ákos (40.), Borbély Bálint (81.)

WKW ETO FC Győr (II.)-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-3 (1-2)
Gól: Szánthó Regő (28., 70.), ill. Vajda Sándor (16.), Arabuli Bachana (32., 11-es), Rácz Ferenc (83.)