Eddig 15 ezren regisztráltak az online felületükre, de közülük csak 11 ezren adtak meg minden szükséges adatot, márpedig jóval több szavazatszámlálóra van szükség, hogy biztonságban legyünk.
Jelentkezzenek minél többen
Folyamatosan jelentkeznek ugyan a 20K nevű civil csoport felhívására ellenzéki szavazatszámlálók, de a szervezet közösségi oldalán még mindig keresnek új embereket. Csütörtökön azt közölték, hogy eddig 15 ezren regisztráltak az online felületükre, de közülük csak 11 ezren adtak meg minden szükséges adatot, a többiek csak akkor tudnak bekapcsolódni a munkába, ha kitöltik a hiányzó részeket. A legtöbben azt nem adták még meg, hogy hol szeretnének dolgozni a választás napján. (Az országban valamivel több mint 10 ezer szavazókör van és mindenhova két embert delegálhatnak a pártok).
A főváros rendben de mi lesz a vidékkel?
A fővárosban van elég jelentkező, de különösen a vidéki kistelepüléseken élőknek gondot jelenthet, hogy nyíltan az ellenzék szavazatszámlálójának jelentkezzenek, mert egy néhány száz fős faluban egy kormánypárti polgármester egy ilyen lépés után bárkit kizárhat például a közmunkából. Ezért a szervezők azon dolgoznak, hogy az ilyen gondokkal küzdő jelentkezők másik településen vehessenek részt a szavazatszámlálásban április 3-án. Ehhez kiválaszthatják azt is, hogy mekkora távolságra tudnak elmenni. A 444.hu információi szerint csak a jelentkezők 17 százaléka ragaszkodik saját körzetéhez, 12 százalék pedig bárhová elmenne az országban.
Egyelőre annyi biztos, hogy online oktatás keretében kapják meg a szükséges jogi, informatikai és szervezési információkat, illetve a voksolás előtti esküt a választott településen kell letenniük a jelentkezőknek. A szavazás napján pedig jogászokat kérdezhetnek minden vitatott kérdés eldöntéséhez. A 20K együttműködik a Számoljunk Együtt Mozgalommal. Az átjárás azonban nem automatikus, csak azok kerülnek fel a 20K listájára, aki vállalják, hogy az ellenzéki összefogás delegáltjaként ellenőrzik a voksolást.
A jelentkezőket továbbra is várják, hiszen a tapasztalatok szerint legalább 30 ezer ember kellene ahhoz, hogy biztosan legyen két ellenzéki számláló minden szavazókörben. Olvasható a Népszaván.
Kapcsolódó
Hol tart ma az ellenzéki választási felkészülés? - "Nem vagyunk elkésve jól állunk"