Úgy tűnik véget ért a didergős évszak és végre itt a várva várt tavasz. Aki csak teheti, irány a szabad tér, gyűjtsünk be minél több D-vitamint most még a napfény minden veszélyétől mentesen.
Szikrázó napsütés
Kedden sem várható felhőzet az égen, marad a szikrázó napsütéses, frontmentes időjárás. Általában gyenge, vagy mérsékelt, délkeleten kissé élénkebb keleti, északkeleti légmozgás lesz jellemző. Jelentősen melegszik a levegő, délutánra már bőven +15 fok fölé emelkedik a hőmérséklet, néhol már megközelíti a +20 fokot is.
Éjszaka folytatódik az eseménytelen, csillagfényes időjárás. Napnyugtát követően gyorsan csökken a hőmérséklet, de már kevesebb helyen várható hajnalban fagy.
Szerdán is túlnyomóan derült, száraz idő lesz, gyenge légmozgással. A hőmérséklet kissé még tovább emelkedik. Éjszaka nem történik nagy változás az időjárásban, marad a felhőtlen égbolt, és már csak kevés helyen várható gyenge fagy.
A folytatás se riogat
– A hét további napjain, előreláthatólag legalább vasárnapig kitart az anticiklonáris helyzet hazánk térségében. Túlnyomórészt derült, száraz, frontmentes időre készülhetünk. Tovább csökken a hajnali fagyos területek mérete, a hétvége közeledtével már döntően fagymentessé válnak az éjszakák. A délutáni maximumok az ilyenkor szokásosnál több fokkal magasabban, általában 17 és 20 fok között alakulnak. Némi csapadéknak az érkezése csak jövő hét kedd környékétől kezd látszani.
Biometeorológia
Kedden és szerdán is frontmentes idő várható. Töltsenek minél több időt a szabadban, élvezzék a napfényt, melynek jótékony hatására nemcsak a depressziósok tünetei csökkenhetnek, hanem mindannyiunk hangulata javulhat. A szabadban végzett munka az állóképesség növelése mellett az immunrendszert is erősíti. A tavasszal újjáéledő természet látványa is jótékonyan hat a hangulatunkra és a motiváltságunkra, de van sajnos negatív hatása is. Ugrásszerűen megnőnek a pollenallergiások panaszai. Akik ilyenkor tapasztalnak orr- és szemviszketést, tüsszögés, torokkaparást, azok nagy valószínűséggel a mogyoró, a fűz, az éger, a nyár vagy a juhar virágporára érzékenyek. A tavasz közeledtével a megfigyelések szerint a fekélyes panaszok fokozódnak. A panaszok égő, időnként görcsös epigastrialis (gyomortáji) fájdalom, fekete széklet (vérzés esetén a székletben is megjelenik a vér emésztett formában), hányinger, ételundor képében jelentkeznek, melyek éhgyomorra kifejezettebbek – figyelmeztet az EUMET.
Kapcsolódó
Most akkor napozzunk, vagy ne napozzunk? — Utazás a D-vitamin körül